پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برقراری نخستین پرواز گرگان-اکتائو در فروردین 1400

تاریخ خبر: // کد خبر: 378834 // // //


برقراری نخستین پرواز گرگان-اکتائو در فروردین 1400

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان از برقراری نخستین پرواز گرگان-اکتائو در فروردین 1400 خبر داد و گفت: باوجود موانع اداری و سنگ‌اندازی‌های مختلف، مجوز این پرواز اخذ شد و بلیط‌ها فروخته می‌شود.


برقراری نخستین پرواز گرگان-اکتائو در فروردین 1400

ذوالفقار امیرشاهی ظهر امروز در نشست خبری با تشریح عملکرد و اقدامات نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان اظهار کرد: نخستین پرواز گرگان-اکتائو مصادف با روز جمهوری اسلامی ایران در فروردین 1400 برقرار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گلستان جزو استان‌های مهم و استراتژیک جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: این استان به دلیل تنوع جغرافیایی، اقلیم، کشاورزی و ترانزیت بین‌المللی از امتیازات بالایی برخوردار است.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان بیان کرد: استان گلستان کوتاهترین و اقتصادی‌ترین مسیر عبور و مرور کالا، حمل و نقل و مسافر در بخش صادرات و واردات کشور است.

امیرشاهی افزود: اگر اتفاقی در فضای بین‌المللی سیاسی رخ دهد تنها گریزگاه ارتباطات منطقه شمال ایران «استان گلستان و گذرگاه اینچه‌برون» است.

وی با اشاره به ترسیم نقشه راه در چارچوب سه مفهوم برنامه‌محوری، اثربخشی و نتیجه‌محوری در نمایندگی وزارت امور خارجه در استان ابراز کرد: فردی کار کردن منجر به خلاءهای جدی در بودجه و نیروی انسانی و امکانات به وجود می‌آورد و آسیب‌زاست.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان گفت: با وجود امکانات کم و کمبود نیروی انسانی برنامه‌های ما بر اساس سه اصل مذکور پیگیری می‌شود.

امیرشاهی افزود: در بخش سیاسی و بین‌المللی به منظور گسترش روابط حدود یکصد ملاقات با مقامات ارشد استان، شهرستان‌ها و نمایندگی‌های وزارت امور خارجه صورت گرفت و پیگیری‌های مکرر که منجر به نتایج خوب سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و گردشگری شده است.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان گفت: چهار مذاکره ویدیو کنفرانسی با استاندار بالکان کشور ترکمنستان  و سرکنسولگری کشورمان در اکتائو با حضور استاندار گلستان برگزار شد که نتیجه آن برقراری پرواز گرگان-اکتائو در فروردین ۱۴۰۰ است.

امیرشاهی بیان کرد: باوجود موانع اداری و سنگ‌اندازی‌های مختلف، مجوز این پرواز اخذ شد و بلیط‌ها فروخته می‌شود.

وی گفت: دعوت‌نامه برای استاندار بالکان تنظیم و ارسال شد مبنی بر محورهایی که قابلیت همکاری با استان گلستان دارند هیات اقتصادی و تجاری به گلستان اعزام کنند و راه برای روابط اقتصادی و تجاری بین تجار استان و بالکان ایجاد شود.

وی از تشکیل شورای روابط خارجی استان خبر داد که مسائل سیاسی، ‌اقتصادی، فرهنگی و گردشگری با ارگان‌های حاکمیتی در بخش خصوصی و دولتی رصد می‌شود.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان با اشاره به فعالیت در بخش‌های فرهنگی‌، هنری، علمی و گردشگری از برگزاری مراسم بزرگداشت شاعر بزرگ قزاقستان خبر داد و افزود: مرکز فرهنگی ابونصر فارابی را در قزاقستان افتتاح کردیم.

وی با اشاره به اینکه نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان؛ تسهیل‌کننده و تسریع کننده روابط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، گردشگری و اجتماعی است، افزود: ما متولی اجرایی نیستیم و روابط بین کشورها را تسریع می‌کنیم تا تحولات مؤثری در استان ایجاد شود.

امیرشاهی بر ضرورت وجود نمایندگی وزارت امور خارجه در استان تاکید کرد و گفت: مسئولان استان باید توجه بیشتری کنند شرایط حساس کشور و استان و درک کنند تا قدم‌های مؤثری برای حل مشکلات برداریم.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو