پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آموزش خلبانی هلیکوپتر جهت انجام عملیات اورژانس در مناطق محروم و صعب‌العبور/ اورهال ۱۹ فروند هلیکوپتر به ارزش ۲۷ میلیارد و ۷۷۷ میلیون تومان در دست اقدام

تاریخ خبر: // کد خبر: 376357 // // // // // // خبر مهم


آموزش خلبانی هلیکوپتر جهت انجام عملیات اورژانس در مناطق محروم و صعب‌العبور/ اورهال ۱۹ فروند هلیکوپتر به ارزش ۲۷ میلیارد و ۷۷۷ میلیون تومان در دست اقدام

مدیرعامل شرکت هلیکوپتری اظهار کرد که اکنون ۱۹ موتور هلیکوپتر در دست تعمیر است که با اورهال آن‌ها ۲۸ هزار و ۵۰۰ ساعت به عمر ناوگان افزوده شده و در نتیجه حدود ۲۷ میلیارد و ۷۷۷ میلیون تومان صرفه اقتصادی ایجاد خواهد شد.


آموزش خلبانی هلیکوپتر جهت انجام عملیات اورژانس در مناطق محروم و صعب‌العبور/ اورهال ۱۹ فروند هلیکوپتر به ارزش ۲۷ میلیارد و ۷۷۷ میلیون تومان در دست اقدام

خلبان سهیل قیاسی، مدیرعامل شرکت هلیکوپتری ایران درباره دستاوردهای شرکت هلیکوپتری ایران اظهار کرد: این مجموعه بزرگترین و کاملترین مجموعه هلیکوپتری در ایران و خاورمیانه است که طی آن آموزش خلبانی هلیکوپتری نیز در آن انجام می‌شود.

وی گفت: اکنون حدود ۲۳ فروند هلیکوپتر در این شرکت فعال هستند که در بخش‌های اورژانس، زمین شناسی، سکوهای نفتی و گازی و دیگر موارد ماموریت انجام می‌دهند.

قیاسی تاکید کرد: این شرکت تنها مرکز آموزشی خلبانی هلیکوپتر در ایران است که افراد می‌توانند به صورت آزاد به آن مراجعه کرده و پس از انجام یک سری آزمون‌های اولیه و پذیرش، با پرداخت هزینه‌ها، آموزش خلبانی هلیکوپتری را در این مرکز طی کنند.

مدیرعامل شرکت هلیکوپتری ایران اظهار کرد: اکنون تعدادی هلیکوپتر زمین‌گیر در این شرکت داریم؛ اما با نگاه خوبی که وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمای کشور به موضوع داشته‌اند، ما توانسته‌ایم که بسیاری از آن‌ها را تعمیرات اساسی کرده و به خط پرواز بازگردانیم.

وی با اشاره اورهال ۶ فروند موتور این شرکت گفت: تاکنون اورهال هلیکوپترهای فرانسوی در هیچ کجای ایران انجام نشده است. زیرا در گذشته این موتورها را جهت تعمیر به خارج از کشور می‌فرستادند.

قیاسی اظهار کرد: به دلیل تحریم‌ها، مدت‌ها بود که موتور هلیکوپترهای ما در کشور سازنده بلاتکلیف مانده بود، به طوری که هزینه انبار آن روز به روز در حال افزایش بود.

وی تاکید کرد: با دید خوبی که سازمان هواپیمایی کشوری دارد ما توانستیم که مجوز تعمیر را از کشور سازنده دریافت کنیم و در همین راستا، تاکنون ما توانسته‌ایم ۶ موتور را اورهال کنیم.

قیاسی افزود: با اورهال ۶ موتور، حداقل ۶ تا ۱۵۰۰ ساعت که در  مجموع ۹ هزار ساعت می‌شود به عمر هلیکوپترها افزوده شده است که ارزش آن حدود ۸ میلیارد و ۷۷۵ میلیون تومان ارزیابی می‌شود.

مدیرعامل شرکت هلیکوپتری ایران خاطرنشان کرد: اکنون ۱۹ موتور هلیکوپتر در دست تعمیر است که با اورهال آن‌ها ۲۸ هزار و ۵۰۰ ساعت به عمر ناوگان افزوده شده و در نتیجه حدود ۲۷ میلیارد و ۷۷۷ میلیون تومان صرفه اقتصادی ایجاد خواهد شد.

 وی با بیان اینکه هلیکوپترهای این شرکت برای عملیات اورژانس و دیگر ماموریت‌ها در مناطق محروم و صعب‌العبور استفاده می‌شوند، افزود: اکنون این شرکت حداقل به ۷۰ فروند هلیکوپتر دیگر نیاز دارد و این آمادگی وجود دارد که با کمک سیستم‌های دولتی نسبت به خرید آن‌ها اقدام شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وزارت راه


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو