پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بهره برداری از تاسیسات ایمنی سوخت‌گیری هواپیمایی فرودگاه اهواز

تاریخ خبر: // کد خبر: 376434 // // // //


بهره برداری از تاسیسات ایمنی سوخت‌گیری هواپیمایی فرودگاه اهواز

تاسیسات ایمنی و آتش‌نشانی مرکز سوخت‌گیری هواپیمایی فرودگاه بین‌المللی شهید قاسم سلیمانی اهواز روز یکشنبه با حضور جمعی از مسوولان محلی به بهره‌برداری رسید.


بهره برداری از تاسیسات ایمنی سوخت‌گیری هواپیمایی فرودگاه اهواز

مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان از راه اندازی تاسیسات ایمنی و آتش نشانی مرکز سوختگیری هواپیمایی فرودگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اهواز با هدف افزایش ضریب ایمنی در فرودگاه خبر داد.

سید مهدی رزاز گفت: این پروژه در راستای طرح توسعه و افزایش ضریب ایمنی و پیشگیری از حوادث احتمالی، با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان در این فرودگاه راه اندازی و به بهره برداری رسید.

وی در حاشیه آیین بهره برداری از تاسیسات ایمنی و آتش نشانی مرکز سوختگیری هواپیمایی فرودگاه اهواز افزود: در سالهای اخیر طرحهای توسعه، فضاسازی، تجهیز و نوسازی ترمینال پروازهای داخلی و نیز ساخت ترمینال پروازهای خارجی در این فرودگاه صورت گرفته که با توجه به حجم ترافیک پروازی فرودگاه اهواز و لزوم توسعه مناطق پروازی، در سال آینده نیز عملیات احداث تاکسیوی موازی از جمله مهم ترین پروژه های اجرایی جهت افزایش ضریب ایمنی و سهولت در انجام عملیات پروازی خواهد بود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان(اهواز) در آیین بهره‌برداری از این طرح ایمنی فرودگاهی گفت: برای خرید و نصب تجهیزات آتش نشانی سوخت‌گیری هواپیمایی فرودگاه اهواز ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
نعمت‌اله نجفی بیان کرد: این مجموعه شامل چهار مخزن ذخیره سازی آب به میزان ۲۳۰هزار لیتر ، پمپ فشار قوی و تجهیزات ایمنی است.
وی افزود: با بهره‌برداری از این طرح ، ضریب ایمنی مرکز سوخت گیری هواپیمایی فرودگاه بین‌المللی شهید سلیمانی اهواز ارتقا یافته و در صورت بروز آتش سوزی در تاسیسات سوخت گیری ، آتش در کوتاه ترین زمان مهار خواهد شد.
در حاشیه بهره‌برداری از تاسیسات آتش نشانی مرکز سوخت گیری هواپیمایی فرودگاه بین المللی شهید سلیمانی اهواز ، تمرین مهار آتش در این مرکز با موفقیت انجام شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان نیز با بیان اینکه فرودگاه بین‌المللی شهید سلیمانی اهواز از فرودگاه‌های مهم کشور با ترافیک بالا است گفت:راه‌اندازی تاسیسات ایمنی و آتش نشانی مرکز سوخت گیری هواپیمایی ، زمان مدیریت حوادث احتمالی را کوتاه خواهد کرد و از بروز خسارات به سایر تاسیسات این فرودگاه جلوگیری خواهد کرد.
فاضل عبیات افزود: تجهیزات فرودگاه بین المللی شهید سلیمانی اهواز منطبق با استانداردهای جهانی است که راه‌اندازی تاسیسات ایمنی و آتش نشانی سوخت گیری هواپیمایی فرودگاه یکی از شاخص های مهم کارکردی فرودگاه است که با همکاری و تعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان و اداره کل فرودگاه‌های خوزستان اجرایی شده است.

روزانه ۵۲ پرواز در فرودگاه بین المللی شهید سلیمانی اهواز انجام می‌شود که از این نظر رتبه سوم کشوری را دارد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو