پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایران ایر با موافقت دولت از لیست شرکتهای مشمول خصوصی سازی خارج شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 383761 // // // // // // // خبر مهم


ایران ایر با موافقت دولت از لیست شرکتهای مشمول خصوصی سازی خارج شد

وزیر راه و شهرسازی از خارج شدن هواپیمایی جمهوری اسلامی از لیست شرکت های مشمول اصل ۴۴ قانون اساسی و تبدیل آن به یک هلدینگ هواپیمایی خبر داد.


ایران ایر با موافقت دولت از لیست شرکتهای مشمول خصوصی سازی خارج شد

وزیر راه و شهرسازی از خارج شدن هواپیمایی جمهوری اسلامی از لیست شرکت های مشمول اصل ۴۴ قانون اساسی و تبدیل آن به یک هلدینگ هواپیمایی خبر داد.

محمد اسلامی بعدازظهر امروز از هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و کارگاه‌های تعمیرات این هواپیمایی همچون ارابه فرود، کارگاه تراشکاری و کارگاه تعمیرات موتور هواپیما بازدید کرد.

محمد اسلامی در بازدید از شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) با کارکنان و مدیران این شرکت هم دیدار کرد.

وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: از ۲۵ اسفند ۹۹ تا امروز ۵ میلیون نفر در کشور با حمل و نقل عمومی سفر کرده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص سفر با خودروی شخصی گفت: برآورد ما از ترددشمارهای جاده‌ای نشان می‌دهد ۲۵ میلیون تردد خودروهای شخصی از جاده‌ها انجام شده است.

اسلامی ادامه داد: در بخش حمل و نقل عمومی نکته حائز اهمیت این است که افراد مبتلا به کرونا در صورت داشتن نتیجه تست مثبت و ثبت آن در سامانه وزارت بهداشت، اجازه سفر با هیچ وسیله نقلیه عمومی نخواهند داشت.

وی درباره برخورد با شرکت‌های حمل و نقلی که این دستورالعمل را رعایت نکرده باشند، گفت: شرکت‌های حمل و نقلی ملزم به رعایت فاصله اجتماعی میان مسافران طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا هستند. همچنین زدن ماسک در طول سفر الزامی است و با شرکت‌های حمل و نقلی یا متصدی هدایت وسیله نقلیه که این مصوبات را نقض کند، برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: طی سال ۹۹ و ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۰، بیش از ۳ هزار مورد برخورد، تذکر، توبیخ یا لغو مجوز تردد وسیله نقلیه یا شرکت حمل و نقلی ناقض این مصوبات انجام شده است.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر قاطعیت و دقت در نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در طول سفر با وسایل حمل و نقل عمومی، گفت: نظارت‌ها سه لایه است؛ در پایانه‌های مرزی و مراکز تردد بین‌المللی و همچنین در فرودگاه‌های بین‌المللی برای کسانی که بخواهند وارد کشور شوند، تست کرونای منفی اخذ می‌شود. علاوه بر این، نوتام مذکور (Notice to airman) به همه فرودگاه‌های دنیا و شرکت‌های هواپیمایی صادره شده ضمن اینکه ورود مسافر از تعدادی از کشورها مانند انگلیس ممنوع است.

اسلامی درباره کمک‌های ماه پایانی سال گذشته دولت به ایران‌ایر گفت: بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان هما را داشتیم که بخشی از آن را شب عید به بازنشستگان پرداخت کردیم و بخشی دیگر را در قالب سازوکارهایی که در حال مذاکره با سازمان برنامه هستیم، دنبال خواهیم کرد تا بتوانیم وضعیت متفاوتی پایه‌گذاری کنیم.

وی ادامه داد: ایران‌ایر یکی از ثروت‌های ملی ما است، چندین‌سال در مسیر خصوصی‌سازی قرار گرفته بود اما چون شرایط فراهم نبود و اگر خصوصی‌سازی انجام می‌شد، به ایران‌ایر لطمه زیادی وارد می‌آمد، دولت موافقت کرد تا ایران‌ایر از لیست خصوصی‌سازی خارج شود تا بتوانیم بازمهندسی فنی و حقوقی در این شرکت انجام دهیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: قرار است ایران‌ایر به یک شرکت چابک تبدیل شود و در قالب هلدینگ دربیاید تا هر بخشی از آن به یک شرکت مجزا مبدل شود و به صورت درآمد هزینه‌ای عمل کند تا در چنین شرایطی به بازدهی بیشتری دست یابد.

اسلامی تأکید کرد: اگر بازسازی فنی و حقوقی ایران‌ایر به خوبی انجام شود، می‌تواند به یک شرکت هواپیمایی مؤثر در دنیا تبدیل شود

منابع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر/ خبرگزاری آریا/ صدا وسیما


دیدگاه خود را بنویسید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو