پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ممنوعیت پروازهای انگلیس تا ۲۰ اسفند تمدید شد/ پرواز کانکشن داریم؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 375264 // // //


ممنوعیت پروازهای انگلیس تا ۲۰ اسفند تمدید شد/ پرواز کانکشن داریم؟

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از تمدید ممنوعیت پروازهای لندن تا ۲۰ اسفند خبر داد.


ممنوعیت پروازهای انگلیس تا ۲۰ اسفند تمدید  شد/ پرواز کانکشن داریم؟

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از تمدید ممنوعیت پروازهای لندن تا ۲۰ اسفند خبر داد.

همزمان با شیوع کرونای جهش یافته در انگلیس و سپس به چند کشور آفریقایی، آمریکای لاتین و اروپای غربی و شمالی در ماه‌های اخیر که به کرونای انگلیسی مشهور شد، پروازهای مستقیم و سپس کانکشن به لندن از ابتدای دی ماه امسال متوقف و این ممنوعیت پرواز تا پایان بهمن ماه تمدید شد.

پس از آنکه یکی از خبرگزاریها از امکان خرید بلیت پروازهای کانکشن به لندن خبر داد، سازمان هواپیمایی کشوری به دفاتر فروش بلیت و نمایندگی‌های ایرلاین‌های منطقه و همچنین برخی آژانس‌های صدور بلیت پروازهای خارجی هشدار داد که حق فروش بلیت پروازهای رفت و برگشت به لندن به صورت پروازهای کانکشن (غیر مستقیم) را نداشته و در صورت فروش بلیت پرواز لندن، جریمه خواهند شد.

معاون سازمان هواپیمایی: پرواز به لندن تا ۲۰ اسفند ممنوع است

ابوالقاسم جلالی معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری، از تمدید ممنوعیت پروازهای مستقیم و غیر مستقیم به لندن تا ۲۰ اسفند امسال خبر داد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان تمدید آن برای پروازهای نوروزی نیز وجود دارد یا خیر؟، گفت: با توجه به شرایط کشور انگلیس که در حل واکسیناسیون گسترده علیه کروناست، احتمال عدم تمدید ممنوعیت پروازهای لندن برای نوروز ۱۴۰۰ بسیار بالاست.

جلالی افزود: با این حال تصمیم گیری نهایی به عهده ستاد مقابله با کروناست.

هیچ آژانسی بلیت پرواز کانکشن ندارد

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد در حال حاضر به دلیل فشارهای سازمان هواپیمایی کشوری، هیچیک از اپلیکیشن‌ها، سایت‌ها و آژانس‌های هواپیمایی اقدام به فروش بلیت پروازهای غیر مستقیم با ایرلاین‌های منطقه به لندن نمی‌کنند.

سفر به لندن از مسیر دوحه با تعویض هواپیما

اما یک مسافر ایرانی که روز گذشته به لندن سفر کرده بود، درباره نحوه پرواز به انگلیس از ایران اظهار داشت: از وب سایت قطر ایر ویز بلیت پرواز تهران-دوحه و سپس دوحه-لندن را خریداری کرده است.

وی افزود: دو ماه قبل که به ایران آمده بود، با پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی به تهران سفر کرد ولی برای بازگشت به لندن، مجبور به استفاده از پروازهای قطر ایر ویز شد.

صنعت هوانوردی ایران؛ مقیدترین کشور در رعایت پروتکل‌های بهداشتی

این شهروند ایرانی مقیم لندن ادامه داد: به دلیل فشارهای سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه امام خمینی (ره) به دقت رعایت می‌شود؛ حتی اگرچه قبلاً اعلام شده بود که محدودیت فروش بلیت تا ۶۰ درصد ظرفیت هر پرواز، به پروازهای خارجی اختصاص ندارد، اما در پرواز روز گذشته تهران-دوحه، ردیف میانی هواپیما خالی بود؛ ضمن اینکه مسافران ۱۰ نفر ۱۰ نفر به هواپیما منتقل می‌شدند و همه پروتکل‌ها رعایت می‌شد.

وی ادامه داد: اما در فرودگاه دوحه به دلیل آنکه فرودگاه لندن از پذیرش بخش مهمی از ایرلاین‌های منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا خودداری می‌کند، با حجم انبوهی از مسافر مواجه بودیم؛ ضمن آنکه قطر ایر ویز نسبت به انجام پروتکل‌ها مقید نبود و ۱۰۰ درصد ظرفیت پرواز دوحه-لندن پُر بود.

قیمت بلیت پرواز تهران-دوحه-اندن ارزان‌تر از پرواز مستقیم با ایرلاین ملی

به گفته این شهروند ایرانی، قیمت بلیت پرواز برگشت وی با این ایرلاین کشور حاشیه جنوبی خلیج فارس، علی رغم آنکه چند مسیره بود و مجبور شدیم هواپیمای اولی را ترک کرده و با هواپیمای دیگری به لندن برویم، اما از پرواز مستقیم لندن-تهران که دو ماه قبل با ایرلاین ملی کشورمان انجام دادم، ارزان‌تر بود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری: برخی مسافران با پرواز دوحه-لندن به انگلیس سفر می‌کنند

حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز، با تأیید احتمال وجود پروازهای غیر مستقیم و چند مسیره به لندن با ایرلاین‌های منطقه، گفت: هیچ شرکت هواپیمایی یا آژانسی حق فروش بلیت پرواز مستقیم یا کانشکن (بدون نیاز به تغییر هواپیما) به لندن را ندارد.

وی ادامه داد: اگر ایرلاینی چنین اقدامی کند، جریمه خواهد شد اما برخی مسافران با پرواز به فرودگاه یک کشور جنوب خلیج فارس سفر می‌کنند و سپس با تعویض هواپیما، از آنجا به لندن می‌روند.

محمد حسن ذیبخش اظهار داشت: پیش از این به دلیل شیوع ویروس کرونای انگلیسی در دنیا و جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس در داخل کشور، انجام پروازها بین ایران و انگلستان تا پایان بهمن‌ماه تمدید شده بود.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونای انگلیسی فعلا تعلیق پروازها به انگلستان تا ۲۰ ‌اسفند ۹۹ تمدید شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی افزود: با توجه به شیوع این ویروس، پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری نیز پرواز‌ها بین ایران و انگلستان متوقف باشد.

ذیبخش اظهار کرد: در این حوزه سازمان هواپیمایی کشوری تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است و تا برگزاری جلسه آینده که تصمیم بعدی گرفته خواهد شد، تعلیق پرواها بین ایران و انگلستان تا ٢٠ اسفند تمدید شده است.

بنابراین گزارش پرواز بین تهران و لندن پیش از این تعلیق، فقط توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شد.

به دلیل شیوع کرونای ‌انگلیسی‌ بسیاری از کشورها حمل‌ونقل هوایی، زمینی و حتی ریلی خود را با انگلستان تعلیق کرده‌اند.

منابع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر / خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو