پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمادگی الجزایر برای تحویل ده‌ها جنگنده ساخت روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 376283 // ٬ // //


آمادگی الجزایر برای تحویل ده‌ها جنگنده ساخت روسیه

منابع خبری از آمادگی الجزایر برای تحویل ۳۰ جنگنده از روسیه خبر دادند.


آمادگی الجزایر برای تحویل ده‌ها جنگنده ساخت روسیه

منابع خبری از آمادگی الجزایر برای تحویل ۳۰ جنگنده از روسیه خبر دادند.

متخصص در امور نظامی، معاملات تسلیحاتی و فن آوری جنگ اعلام کرد که الجزایر با هدف تقویت نیروی هوایی خود، برای تحویل ۱۶ جنگنده سنگین چند منظوره “سوخو-۳۰” و ۱۴ “میگ-۲۹” جدید از روسیه آماده می‌شود.

این مجله نوشت: الجزایر در سال ۲۰۱۹ معامله‌ای به ارزش ۱.۸ میلیارد دلار برای خرید ۳۰ جنگنده روسی جدید با مسکو منعقد کرد که شامل ۱۶ جنگنده “سوخو-۳۰” و ۱۴ “میگ-۲۹” است و نیروهای مسلح الجزایر روند تحویل این جنگنده‌ها را آغاز کرده‌اند.

طبق این گزارش، با توجه به تحولات ژئوپلیتیکی عمیق منطقه‌ای و بین‌المللی، کارشناسان نظامی غربی معتقدند که الجزایر در حال مدرن سازی توانایی‌های نظامی خود است و توانایی‌های بازدارندگی خود را تقویت می‌کند تا سناریوی لیبی زمانی که هواپیماهای ناتو لیبی را بمباران کرده و نیروهای لیبی از مقابله با آنها عاجز بودند، در خاک این کشور تکرار نشود.

اعلام آمادگی روسیه برای فروش جدیدترین هواپیمای جنگنده به شرکای استراتژیک

«الکساندر میخییف» مدیرعامل شرکت «روس آبارون اکسپورت» امروز -شنبه- در آستانه افتتاح نمایشگاه تسلیحات IDEX-۲۰۲۱ اعلام کرد این شرکت در حال رایزنی با کشورهای مختلف در زمینه فروش جدیدترین جنگنده نسل پنجم روسی سوخو ۵۷ ( Su-۵۷E) بوده و آماده عرضه این جنگنده پیشرفته به شرکای استراتژیک است.

میخییف گفت که در حال حاضر، ما در حال انجام رایزنی‌ها مقدماتی با کشورهای مختلف جهان در زمینه صادرات جنگنده‌های چند منظوره نسل پنجم سوخو ۵۷ هستیم. شرکت روس آبارون اکسپورت آماده است Su-۵۷E را در صورت تمایل به شرکای استراتژیک روسیه  عرضه کند اما از ذکر جزئیات خود داری کرد.

نمایشگاه تسلیحات IDEX ۲۰۲۱ از ۲۱ تا ۲۵ فوریه در ابوظبی برگزار می‌شود.

سوخو-۵۷ یک جنگنده چند منظوره روسی نسل پنجم است که توسط سوخو طراحی شده است. این هواپیما برای از بین بردن اهداف هوایی، زمینی، شناسایی و همچنین تخریب سیستم کنترل دشمن طراحی شده است.

جنگنده سوخو-۵۷ مجهز به مجموعه جدید تجهیزات راداری است که امکان بررسی سریع وضعیت جنگی را فراهم می‌کند. این جنگنده مجهز به رادار مافوق قوی است که شناسایی اهداف زمینی و هوایی از فاصله بسیار دور را ممکن می‌کند. پس از شناسایی، هر هدفی با کمک موشک‌های  دوربرد از نوع هوا – هوا و هوا- زمین نابود می‌شود.

سوخو ۵۷ برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ به آسمان بلند شد و تست‌های مربوطه در خاور دور انجام شد. سوخو ۵۷ در فوریه سال ۲۰۱۸ در سوریه موشک‌های کروز شلیک کرد.

 

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایلنا/ ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو