پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مدیر کل فرودگاه های فارس: توسعه فرودگاه جهرم را در دستور کار داریم

تاریخ خبر: // کد خبر: 38241 // // //


مدیر کل فرودگاه های فارس: توسعه فرودگاه جهرم را در دستور کار داریم

رضا بدیعی فرد، مدیر کل فرودگاه های استان فارس گفت: با توجه به لزوم تامین زیرساخت ها و افزایش امکانات در فرودگاهجهرم، بحث توسعه و تجهیز این فرودگاه را در دستور کار داریم.


مدیر کل فرودگاه های فارس: توسعه فرودگاه جهرم را در دستور کار داریم

رضا بدیعی فرد، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هم اینک در روزهای شنبه و دوشنبه هر هفته 2 پرواز رفت و برگشت از این فرودگاه به مقصد تهران و بالعکس با ظرفیت هر پرواز 60 نفر توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر انجام می شود.
وی ادامه داد: تاکنون استقبال از پروازها خوب بوده اما در حال حاضر با توجه به محدود بودن فضای پایانه این فرودگاه، امکان افزایش پروازها وجود ندارد.
او اظهار کرد: برای توسعه پایانه فرودگاه جهرم، شرکت فرودگاه های کشور 70 میلیارد ریال در نظر گرفته که مناقصه برای انتخاب پیمانکار انجام شده و در مرحله ارزیابی فنی است و به زودی این طرح وارد عملیات اجرایی خواهد شد.
وی گفت: برای راه اندازی فرودگاه جهرم در گام اول اقداماتی از جمله ایجاد سطوح پروازی (باند پرواز)، استقرار ایمنی زمینی، سامانه کمک ناوبری، هواشناسی و استقرار سپاه حفاظت انجام شد.
مدیر کل فرودگاه های فارس، در مورد مستند سازی اراضی فرودگاه جهرم هم گفت: با اقدامات و پیگیری هایی که انجام شد موفق شدیم که بخشی از اسناد این اراضی را بگیریم اما هنوز با مشکل معارض در سطح 56 هکتار از این زمین ها مواجه هستیم.
بدیعی فرد بیان کرد: انتظار داریم که معارضان این زمین ها را به شرکت فرودگاه ها هبه و با این کار خود به توسعه هرچه سریعتر فرودگاه و پیشرفت شهرستان خود کمک کنند.
فرودگاه جهرم که در سال 1348 تاسیس شده، از قدیمی ترین فرودگاه های کشور محسوب می شود و در فاصله حدود ۱۰ کیلومتری شمال شهر جهرم واقع شده است.
شهرستان جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
6122 /6118
خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو