پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعزام ناو هواپیما بر شارل دوگل فرانسه به خلیج فارس

تاریخ خبر: // کد خبر: 376363 // // //


اعزام ناو هواپیما بر شارل دوگل فرانسه به خلیج فارس

وزیر دفاع فرانسه از اعزام ناو هواپیمابر شارل دو گل برای افزایش و تقویت اطلاعات به خلیج فارس خبر داد.


اعزام ناو هواپیما بر شارل دوگل فرانسه به خلیج فارس

فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد ناو هوابر شارل دوگل برای افزایش و تقویت اطلاعات منطقه‌ای به خلیج فارس اعزام می‌شود.

به گفته وزیر دفاع فرانسه، داعش پس از شکست در سال ۲۰۱۹ حالا دوباره پیروزی‌هایی به دست خواهد آورد؛ بنابراین ماموریت این ناو جمع آوری اطلاعات هواپیماهایش درباره ظهور احتمالی داعش در خاورمیانه است.

پارلی گفت: ناو شارل دو گل در چارچوب ماموریتی علیه داعش به خلیج فارس می‌رود.

بنابر اعلام وزیر دفاع فرانسه شارل دوگل قرار است اطلاعاتی را که جنگنده‌های رافال مستقر در اردن پیشتر جمع آوری کرده اند، دریافت و تقویت کند.

پارلی گفت: ما شاهد ظهور دوباره داعش هستیم و این نگران کننده است. داعش اوایل سال ۲۰۱۹ به لحاظ سرزمینی شکست خورد و این پایان قدرت آن بود. اما از آن زمان داعش فعالیت‌های زیرزمینی را آغاز کرد و ظرفیت عمل خود را که کمتر به چشم می‌آیند، اما بیشتر از گذشته شده است بازسازی کرد.

پارلی حملات اخیر در بغداد را محکوم کرد و افزود: در سوریه داعش قدرت می‌گیرد. این تهدیدی است که همچنان وجود دارد و به همین دلیل است که ما مایل هستیم بتوانیم این عملیات را در چارچوب ائتلاف بین المللی ادامه دهیم. ما به یاد داریم که حملاتی که در سال ۲۰۱۵ در فرانسه رخ داد از منطقه عراق و سوریه سازمان دهی شده بود. باید از اینکه داعش بتواند به خواسته‌های خود دست یابد جلوگیری کنیم.

پارلی همچنین به عملیات برخان اشاره کرد که از هشت سال پیش در منطقه ساحل آفریقا آغاز شده است. وی گفت: هم اکنون ۵ هزار و ۱۰۰ نظامی فرانسوی به منطقه اعزام شده اند. ساحل، مرز جنوبی اروپا محسوب می‌شود. این امنیت جنوب است که زیر سوال می‌رود. ما نمی‌خواهیم داعش و القاعده پایگاه‌هایی برای خود ایجاد کنند که ابعاد آن رو به گسترش است. این گروه‌ها در حال حرکت به سمت جنوب و به سمت کشور‌هایی هستند که به خلیج گینه راه دارند. هدف آن‌ها این است که مردم را مطیع قوانین شریعت کنند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پارسینه


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو