پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جزئیات رزمایش مشترک دریایی ایران و روسیه؛ از حضور ناوشکن‌ها و ناو‌های موشک‌انداز ایرانی تا ناو لجستیکی روسیه + فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 375103 // // //


جزئیات رزمایش مشترک دریایی ایران و روسیه؛ از حضور ناوشکن‌ها و ناو‌های موشک‌انداز ایرانی تا ناو لجستیکی روسیه + فیلم

سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه با بیان اینکه پیام قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی ایران به دشمنان این است که ایران مُنزوی نخواهد شد، گفت: ایران در شرایط کرونا، حِفظ و تقویت اَمنیت در دریا را تعطیل نکرده است.


جزئیات رزمایش مشترک دریایی ایران و روسیه؛ از حضور ناوشکن‌ها و ناو‌های موشک‌انداز ایرانی تا ناو لجستیکی روسیه + فیلم

سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه با بیان اینکه پیام قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی ایران به دشمنان این است که ایران مُنزوی نخواهد شد، گفت: ایران در شرایط کرونا، حِفظ و تقویت اَمنیت در دریا را تعطیل نکرده است.
امیر دریادار  «غلامرضا طحانی»، با اشاره به رزمایش «مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه»، گفت: رزمایش مُرکب دریایی ایران و جمهوری فِدرالی روسیه تحت عنوان کَمربند اَمنیت دریایی از فردا ۲۸ بهمن ماه آغاز می‌شود، منطقه برگزاری این رزمایش در مساحتی بالغ بر ۱۷ هزار کیلومتر مربع در شمال اقیانوس هند پیش بینی شده است.
مبارزه با پَدیده تِروریسم دریایی، از اهداف مهم این رزمایش
سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه تمرین برقراری اَمنیت تِجارت دریایی بین‌المللی، مبارزه با پَدیده شوم دزدی و تِروریسم دریایی، تبادل اطلاعات در حوزه امداد و نجات دریایی را از اهداف مهم برگزاری رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه برشمرد و افزود: رهایی شِناور تِجاری مورد تَعرض دُزدان دریایی قرار گرفته از دیگر اهداف برگزاری این رزمایش به شمار می‌رود.

تعامل بین نیروی‌های دریایی  ارتش و سپاه در بخش عملیات دریایی در حوزه بین الملل را رأس اهداف مشخص رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی

طحانی تعامل بین نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش عملیات دریایی در حوزه بین الملل را رأس اهداف مشخص رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه دانست و اضافه کرد: در مجموع این‌گونه رزمایش‌ها در راستای تعامل بین‌المللی انجام می‌شود.

سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه تأکید کرد: برگزاری این رزمایش نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران در شرایطی که شیوع بیماری کرونا به جهان تحمیل کرده است، حِفظ و تقویت اَمنیت در دریا را تعطیل نکرده و با رعایت پُروتکل‌های مربوطه اجرای رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه را در دستورکار قرارداده است که این نکته، مهمترین دستاورد‌های این رزمایش است.

رُخ‌نمایی ناوشکن‌ها، ناو‌های موشک‌انداز و ظرفیت بالگرد‌های نیروی دریایی در این رزمایش
وی با معرفی جایگاه کشورمان در این رزمایش، جمهوری اسلامی ایران را با محوریت کاری نیروی دریایی راهبردی ارتش، میزبان رزمایش مُرکب کمربند اَمنیت دریایی ایران و روسیه دانست و از حضور و بکارگیری یگان‌های مُنتخبی از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شامل (ناوشکن‌ها و ناو‌های موشک‌انداز و ظرفیت بالگرد‌های این نیرو) خبر داد و تصریح کرد: شناور‌های مُنتخبی از نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این رزمایش حضور دارند.

حضور شناور‌های مُنتخبی از نیروی دریایی سپاه، تصویر ساز بخشی از اقتدار دفاعی ایران
سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه افزود: یگان‌های شناور روسیه متشکل از ناوشکن نیز در این رزمایش مُرکب شرکت دارند؛ STOIKY، ناو لجستیکی KOLA و یک فروند بالگرد.

صلح و دوستی، مهمترین پیام جمهوری اسلامی ایران در رزمایش‌های مختلف
طحانی با اشاره به پیام صلح و دوستی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه، صلح و دوستی را مهمترین پیام جمهوری اسلامی ایران در جریان برگزاری رزمایش‌های مختلف برشمرد و تصریح کرد: ایران در این رزمایش پیام صُلح و دوستی به کشور‌های دوست و همسایه دارد.

سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه امنیت منطقه را تنها در سایه همکاری و تعامل مسئولانه کشور‌های منطقه قابل دسترسی دانست و اضافه کرد: این مهم در بحث برقراری اَمنیت تجارت دریایی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
طحانی با اشاره به پیام رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه به دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران، افزود: قدرت منطقه‌ای بین‌المللی ایران به ویژه در حوزه دریا، پس از ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی که همه این پیروزی‌ها، برجستگی‌ها، ویژگی‌ها، فناوری‌ها و بلوغ را در غُربت کامل و در سایه ظالمانه‌ترین تحریم‌ها بدست آورده است، به دشمن این پیام را می‌دهد که بدانید، ایران علی رغم همه تَرفند‌هایی که به خرج دادید، منزوی نخواهد شد.
ایران از وزن ژئوپلتیکی بالایی برخوردار است
سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه اظهار داشت: ایران کشوری اقیانوسی و مُشرف به اقیانوس‌هاست، از وزن ژئوپلتیکی بالایی برخوردار است، قطعاً همواره حضور مسئولانه و تاثیرگذار خود را در منطقه شمال اقیانوس هند در دستور کار قرار داده و ان‌شاءالله قرار خواهد داد.

رزمایش «مَرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه» با حضور یِگان‌های سطحی و پروازی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قامت نیروی دریایی ایران در کنار کشور روسیه در آب‌های اقیانوس هند و در منطقه‌ای به وسعت ۱۷ هزار کیلومتر با پیام «صلح و دوستی» با اهداف تقویت امنیت تجارت دریایی بین المللی، مقابله با دزدی دریایی، تروریسم دریایی و تبادل اطلاعات در حوزه امداد و نجات دریایی، تبادل تجربیات عملیاتی و تاکتیکی آغاز می‌شود.

رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران، رژه قدرت و اقتدار دریایی ایران در اقیانوس هند با پیام صلح و دوستی به جهان و هشداری به مُستکبرین عالم است، امنیت دریایی شاخه‌ای از درخت تنومند اقتدار دفاعی ایران در خَزان ناآرامی‌های غرب آسیاست.

رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه ششم دی‌ماه ۱۳۹۸ به مدت چهار روز در آب‌های دریای عمان برگزار شد، هدف مشترک این سه کشور از برگزاری این رزمایش، مقابله با تهدیدات موجود در منطقه بود، برگزاری این رزمایش‌های مشترک در بحث امنیتی و نظامی، رونمایی از قدرت مقابله با تهدید در قالب یَدی واحد در برخورد با هر تهدید منطقه‌ای است.
نظام جمهوری اسلامی ایران با برگزاری رزمایش‌های مشترک با کشور‌هایی نظیر روسیه، در دهه‌های اخیر پوسته تک قطبی بودن جهان را شکافت، امروز با طلوع انقلاب اسلامی، جهان با پَرتو نور الهی این انقلاب از تک قطبی خارج شده است، امروز نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قطب‌های قدرت در جهان معرفی شده است و رژیم آمریکا را به عنوان سرکرده استکبار جهانیدر عالم مُنزوی کرده است.

امروز نظام جمهوری اسلامی ایران رژیم جنایت‌کار آمریکا را در گوشه رینگ قدرت جهان قرار داده است و با مُشت‌هایی از جِنس اقتدار دفاعی و امنیتی برچهره استکبار عالم زخم‌هایی از اقتدار، قدرت زده است، رژیم آمریکا امروز بخاطر اقتدار دفاعی نظام جمهوری اسلامی ایران، حِیثیت نداشته خود را پشت میز قمار رؤسای جمهور قمار باز خود باخته است.

سیمرغ اقتدار دفاعی ایران دراین رزمایش با بال‌های ارتش سرافراز جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پرواز در می‌آید، رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه از طرفی ویترین معرفی محصولات دفاعی ایران در حوزه دریایی است که در مقابل دیدگان مُزدوران رژیم آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی به نمایش گذاشته می‌شود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از میزان

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو