پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استفاده از سلاح ها و هواپیماهای بدون سرنشین بومی در رزمایش‌های اخیر

تاریخ خبر: // کد خبر: 376433 // // //


استفاده از سلاح ها و هواپیماهای بدون سرنشین بومی در رزمایش‌های اخیر

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به رزمایش‌های اخیر نیروهای مسلح گفت: این رزمایش‌ها در حوزه‌های مختلف موشکی، هواپیما‌های بدون سرنشین، دریایی و پدافند هوایی برگزار و سبب شد که دشمن با خفت منطقه را ترک کند.


استفاده از سلاح ها و هواپیماهای بدون سرنشین بومی در رزمایش‌های اخیر

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری ‌در دیدار با آیت‌ الله «سیدمحمدرضا سعیدی» تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و آیت‌الله نوری همدانی اظهار داشت: نیرو‌های مسلح تحت فرماندهی رهبر معظم انقلاب اسلامی رشدی دائمی داشته و توانسته‌اند به‌برکت خون شهدا با تهدیدات مقابله کنند.

سرلشکر باقری با بیان اینکه در یکی دو ماه آخر دولت ترامپ فشار‌های دشمن نسبت به گذشته سنگین‌تر شد و در منطقه تحرکاتی انجام داد، تصریح کرد: در این بازه زمانی به‌ امر فرماندهی معظم کل قوا، نیرو‌های مسلح 10 رزمایش را در سراسر کشور برگزار کردند که از قبل برنامه‌ای جهت برگزاری این رزمایش‌ها نداشتیم و به‌یکباره این رزمایش‌ها پس از ابلاغ معظم‌له با قدرت برگزار شدند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این رزمایش‌ها در حوزه‌های مختلف موشکی، هواپیما‌های بدون سرنشین، دریایی و پدافند هوایی برگزار و سبب شد شیطنت‌های دشمن در منطقه پایان گیرد و مجبور شوند منطقه را ترک کنند و در این مدت امنیت کشور به‌خوبی حفظ شد.

وی با بیان اینکه “در تمامی حوزه‌های صنعت دفاعی در حال فعالیت هستیم”، اعلام کرد: در رزمایش‌هایی که اخیراً در کشور برگزار شد از تولیدات نیرو‌های مسلح در داخل استفاده شد.

سرلشکر باقری در خصوص فعالیت‌های ستادکل نیرو‌های مسلح در مقابله با ویروس کرونا گفت: 58 بیمارستان نیرو‌های مسلح از ابتدای گسترش ویروس کرونا در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت؛ همچنین با اجرای طرح شهید سلیمانی، با کمک نیرو‌های بسیجی و سپاهی، 75 درصد از مردم غربالگری شدند.

رزمایش‌های نظامی باید با قدرت دنبال شود

نماینده ولی‌فقیه در استان قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) نیز از برگزاری 10 رزمایش زمینی، هوایی و دریایی یاد کرد و گفت: رزمایش‌ها باید با قدرت دنبال شود چراکه با این رزمایش‌ها دشمن جایگاه، مقام و استعداد ما را می‌سنجد و افرادی که از این مباحث فهمی ندارند یا خود را به غفلت می‌زنند در حقیقت متوجه اهمیت رزمایش نیستند.

آیت‌الله سید محمد سعیدی اظهار کرد: این شهر از یک جایگاه ویژه برخوردار است به همین علت ما نیز در برنامه‌ریزی‌های خود باید به این جایگاه توجه کنیم.

وی با تأکید بر اینکه قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران با قدرت نظامی دیگر کشورها متفاوت است، اضافه کرد: ما هر کاری که در حوزه نظامی انجام می‌دهیم برای کسب رضای خداوند متعال و در مسیر اهداف الهی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم از برگزاری 10 رزمایش زمینی، هوایی و دریایی یاد کرد و گفت: رزمایش‌ها باید با قدرت دنبال شود چراکه با این رزمایش‌ها دشمن جایگاه، مقام و استعداد ما را می‌سنجد و افرادی که از این مباحث فهمی ندارند یا خود را به غفلت می‌زنند در حقیقت متوجه اهمیت رزمایش نیستند.

وی با اشاره به تأکید آیاتی از قرآن کریم بر لزوم تقویت توان دفاعی حکومت اسلامی خاطرنشان کرد: دشمن باید از قدرت نظامی مسلمانان در هراس باشد و ما باید با توکل به خداوند تقویت قدرت نظامی خود را دنبال کنیم و هیچ‌گاه از توسل به درگاه الهی غافل نشویم.

سعیدی با بیان اینکه امدادهای غیبی همیشه همراه نظام اسلامی بوده است، عنوان کرد: سنت خداوند این است که باید مردم باشند تا این امدادها هم مستمر شوند اما اگر مردم نباشند امیرالمؤمنین(ع) هم در رأس امور قرار گیرد نمی‌توان به هدف رسید.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها بر لزوم حراست از حضور مردم در صحنه تأکید کرد و ادامه داد: باید از هر چیزی که مردم را از صحنه خارج می‌کند پرهیز شود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو