پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سرقت محتویات چمدان مسافر ایرانی در فرودگاه‌ ایتالیا

تاریخ خبر: // کد خبر: 38158 // // // //


سرقت محتویات چمدان مسافر ایرانی در فرودگاه‌ ایتالیا

پس از آنکه محتویات چمدان مسافر ایرانی در پرواز ژنو-تهران هواپیمایی آلیتالیا به سرقت رفت(گویا در زمان توقف در فرودگاه رم)، مسئولان این شرکت هواپیمایی ایتالیایی اعلام کردند تنها کاری که می‌توانند انجام دهند، جبران خسارت به ازاء هر کیلوگرم معادل ۳۰۵ هزار تومان است.این مسافر ژنو-تهران آلیتالیا افزود: مسئولان آلیتالیا در ایران اصل سرقت چمدان مسافرشان را قبول دارند اما خسارات ناچیزی پرداخت می‌کنند و کسی هم به مسافر پاسخگو نیست.


سرقت محتویات چمدان مسافر ایرانی در فرودگاه‌ ایتالیا

پس از آنکه محتویات چمدان مسافر ایرانی در پرواز ژنو-تهران آلیتالیا به سرقت رفت، مسئولان این شرکت هواپیمایی ایتالیایی اعلام کردند تنها کاری که می‌توانند انجام دهند، جبران خسارت به ازاء هر کیلوگرم معادل ۳۰۵ هزار تومان است.

یکی از مسافران این پرواز گفت: در تاریخ ۴ ژانویه از شهر ژنو به سمت تهران با هواپیمایی آلیتالیا پرواز کردم، این هواپیما در بین راه توقفی ۵ ساعته در فرودگاه رم داشت و سپس مجدداً به سمت تهران حرکت کرد.

وی افزود: زمانی که وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شدیم مسئولان ایرلاین ایتالیایی‌ به من اطلاع دادند که چمدانم مفقود شده است که من نیز به بخش جامه‌دان فرودگاه امام مراجعه کردم و مفقودی چمدانم را اطلاع دادم.

این مسافر آلیتالیا افزود: مدتی به من اعلام می‌شد که چمدانم در ‌رم مفقود شده است اما پس از ١۴روز پیگیری زیاد از سوی خودم در کم‌کاری مسئولان آلیتالیا، ‌به من اعلام شد که چمدانی ‌مشابه چمدان شما در رم پیدا شده است که البته چمدان خودم بود.

این مسافر ژنو-تهران آلیتالیا اضافه کرد: زمانی که چمدان را در فرودگاه ژنو تحویل مسئولان این ایرلاین دادم دادم، وزن آن ۲۲ کیلوگرم بود اما زمانی که تحویل گرفتم وزن آن به ۱۸ کیلوگرم کاهش یافته بود.وی اضافه کرد: بعد از باز کردن چمدان متوجه سرقت برخی لوازم داخل چمدان شدم که ظاهراً در فرودگاه رم این سرقت انجام شده بود، در این راستا پیام‌ الکترونیکی به شرکت آلیتالیا فرستادم ولی کسی پاسخگو نبود.

این مسافر ژنو-تهران آلیتالیا بیان کرد: پس از چند روز از شرکت هواپیمایی آلیتالیا با بنده تماس گرفتند و عنوان کردند ما فقط می‌توانیم خسارت سرقت را برای هر کیلوگرم معادل ۳۰۵ هزار تومن پرداخت کنیم که جمعاً حدود یک میلیون و ۲۰۰ تومان خواهد شد اما این درحالی است که حدود ۱۰ میلیون تومان اجناس داخل چمدان از من سرقت شده است.

وی اضافه کرد: وقتی نسبت به این سرقت و پایین بودن رقم خسارت به نمایندگی شرکت آلیتالیا در تهران اعتراض کردم، به من گفتند که یا می‌توانید همین مبلغ را قبول کنید و یا باید ‌شکایت حقوقی کنید.این مسافر هواپیما اضافه کرد: مستندات گفته‌های اینجانب بلیت پرواز ژنو-تهران آلیتالیا، رسید فرودگاه امام خمینی (ره) مبنی بر نیامدن چمدان از رم و رسید تحویل چمدان به ضمیمه کارت پرواز است.

این مسافر ژنو-تهران آلیتالیا افزود: مسئولان آلیتالیا در ایران اصل سرقت چمدان مسافرشان را قبول دارند اما خسارات ناچیزی پرداخت می‌کنند و کسی هم به مسافر پاسخگو نیست.

منبع : مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو