پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | معرفی فرودگاه بین المللی بارسلونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 38271 // // //


معرفی فرودگاه بین المللی بارسلونا

 فرودگاه بارسلونا (Barcelona–El Prat Airport) یا فرودگاه ال پرات(Barcelona–El Prat)، بعد از فرودگاه مادرید ، دومین فرودگاه بزرگ کشور اسپانیا محسوب می شود.اکثر پروازهای این فرودگاه به مقصد اروپا و شمال آفریقا بوده و همچنین دارای حجم زیادی پرواز به مقاصد جنوب شرقی آسیا، آمریکای لاتین و آمریکای شمالی است. فرودگاه بارسلونا قطب اصلی پرواز شرکت های ایر نوستروم و ویولینگ است. فرودگاه بارسلونا، فرودگاه مرکزی شرکت های هواپیمایی ایر اروپا، ایزی‌جت، هواپیمایی ایبریا، نروژین ایر شاتل، رایان‌ایر می باشد.


معرفی فرودگاه بین المللی بارسلونا

معرفی فرودگاه بین  المللی بارسلونا

با دومین فرودگاه بزرگ کشور اسپانیا آشنا شوید، فرودگاه بارسلونا(Barcelona–El Prat Airport). البته این فرودگاه از جمله فرودگاه های بین المللی دو اسمه ی جهان است و نام دیگر آن، فرودگاه ال پرات(Barcelona–El Prat)، است. ممکن است در سفر به اسپانیا، پرواز شما در این فرودگاه بنشیند. آیا دوست دارید تا با این فرودگاه بین المللی در کشور اسپانیا و ایالت بارسلون بیشتر بشناسید؟ تا انتهای این مطلب با ما در الی گشت همراه باشید.

فرودگاه بین المللی بارسلونا

اطلاعات و تاریخچه ی فرودگاه بین المللی بارسلونا

مطالب مرتبط: کوه تیبیدابو در بارسلونا با بناهای تاریخی چرا به بارسلونا شهر رویا ها می گویند؟

همانطور که بالاتر گفتیم، ال پارات دومین فرودگاه بزرگ کشور اسپانیا محسوب می شود. در واقع  اولین فرودگاه بزرگ اسپانیا، فرودگاه بین المللی مادرید است. پروازهایی که از این فرودگاه انجام می شود، اکثرا به مقصد اروپا و شمال آفریقا است. در قسمت های دیگر نیز می توان به پروازها از این فرودگاه به سمت مقصد هایی در جنوب شرقی آسیا، آمریکای لاتین و آمریکای شمالی است، اشاره کرد. فرودگاه بارسلونا قطب اصلی پرواز شرکت های ایر نوستروم و ویولینگ است. ال پارات بارسلونا، فرودگاه مرکزی برای: ایر اروپا، ایزی‌جت، هواپیمایی ایبریا، نروژین ایر شاتل، رایان‌ایر می باشد.

نام فرودگاه بین المللی بارسلونا: Barcelona–El Prat Airport

کد یاتا: BCN

کد  ایکائو: LEBL

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی بارسلونا: www.aena.es

اطلاعات فرودگاه بین المللی بارسلونا

نوع فرودگاه: همگانی

فاصله تا مرکز شهر بارسلونا: ۱۰ کیلومتری جنوب غربی بارسلونا

ارتفاع از سح دریا:۴ متر

ترمینال: ۲ ترمینال

باند فرود فرودگاه بارسلونا

ترمینال های فرودگاه بین المللی بارسلونا

فرودگاه بارسلونا دارای ۲ ترمینال به نام های T۱ و T۲ است. که هر کدام به تفکیک، وظایفی را بر عهده دارند. هر کدام از این دو ترمینال با هم ۴ کیلومتر فاصله دارند که با استفاده از اتوبوس های سبز رنگی که در بین ۲ ترمینال است، می توان در عرض ۶ الی ۷ دقیقه به ترمینال بعدی رسید.

ترمینال T۱: این ترمینال میزبان تمامی ورود و خروج ها در زمینه ی ترانزیت و حمل بار در این فرودگاه است. در این ترمینال شرکت های هواپیمایی استار آلیانس، آل ورلد و اسکای تیم فعالیت دارند.

ترمینال T۲: قدیمی ترین ترمینال این فرودگاه، ترمینال شماره ی ۲ است. در این ترمینال عمدتا پرواز هواپیماهای ارزان قیمت و هواپیماهای خطوط هواپیمایی غیر متحد به زمین می نشیند. البته در این ترمینال برخی خطوط هستند که به صورت مثال برای ایزی جت به صورت انحصاری فعالیت می کنند.

  • شما برای پرواز های خود می توانید بر حسب اطلاعات بلیط خود وارد یکی از این دو ترمینال شوید و به سمت هواپیمای خود بروید و مستقر شوید.
ترمینال شماره 2

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی بارسلونا

تاکسی: مطابق اکثر نقاط جهان، گران ترین و البته راحت ترین گزینه برای عزیمت از فرودگاه به مرکز شهر، هتل و یا هر نقطه ی دیگری که در نظر دارید، تاکسی است. تاکسی های بارسلونا هم همانطور که پیداست، از این قائده مستثنی نیستند. این نکته را به خاطر داشته باشید که تمامی تاکسی های این فرودگاه، سیاه و سفید هستند. سرویس های تاکسی این فرودگاه بسیار امن، تمیز و قابل اطمینان هستند. در بیرون از ساختمان هر ترمینال، شما می توانید تاکسی ها را ببینید و به آن ها دسترسی داشته باشید. مطمئن باشید که می توانید هر وقت که بخواهید تاکسی پیدا کنید زیرا، در حدود ۱۰۰ تاکسی در خروجی های فرودگاه مستقرند. اگر بخواهید با تاکسی به مرکز شهر بروید، با توجه به وضعیت جاده و ترافیک، بین ۲۵ الی ۴۰ دقیقه سفر شما طول خواهد کشید. هزینه ای که برای تاکسی پرداخت می کنید ،ببین ۳۰ الی ۵۰ یورو است. توجه داشته باشید که این مطلب در تاریخ ۵ بهمن سال ۱۳۹۶ به رشته ی تحریر در آمده است و اطلاعات درج شده، مطابق با همان زمان می باشد.

ورودی فرودگاه

اتوبوس: اتوبوس های اکسپرس، آئرو باس،  TMB و نیت باس از جمله شرکت های اتوبوسرانی هستند که دراین فرودگاه، ارائه ی خدمات حمل ونقل می دهند. هردو شرکت، مقصد اتوبوس هایشان مرکز شهر بارسلونا است و حرکتشان هر ۶ الی ۱۵ دقیقه می باشد. اتوبوس A۱ از ترمینال T۱ و اتوبوس A۲ هم از سالن‌های B و C ترمینال T۲، حرکت می‌کنند. اتوبوس های  TMB از ساعت ۵ صبح تا نیمه های شب کار می کنند و از هر ۲ ترمینال این فرودگاه حرکت دارند. اتوبوس های نیت باس هم از ساعت ۲۱:۵۵ تا ۴:۴۵ دقیقه صبح از ترمینال شماره ی ۱ برای مرکز شهر بارسلونا حرکت دارند. مرکز بارسلونا،  میدان کاتالونیا می باشد.

مترو: از سال ۲۰۱۶ که خط مترویی جدید در خروجی هر ۲ ترمینال فرودگاه تاسیس شده است، رفت و آمد تا مرکز شهر برای مسافران این فرودگاه بسیار ساده تر از پیش گشته است. بهترین راه برای رسیدن به میدان کاتالونیا، استفاده از قطار های مترو است زیرا، شما تنها ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در راه خواهید بود. از نظر اقتصادی هم برای مسافران به صرفه ترین راه ممکن است.

قطار:  قطارهای رنفه، از ساعت ۶ صبح الی ۱۱ شب کار می کنند و هر نیم ساعت به سمت مرکز شهر، حرکت دارند. می توانید با پیاده روی ۵ دقیقه ای از ترمینال های فرودگاه به سمت ایستگاه قطار آئروپورتو بروید و در ایستگاه کلوت پیاده شوید. از آن جا می توانید به سایر نقاط شهر دسترسی آسان داشته باشید.

ترمینال شماره 1

امکانات فرودگاه بین المللی بارسلونا

  • این نکته را به خاطر داشته باشید که ترمینال شماره ی ۱ بسیار مدرن تر و مجهز تر از ترمینال شماره ی ۲ است.
  • در ترمینال شماره ی ۱ می توانید کافه ها و رستوران های با کیفیت زیادی را پیدا کنید. این در این صورت است که ترمینال شماره ی ۱ کافه و رستوران زیادی ندارد و اصولا کیفیتشان زیاد مطبوع مسافران بین المللی نیست.
  • می توانید از فروشگاه ها و مراکز خریدی که در فرودگاه است دیدن کنید و در صورت نیاز خرید کنید.
  • پلیس های هواپیمایی و امنیتی و شهری در این فرودگاه به صورت شبانه روزی حضور دارند و در صورت وجود و بروز مشکل می توانید به آن ها مراجعه کنید.
اعضای تیم بارسلونا در فرودگاه بارسلونا
  • اگر خسته اید و می خواهید در فرودگاه به استراحت بپردازید می توانید بر روی صندلی های فرودگاه استراحت کنید. به غیر از این صندلی ها می توانید به قسمت مخصوص برای استراحت هم مراجه کنید. در سایت فرودگاه می توانید اطلاعات و نقشه ی فرودگاه را چک کنید و در صورت نیاز برای خود امکانات خاص را رزرو نمایید.
  • در نزدیکی فرودگاه بارسلونا، هتل های لوکس و مجهز بسیاری وجود دارد که در صورت نیاز می توانید آن ها را رزرو نمایید.

منبع : الی گشت


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو