پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام هزار و ۶۰۰ سورتی پرواز امداد هوایی توسط هلال احمر

تاریخ خبر: // کد خبر: 376063 // // //


انجام هزار و ۶۰۰ سورتی پرواز امداد هوایی توسط هلال احمر

سرپرست سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور : در حال حاضر ۱۹ فروند بالگرد امدادی در استان‌های کشور وجود دارد که یکی از آنها باید به طور مستمر در یزد وجود داشته باشد بنابراین درخواست داریم این مسئله توسط مسئولان استان پیگیری شود.


انجام هزار و ۶۰۰ سورتی پرواز امداد هوایی توسط هلال احمر

مهدی ولی‌پور، عصر چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه کشور ما کشوری حادثه خیز است و در هر استان با یکسری آسیب‌ها و چالش‌ها مواجه هستیم، اظهار داشت: تلاش ما شناسایی چالش‌ها در مواجهه با حوادث در استانها و رفع این چالش‌هاست.

وی با اشاره به اینکه امسال ۲۲ هزار و ۸۰۰ عملیات امداد و نجات در سطح کشور توسط امدادگران انجام شده است، افزود: حدود ۱۷۷ هزار آسیب دیده در حوادث تحت پوشش خدمات امدادگران هلال احمر قرار گرفتند.

ولی‌پور با اشاره به اینکه در برخی حوادث از جمله حوادث جاده ای، کوهستانی و سیلاب امداد هوایی انجام شد، عنوان کرد: امسال هزار و ۶۰۰ سورتی پرواز برای ارائه خدمات امداد هوایی انجام شد.

سرپرست سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور با اشاره به وضعیت استراتژیک استان یزد بیان کرد: یزد به دلیل موقعیت استراتژیک مرکزی یکی از استان‌های حادثه‌خیز و استراتژیک کشور محسوب می شود بنابراین وظیفه داریم زیرساخت‌های این استان را تقویت کنیم.

وی ادامه داد: خودروها، امکانات و تجهیزات امسال در حد بضاعت تحویل استان شد و بخش دیگری هم تا پایان سال و اوایل سال آینده هم در زمینه نیروهای امدادی هم تجهیزات امدادی و هم انبارهای امدادی تقویت می شود.

ولی‌پور با بیان اینکه امداد هوایی از الزاماتی است که باید در یزد وجود داشته باشد، تاکید کرد: متاسفانه به دلیل برخی مشکلات، نتوانستیم حضور بالگرد را به طور مستمر در استان داشته باشیم که امیدواریم با رفع مسائل جزئی بین فرودگاه یزد و سازمان امداد و نجات، بتوانیم شاهد حضور مستمر بالگرد در یزد باشیم.

سرپرست سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور یادآور شد: در حال حاضر ۱۹ فروند بالگرد امدادی در استان‌های کشور وجود دارد که یکی از آنها باید به طور مستمر در یزد وجود داشته باشد بنابراین درخواست داریم این مسئله توسط مسئولان استان پیگیری شود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو