پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تست کرونا برای مسافران پرواز رشت – اهواز و مشهد به مقصد اهواز و آبادان الزامی است

تاریخ خبر: // کد خبر: 378165 // ٬ // // خبر مهم


تست کرونا برای مسافران پرواز رشت – اهواز و مشهد به مقصد اهواز و آبادان الزامی است

ارائه نتیجه تست PCR (آزمایش کرونا) برای مسافران پرواز رشت – اهواز، مشهد- آبادان و مشهد- اهواز و نیز مسافرین مشهد به مقصد خارج از کشور الزامی است و بدون نتیجه تست یادشده برای مسافران کارت پرواز صادر نخواهد شد.


تست کرونا برای مسافران پرواز رشت – اهواز و مشهد به مقصد اهواز و آبادان الزامی است

مدیرکل فرودگاه گیلان گفت : ارائه نتیجه تست PCR (آزمایش کرونا) برای مسافران پرواز رشت – اهواز الزامی است و بدون نتیجه تست یادشده برای مسافران کارت پرواز صادر نخواهد شد.

سید محسن میرحسینی افزود: این تصمیم بر اساس ابلاغیه کشوری به همه فرودگاه ها اتخاذ شده است؛ لذا بدون ارائه نتیجه تست یاد شده از آزمایشگاه های معرفی شده از سوی  دانشگاه علوم پزشکی گیلان امکان پذیرش مسافران مسیر ذکرشده وجود ندارد.
وی ادامه داد: هم اکنون چهار پرواز رفت و برگشت رشت – اهواز در روزهای سه شنبه و جمعه از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت انجام می شود.
وی اظهار داشت: پس از اعلام محدودیت های کرونا کادر بهداشتی هلال احمر و مرکز فوریت های پزشکی با استقرار در فرودگاه بر شدت کنترل و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی افزوده اند.
میرحسینی ضمن تشریح اقدامات پیشگیرانه در خصوص شیوع ویروس کرونا گفت : فرودگاه گیلان در راستای اهتمام به سلامت مسافران علاوه بر تجهیز به دوربین حرارتی، استفاده از ماسک را اجباری اعلام کرده است.
وی، تشکیل کمیته بهداشت و سلامت در فرودگاه سردار جنگل رشت، نصب بنرهای اطلاع رسانی و نمایش پیام های بهداشتی، الزام به پوشش ماسک در ورود به ساختمان اداری، غربالگری و تب سنجی مسافران ورودی و خروجی توسط نیروهای هلال احمر و اورژانس فرودگاه، ضدعفونی و میکروب زدایی ترمینال ها و اماکن و تجهیزات مستقر در ترمینال ها قبل و بعد از هر پرواز، ضد عفونی ناوگان تاکسیرانی فرودگاه را از جمله اقدامات مقابله ای و پیشگیرانه در موضوع شیوع کرونا عنوان کرد.
در زمان حاضر ۷۶ سورتی پرواز در هفته از فرودگاه گیلان به ۱۰ مقصد اهواز، تهران، عسلویه، اصفهان، بندرعباس، تبریز، کیش، مشهد، بوشهر و شیراز انجام می شود.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.
فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و با مساحت کل ۲۲۰ هکتار در  ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.

جواب تست کرونا؛ گذرنامه مسافرین پرواز مشهد به مقصد اهواز و آبادان

منابع :  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا / خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو