پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | معرفی فرودگاه بین المللی میلانو مالپنسا

تاریخ خبر: // کد خبر: 38203 // // //


معرفی فرودگاه بین المللی میلانو مالپنسا

امروز می خواهیم درباره ی فرودگاهی صحبت کنیم که به دلیل وجود ترمینال اختصاصی باری، تبدیل به یکی از مهم ترین فرودگاه ها با محوریت اقتصادی در ایتالیا شده است. با فرودگاه میلانو مالپسنا(Milan–Malpensa Airport)، یکی از شلوغ ترین فرودگاه های شمال ایتالیا آشنا شوید.


معرفی فرودگاه بین المللی میلانو مالپنسا

امروز می خواهیم درباره ی فرودگاهی صحبت کنیم که به دلیل وجود ترمینال اختصاصی باری، تبدیل به یکی از مهم ترین فرودگاه ها با محوریت اقتصادی در ایتالیا شده است. با فرودگاه میلانو مالپسنا(Milan–Malpensa Airport)، یکی از شلوغ ترین فرودگاه های شمال ایتالیا آشنا شوید. در ادامه با ما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به اتفاق هم این فرودگاه اقتصادی در ایتالیا را بررسی نماییم.

فرودگاه مالپسنا میلانو

اطلاعات و تاریخچه ی کلی فرودگاه بین المللی میلانو مالپنسا

یکی از ۳ فرودگاه شهر میلان ایتالیا، فرودگاه میلانو مالپسنا است که از قضا، مهم ترین و اصلی ترین فرودگاه این شهر نیز محسوب می شود. میزان  اهمیت در آن قدر زیاد است که این فرودگاه را به عنوان قطب مهم اقتصادی در ایتالیا نیز می شناسند. جالب است بدانید که این فرودگاه بیش از ۱۰۰ سال سابقه در بخش صنعت هوانوردی دارد و جزء قدیمی ترین های این صنعت محسوب می شود. فرودگاه مالپسونا ،با جابه جایی سالانه ۱۹ میلیون نفر در سال حکم شلوغ ترین فرودگاه کشور ایتالیا را نیز دارد. در این فرودگاه بیش از ۲۰۰ مقصد مختلف در جهان از جمله تهران، هواپیما می نشیند. نام قبلی این فرودگاه “ائروپوئرتو سیتا دی میلان” به معنای فرودگاه شهر میلان بوده است. در این فرودگاه بیش از ۱۰۰ ایرلاین در حال فعالیت هستند. جالب است بدانید که در این فرودگاه، هر هفته بیش از ۹۰۰ پرواز داخلی و بیش از ۴ هزار پرواز خارجی انجام می شود.

نام فرودگاه بین المللی مالپنسا میلان: Milan–Malpensa Airport

کد یاتا: MXP

کد ایکائو: LIMC

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی مالپنسا میلان: www.milanomalpensa-airport.com

اطلاعات فرودگاه بین المللی میلانو مالپنسا

نوع فرودگاه: همگانی( مسافربری)

فاصله تا مرکز شهر میلان: ۳۹ ۹۷ کیلومتر

فاصله تا تهران: ۳۷۰۵ کیلومتر

فاصله ی زمانی تا تهران: ۵ ساعت

خطوط هوایی اصلی: کارگو لوکس ایتالیا(Cargolux Italia) و فدکس اکسپرس(FedEx Express)

ارتفاع از سطح دریا: ۳۰۴٫۸ متر

ترمینال: این فرودگاه دارای ۲ ترمینال همگانی و ۱ ترمینال اختصاصی باری است.

نمایی از فرودگاه

ترمینال ها ی فرودگاه بین المللی میلانو مالپنسا

پایانه ی شماره ۱: این پایانه در سال ۱۹۹۸ افتتاح شد و از حیث اهمیت، از ۲ پایانه ی دیگر هم بزرگ تر و هم اهم تر است. این پایانه از ۳ بخش مختلف تشکیل شده است. بخش ۱ مرتبط با پروازهای داخلی در منطقه ی ویزای شینگن، بخش شماره ۲ مرتبط با پروازهای خارج از محدوده ی ویزای شینگن و درون قاره ای و بالاخره بخش ۳ مرتبط با پروازهای خارج از محدوده ی ویزای شینگن و بین المللی است.

پایانه ی شماره ۲: قدیمی ترین پایانه ی این فرودگاه در حال حاضر مختص به ایزی جت ها(EasyJet) است. در سال ۲۰۱۶ در این پایانه یک ایستگاه متروی جدید افتتاح گردید. همچنین سرویس حمل و نقل شاتل این فرودگاه برای حمل و نقل در میان دو ترمینال کاملا رایگان است. در گذشته تنها وسیله ی حمل و نقلی که در این ترمینال موجود بود، اتوبوس بود.

پایانه ی شماره ۳(باربری): این پایانه دارای وظایف معلوم و مشخصی است و تنها برای بارهای ارسالی و مرسولی و ترانزیت مورد استفاده قرار می گیرد. در این ترمینال سالانه بیش از ۴۱۰ هزار تن، به طرق مختلف جابه جا می گردد.

خروجی ترمینال فرودگاه

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی میلانو مالپسنا

تاکسی: برای این که از فرودگاه تا مرکز شهر را با تاکسی طی کنید، می توانید به جلوی درب ورودی هر ۲ ترمینال مراجعه کرده و با پرداخت مبلغی در حدود ۹۰ یورو(قیمت یورو در تاریخ ۴ بهمن سال ۱۳۹۶برابر با ۵ هزار و ۷۰۰ تومان می باشد.) پرداخت کنید. تاکسی های مورد نظر سفید رنگ هستند. البته با پرداخت هزینه ای بیشتر می توانید تاکسی مورد نظر خود را قبل از رسیدن به فرودگاه از قبل کرایه کنید.

اتوبوس: برای این که به ایستگاه مرکزی میلان برسید می توانید از اتوبوس های دو شرکت مالپسنا باس شاتل و باکس اکسپرس استفاده کنید. مدت زمانی که طول می کشد تا شما با این اتوبوس ها به مرکز شهر برسید بین ۶۰ تا ۷۰ دقیقه است و هر ۲۰ دقیقه یک بار شروع حرکت این اتوبوس ها است. جالب است بدانید که اتوبوس ها برای حمل چمدان ها، هزینه ی اضافه بار دریافت نمی کنند.

مترو: در هر ۲ ترمینال فرودگاه مالپسنا، ایستگاه مترو وجود دارد. قطارهای این ایستگاه هر ۳۰ دقیقه ۱ بار از ایستگاه حرکت دارند. ۴۰ دقیقه هم فاصله ی زمانی تا ایستگاه مرکزی شهر میلان است. توجه داشته باشید که قیمت بلیط برای کودکان و بزرگ سالان متفاوت است.

سالن انتظار فرودگاه

امکانات فرودگاه بین المللی میلانو مالپسنا

  • این فرودگاه دارای پارکینگ اختصاصی است و شما می توانید در صورت نیاز با پرداخت هزینه ای اضافی، وسیله ی نقلیه ی خود ار در پارکینگ این فرودگاه تا مدتی مشخص پارک کنید.
  • همانطور که بالاتر ذکر شد، این فرودگاه دارای پایانه های مسافر بری هم برای مترو وهم برای اتوبوس را دارا است.
  • دراین فرودگاه بسیاری از برندهای معروف، دارای فروشگاه هستند. علاوه بر این برندها، انواع فروشگاه های دیگر و مارکت های مختلف نیز وجود دارند. درمجموع ۱۱ فروشگاه در طبقه ی اول این فرودگاه موجود است. ۷۴ فرودگاه در طبقه ی پایین و چند فروشگاه هم در طبقه ی دوم موجود است.
  • چرخ دستی های موجود  در این فروشگاه رایگان هستند و اگر مایل هستید که آن را برایتان حمل کنند، می توانید هم از سرویس رزرو آن لاین قبل از سفر و هم هنگامی که در فرودگاه هستید این سرویس را انتخاب کنید.
رستوران های فرودگاه
  • دراین فرودگاه از شما مالیات دریافت نمی گردد.
  • دراین فرودگاه و در دو ترمینال مسافر بری اش، رستوران های مختلف که هم غذای ایتالیایی و هم غذاهای بین امللی سرو می کنند، موجود است. همچنین چند کافه ی خوب هم در آن موجود است.
  • پلیس ایتالیا به صورت شبانه روزی دراین فرودگاه حضور دارد. مسافران می توانند در صورت نیاز و یا بروز مشکل به آن ها مراجعه کنند.
  • مسافرینی که در این فرودگاه پروازشان به زمین می نشیند می توانند که از هتل هایی که در اطراف این فرودگاه است استفاده نمایند. از جمله ی این هتل ها می توان به: هتل شرایتون میلان، آیدیا میلانو مالپسنا، فرست هتل مالپسنا، سروو، کرون پلازا و مکسی میلان مالپسنا اشاره کرد.

منبع : الی گشت


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو