پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | موافقت رژیم صهیونیستی با خرید جنگنده اف۳۵ جدید / فروش جت‌های اف-16 قدیمی به آمریکا

تاریخ خبر: // کد خبر: 375768 // ٬ // //


موافقت رژیم صهیونیستی با خرید جنگنده اف۳۵ جدید / فروش جت‌های اف-16 قدیمی به آمریکا

رژیم صهیونیستی در قالب یک توافق شماری از جنگنده‌های قدیمی خود که در عملیات مختلف از جمله حمله به نیروگاه اتمی «اوسیراک» در عراق حاضر بودند را به آمریکا می‌فروشد.


موافقت رژیم صهیونیستی با خرید جنگنده اف۳۵ جدید / فروش جت‌های اف-16 قدیمی به آمریکا

رژیم صهیونیستی در قالب یک توافق شماری از جنگنده‌های قدیمی خود که در عملیات مختلف از جمله حمله به نیروگاه اتمی «اوسیراک» در عراق حاضر بودند را به آمریکا می‌فروشد.

رژیم صهیونیستی قصد دارد شماری از جنگنده‌های «اف-16» خود که در عملیات نابودسازی «نیروگاه اتمی اوسیراک» در عراق حاضر بودند را به آمریکا بفروشد.

روزنامه «یعدیعوت آحارانوت» سه شنبه نوشت که رژیم صهیونیستی در قالب یک معامله اخیرا چهار فروند جنگنده از کار افتاده «اف-16» خود را به یک شرکت کانادایی فروخته است. این معامله  بخشی از فروش 29 فروند از جنگنده‌های این رژیم به آمریکا در ماه‌های آتی است. در این معامله که نتیجه هفت سال مذاکره است، 10 فروند از این جنگند‌ها که قابلیت پرواز را هنوز دارا هستند از سوی ارتش آمریکا در رزمایش‌ها به عنوان دشمن فرضی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یکی از مقامات صهیونیست فعال در این معامله، آن را توافقی بسیار غیرمعمول برشمرد و گفت، این جنگنده‌ها در دهه 80 میلادی وارد نیروی هوایی شدند و در عملیاتی مختلف از جمله بمباران نیروگاه اتمی اوسیراک در عراق در سال 1981 مشارکت داشتند.


نیروگاه در حال ساخت اوسیراک

شرکت کانادایی طرف معامله با صهیونیستها این هواپیماهای جنگی را به ارتش آمریکا تحویل می‌دهد.در مجموع قرار است 29 فروند جنگنده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی تحویل نیروی هوایی آمریکا شود. غیر از 10 فروند جنگنده ارسالی، 19 فروند باقی مانده در نیروی هوایی آمریکا در موارد دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نیروی هوایی رژیم صهیونیستی هفتم ژوئن (تیر) 1981، در عملیاتی به نام «اُپرا»  به نیروگاه اتمی اوسیراک که در آن زمان با کمک مهندسان فرانسوی در حال ساخت بود، حمله کرد. این عملیات با شرکت هشت فروند جنگنده «اف-16»  نیروی هوایی رژیم صهیونیستی انجام شد  و نام خلبانان این عملیات به مدت دو دهه مخفی نگه داشته شد. یکی از آن خلبانان «عاموس یادلین» مقام ارشد نظامی سال‌های اخیر رژیم صهیونیستی بوده است.

عراق در اواخر دهه 70 میلادی یک نیروگاه هسته‌ای از فرانسه خرید  و متعاقب آن دستگاه اطلاعاتی تل‌آویو این‌گونه تصور کرد که این کار با هدف تولید پلوتونیوم برای پیشبرد برنامه ساخت سلاح‌های اتمی در عراق بوده‌ است.

فروش این جنگنده‌ها به آمریکا در حالی صورت می‌گیرد که کابینه رژیم صهیونیستی در اقدامی برای نوین سازی و تجهیز هرچه بیشتر نیروی هوایی خود با خرید یک اسکادران دیگر از جنگنده‌های «اف-35» و هواپیماهای سوخترسان ساخت شرکت بوئینگ از آمریکا موافقت کرده است.

آمریکا از جمله تامین کنندگان اصلی تسلیحات رژیم اسرائیل است. نیروی هوایی رژیم صهیونیستی چندی قبل در بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمایش مشترکی را با ارتش آمریکا برگزار کرد. در بیانیه یاد شده آمده است که در این رزمایش سناریوهای مخلتفی از جمله حمله موشکی و دیگر تهدیدهای هوایی شبیه‌سازی شد.

موافقت رژیم صهیونیستی با خرید جنگنده اف۳۵ جدید از آمریکا

منابع عبری از موافقت کمیته وزارتی رژیم صهیونیستی با خرید یک اسکادران دیگر از جنگنده های نسل پنجم “اف‌ ـ ۳۵” از آمریکا خبر دادند.

 یک مقام رژیم صهیونیستی که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد که یک کمیته متشکل از وزیران دولت رژیم صهیونیستی با خرید یک اسکادران جدید از جنگنده‌های اف۳۵ آمریکا موافقت کرد.

رژیم صهیونیستی قصد دارد در کنار خرید اسکادران مذکور، چهار هواپیمای سوختگیری و مقدار قابل توجهی مهمات از آمریکا خریداری کند.

پیش از این بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از قصد این رژیم برای خرید جنگنده‌های اف۳۵ بیشتر از آمریکا خبر داده بود.

 

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس / ایسنا

 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو