پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رونمایی از دو طرح در فرودگاه کاشان

تاریخ خبر: // کد خبر: 376727 // // // // خبر مهم


رونمایی از دو طرح در فرودگاه کاشان

از پیشرفته‌ترین سیستم کمک ناوبری و همچنین سیستم روشنایی باند فرودگاه شهید احمدی روشن کاشان رونمایی شد.


رونمایی از دو طرح در فرودگاه کاشان

از پیشرفته‌ترین سیستم کمک ناوبری و همچنین سیستم روشنایی باند فرودگاه شهید احمدی روشن کاشان رونمایی شد.

مدیر عامل فرودگاه کاشان گفت: اجرای سیستم روشنایی باند فرودگاه کاشان از مدرنترین سیستم‌های جهان تأمین شده و سیستم کمک ناوبری این فرودگاه متعلق به شرکت ایندرا اسپانیا است که آن نیز در نوع خود از مدرن‌ترین سیستم‌های کمک ناوبری محسوب می‌شود.

سید مسعود مسعودی افزود: سیستم روشنایی باند فرودگاه و سیستم کمک ناوبری با همکاری نیروی هوافضای سپاه پاسداران با صرف بیش از ۱۲ میلیارد تومان اعتبار خریداری و نصب شد.

بهره‌برداری از پروژه‌های فرودگاه کاشان گامی به سوی تحقق فرودگاه مرز هوایی
سید مسعود مسعودی در حاشیه بهره‌برداری از پروژه‌های سی و دومین هفته چلچراغ توسعه که به رونمایی از سیستم‌های جدید فرودگاه کاشان اختصاص داشت، با اشاره به بهره‌برداری از سیستم‌ روشنایی باند فرودگاه با همکاری شهرداری کاشان و نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: این سیستم توسط متخصصان فرودگاه کاشان راه‌اندازی شده و امکان ارائه خدمات پروازی به صورت ۲۴ ساعته را در مسیرهای مختلف اعم از پروازهای کشوری و لشگری فراهم می‌کند.
 
وی، اعتبار اختصاص‌یافته برای راه‌اندازی این سیستم را بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان ذکر و بیان کرد: این امکان پرواز ۲۴ ساعته، نوید بسیار مهمی برای فرودگاه کاشان محسوب می‌شود که میان دو فرودگاه اصلی تهران و اصفهان به عنوان هاب پروازی قرار گرفته است.
 
مدیرعامل فرودگاه کاشان در ادامه به بهره‌برداری از سیستم کمک ناوبری DVOR-DME که با صرف هزینه ۴۰۰ هزار یورویی توسط شهرداری کاشان تأمین شده اشاره و عنوان کرد: این سیستم یکی از جدیدترین سامانه‌های کمک ناوبری موجود به شمار می‌رود که متعلق به شرکت ایندرا اسپانیا است.

سال 1400 فعالیت فرودگاه کاشان تحت پوشش سازمان هواپیمایی کشور قرار می گیرد

سعید ابریشمی‌راد در مراسم رونمایی از سیستم‌های کمک ناوبری و روشنایی باند فرودگاه کاشان به عنوان پروژه‌های سی و دومین هفته چلچراغ توسعه، مدیریت یک فرودگاه توسط ارگانی مانند شهرداری را بسیار مشکل خواند و گفت: شاید این اتفاق، نخستین تجربه در کشور محسوب می‌شود که خوشبختانه همکارانم از این تجربه سربلند بیرون آمدند.
 
وی با تأکید بر اینکه شهری مانند کاشان نیازمند برخورداری از فرودگاه است عنوان کرد: تلاش همه بانیانی که از سال 73 تا کنون در این مسیر گام برداشته و نیاز و خواسته مردم این خطه را محقق کردند قابل تقدیر است.
 
رئیس هیئت امنا فرودگاه کاشان، با یادآوری فراز و فرود فعالیت فرودگاه کاشان از گذشته تا به حال بیان کرد: فرودگاه تا مرحله تعطیلی و خاتمه فعالیت پیش رفت اما با جدیت شورای اسلامی شهر و البته تلاش شهرداری فرودگاه با وجود تمام هزینه‌ها و حتی مشکلات اخیر عدم انجام پرواز ناشی از محدودیت‌های کرونایی اداره شد.
 
ابریشمی‌راد با ابراز امیدواری برای حضور شرکت فرودگاه‌های کشور طی سال پیش رو در فرودگاه کاشان و شروع عملیات در ضلع شمال گفت: با این اقدام می‌توان برای همیشه کاشان را از یک فرودگاه استاندارد تحت پوشش سازمان هواپیمایی و با مدیریت شرکت فرودگاه‌های کشور برخوردار ساخت و استانداردهای مورد نیاز را عملیاتی کرد.
 
وی، تصریح کرد: امروز شاهد آن هستیم با وجود سرسختی شرکت فرودگاه‌ها برای عدم تحویل فرودگاه کاشان با دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و البته پی‌گیری نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل این امر محقق می‌شود تا در ماه‌های پایانی دولت یازدهم این آرزوی دیرینه مردم خطه کاشان در جایگاه محکم خود جامه عمل بپوشاند.
 
ابریشمی‌راد بهره‌برداری از دو سیستم جدید کمک ناوبری با صرف اعتبار 400 هزار یورو و نیز سیستم روشنایی باند فرودگاه کاشان با صرف اعتبار 100 میلیارد ریال با مشارکت نیروی هوافضا سپاه پاسداران را متذکر شد و افزود: در مجموع برای بهره‌برداری از این سیستم‌ها با احتساب اعتبار ریالی و ارزی، حدود 228 میلیارد ریال صرف گردیده است.
 
وی خاطرنشان کرد: هر چه تجارب مدیریت شهری بیشتر می‌شود به این نتیجه می‌رسیم که باید از ظرفیت‌های سپاه شایسته‌تر مورد استفاده قرار گرفته چنانکه برکات این همکاری در پروژه زیرگذر و فرودگاه مشخص شده است.
 
شهردار کاشان با تقدیر از مجموعه فرودگاه کاشان به ویژه عوامل فنی و تخصصی آن برای اجرای سیستم جدید عنوان کرد: قرارداد نصب چراغ‌ها در سال 95، میلیاردی بوده اما تیم تخصصی فرودگاه این کار را با توانمندی و مهارت خود انجام دادند.
 
ابریشمی‌راد، تأکید کرد: انتظار می‌رود با توجه به توافقات صورت گرفته و قول مساعد دو ایرلاین پویا و کیش ایر، شاهد انجام هر چه سریعتر پروازهای فرودگاه کاشان به صورت روزانه باشیم.

منابع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما / پروتال خبری کاشان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو