پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | من و اولین تجربه پرواز پاراگلایدر دونفره در تهران

تاریخ خبر: // کد خبر: 377591 // // //


من و اولین تجربه پرواز پاراگلایدر دونفره در تهران

اگر شما هم به پرواز در آسمان و چتربازی علاقه دارید و می خواهید برای یک بار هم که شده آن را تجربه کنید، با ما همراه شوید.


من و اولین تجربه پرواز پاراگلایدر دونفره در تهران

اگر شما هم به پرواز در آسمان و چتربازی علاقه دارید و می خواهید برای یک بار هم که شده آن را تجربه کنید، با ما همراه شوید.

تعطیلات نوروز بود و مشغول گشت و گذار و تهران گردی بودم که با صحنه‌ی عجیب بر فراز اتوبان همت روبرو شدم. دو نفر متصل به یکدیگر و با چتر در آسمان پرواز می‌کردند. از دیدن این صحنه خیلی لذت بردم و در آن لحظه تصمیم گرفتم برای یک بار هم که شده این کار را در زندگی خود تجربه کنم.

پرواز را از کجا شروع کردم؟

از روزمرگی و مشکلات ناشی از محدودیت‌های کرونا حسابی خسته شده بودم و دوست داشتم تجربه هیجان انگیز جدیدی را برای خودم بسازم. با سرچ کوچکی در اینترنت و سبک سنگین‌های مختلف سرانجام مرجع معتبری را پیدا کردم.

بعد از ثبت نام، با من تماس گرفتند و آدرس و ساعت حضور را با هم فیکس کردیم.

فردای آن روز به همراه استادم به صورت اختصاصی توسط یک ماشین آفرود به سمت نقطه شروع پرواز حرکت کردیم که در این حین توضیحاتی از آنچه در پیش رو داریم به ما داده شد.

بعد از رسیدن به محل تیک آف، بال‌های پاراگلایدر بر روی زمین پهن شده و مربیان مشغول آماده سازی تجهیزات شدند. مربی من در ابتدا توضیحاتی کوتاه به من داد و موارد ایمنی را متذکر شد سپس بعد از تنظیم صندلی، کلاه ایمنی را بر سر من گذاشت و ما آماده شروع پرواز بودیم.

تیک آف از آن چیزی که فکرش را می‌کردم بسیار آسان‌تر بود و بعد از برداشتن چند قدم در راستای شیب ملایم کوه به پرواز در آمدیم. باور نکردنی بود ما در آسمان شناور شدیم و در حال پرواز بودم. منظره دریاچه خلیج فارس و مناطق مسکونی تهران بی نظیر بود و از تماشای آن هیجان زده شده بودم.

حسی که داشتم، بسیار متفاوت بود. ترکیبی از هیجان، جذابیت و البته ترس. حس ترس ابتدایی مدت زیادی دوام نیاورد و بیشتر حس رهایی و آزادی و آرامش به من دست داد.

مربی در توضیحات قبل از پرواز گفته بود که هنگام فرود و لمس زمین باید شروع به دویدن کنیم. راستش را بخواهید در مرحله آخر فرود من اصلاً ندویدم ولی در کمال تعجب به آرامی فرود آمدیم. مربی دلیل این موضوع را شرایط خوب باد ذکر کرد و گفت در باد کم باید حتماً دوید وگرنه همیشه اینطور نخواهد بود.

بعد از فرود وسایل و تجهیزات توسط مربی از بدن من باز شد و به من آب و آب میوه تعارف کردند. همچنین بک اسکارف ورزشی هم که همان ابتدا به من داده بودند پس نگرفته و هدیه کردند.

در نهایت تجربه پاراگلایدرسواری دو نفره (تندم) در آسمان تهران تبدیل به یکی از بهترین تجربه‌های زندگی من شد و پرواز به لیست کارهای خارق العاده ای که در طول زندگی خود انجام داده بودم اضافه شد! حسی کاملاً غیرقابل توصیف…

پاراگلایدر دونفره چه بود؟

برای پرواز پاراگلایدر دو نفره از دو صندلی استفاده می‌شد. شما جلوی مربی و در یک صندلی جداگانه نشسته و به کمک اتصالاتی از چند نقطه به مربی و چتر پرواز متصل خواهید شد.

در این نوع پرواز مسئولیت اصلی هدایت و انجام دستور العمل های مختلف بر عهده مربی بوده و شما می‌توانید به تماشای مناظر اطراف نشسته و نهایت لذت را از این تجربه کسب کنید. البته در صورت صلاحدید مربی ممکن است برای مدتی بتوانید دسته‌های کنترل پاراگلایدر را دستان خود بگیرید.

آموزش پاراگلایدر برای خانم‌ها

بیشتر افراد بعد از چشیدن لذت پرواز تفریحی پاراگلایدر، تمایل پیدا می‌کنند تا آموزش ببینند و خودشان به تنهایی پرواز کنند. برای این کار فرد باید در دوره آموزشی مقدماتی پاراگلایدر ثبت نام کرده و بعد از گذراندن آموزش‌ها، گواهینامه و مجوز خود را دریافت کند.

امنیت پرواز دو نفره پاراگلایدرینگ

من فهمیدم که با وجود اینکه هیچ ورزش ماجراجویانه ای به طور کامل ایمن نیست اما احتمال حادثه در پرواز با پاراگلایدر آن هم در تهران بسیار پایین بود. البته در اینجا انتخاب یک مربی حرفه ای از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا تجربه بالا و حرفه ای بودن مربی می‌تواند تا حد زیادی خیال آدم را راحت کند. من از طرز برخورد و رفتار حرفه ای همه پرسنل آکادمی بسیار لذت بردم و به عنوان یک خانم احساس امنیت و آرامش کامل داشتم.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو