پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | توضیحات معاونان شرکت فرودگاه‎ها در همایش مدیران

تاریخ خبر: // کد خبر: 38251 // // // //


توضیحات معاونان شرکت فرودگاه‎ها در همایش مدیران

در این نشست، هر یک از معاونان عملیات هوانوردی ، برنامه‎ریزی، نظارت و امور اقتصادی ، مدیریت و توسعه منابع و مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ، اقدام به ارایه توضیحات و توصیه هایی چند به حاضرین کردند.


توضیحات معاونان شرکت فرودگاه‎ها در همایش مدیران

توضیحات معاونان شرکت فرودگاه‎ها در همایش مدیران

– استفاده از سیستم ریموت تاور برای مراقبت پرواز فرودگاه های کم ترافیک
– رتبه ممتاز فرودگاه‎های مهرآباد و اردبیل در ارزیابی عملکرد فرودگاه‎های بزرگ و متوسط
– ضرورت تفهیم شاخص‎های ارزیابی به کارکنان فرودگاه‎ها
– برگزاری نشست تخصصی مشترک مدیران ایمنی و نمایندگان دفتر مقررات فرودگاهی در بهمن ماه

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، معاونان عملیات هوانوردی؛ برنامهریزی، نظارت و امور اقتصادی؛ مدیریت و توسعه منابع و همچنین مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در همایش مدیران شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران به اختصار به بیان توضیحاتی پرداختند.

استفاده از سیستم ریموت تاور برای مراقبت پرواز فرودگاه های کم ترافیک

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در این همایش با اشاره به مشکل کمبود نیروی انسانی حوزه عملیات هوانوردی گفت: یکی از راههای برون رفت از این مشکل اجرای سیستم ریموت کنترل تاور به معنی هدایت پروازهای فرودگاههای کم ترافیک از راه دور، است که سه سال است توسط ایکائو عملیاتی شده است و ما نیز در سال آینده به طور آزمایشی آن را در سه فرودگاه اجرایی میکنیم.

سعید اکبری افزود: در این طرح عملیات مراقبت پرواز، مخابرات و حتی ایمنی و آتشنشانی فرودگاههای اقماری با همکاری شرکتهای داخلی از راه دور انجام میشود.

رتبه ممتاز فرودگاههای مهرآباد و اردبیل در ارزیابی عملکرد فرودگاههای بزرگ و متوسط

همچنین در این همایش معاون برنامهریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران نیز در سخنانی با اشاره به اینکه برای بهبود ارزیابی عملکرد فرودگاههای کشور در سال آتی برنامهریزی شده است، گفت: با توجه به ارزیابی انجام شده، فرودگاه اردبیل در میان فرودگاههای متوسط و فرودگاه مهرآباد در میان فرودگاههای بزرگ بالاترین رتبه عملکردی را کسب کردهاند و شایسته تقدیر هستند.

حمیدرضا سیدی در مورد تعیین وضعیت بهرهبرداری از اراضی فرودگاهی افزود: مدیران فرودگاهها باید اطلاعات مربوط به اراضی داخل و خارج فرودگاه مربوط به خود را به ستاد ارسال کنند چون برخی املاک حدود 30 یا 40 سال است که در اختیار سایر سازمانها ماندهاند، درحالی که باید پس از 25 سال دوباره به شرکت بازگردانده می شدند.

ضرورت تفهیم شاخصهای ارزیابی به کارکنان فرودگاهها

معاون مدیریت و توسعه منابع شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران نیز در این همایش با بیان اینکه نکته مهم در ارزیابی و نظارت، تفهیم کارکنان درباره شاخصهای ارزیابی است، گفت: ارزشیابی کارکنان نباید عاطفی یا برخوردی باشد.

وی همچنین از مدیران فرودگاهی درخواست کرد که به منظور افزایش تعاملات موثر و مفید جلسههای منظم ملاقات عمومی را تدارک ببینند.

برگزاری نشست تخصصی مشترک مدیران ایمنی و نمایندگان دفتر مقررات فرودگاهی در بهمن ماه

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل نیز از برگزاری نشست تخصصی مشترک نمایندگان این دفتر در فرودگاهها و مدیران ایمنی فرودگاههای کشور در هفته دوم بهمن ماه امسال در شیراز خبر داد.

فرشید گلیج افزود: امسال تمرین کامل طرح اضطراری دوسالانه فرودگاهها توسط فرودگاههای کشور برگزار شد که از مهمترین دستاوردهای آن آمادگی و فرماندهی واحد نهادهای درگیر در مدیریت و کنترل یک سانحه یا بحران درون سازمانی و استانی بوده است.

گفتنی است، این همایش در پی برگزاری کارگاه آموزشی دو روزه مدیران، امروز، پنجشنبه 5 بهمن 1396، با حضور مدیران ستاد و فرودگاهی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در تهران برگزار شد.

منبع : شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو