پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | قوانین پذیرش در فرودگاه‌ها با بخشنامه ایر عربیا

تاریخ خبر: // کد خبر: 38489 // // // //


قوانین پذیرش در فرودگاه‌ها با بخشنامه ایر عربیا

مسافر گرامی ضمن ابراز خرسندی و تشکر از شما به جهت انتخاب شرکت هواپیمایی ایر عربیا برای مسافرت خود ، موارد ذیل را در خصوص شرایط ارائه خدمات مربوط به صدور روادید و بلیط جهت استحضار و اطلاع مسافرین محترم به اطلاع میرساند


قوانین پذیرش  در فرودگاه‌ها با بخشنامه ایر عربیا

                                                       بسمه تعالی                                                           

مسافر گرامی ضمن ابراز خرسندی و تشکر از شما به جهت انتخاب شرکت هواپیمایی ایر عربیا برای مسافرت خود ، موارد ذیل را در خصوص شرایط ارائه خدمات مربوط به صدور روادید و بلیط جهت استحضار و اطلاع مسافرین محترم به اطلاع میرساند

ماده 1- شرایط عمومی

1- در حال حاضر پروازها از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزارمی گردد.

2-مسافر می بایستی حداکثر سه ساعت قبل از پرواز ( ساعت درج شده در بلیط) در فرودگاه حضور داشته باشد.

3-میز پذیرش مسافر 60 دقیقه قبل ازپرواز بسته شده و چون پس از آن سیستم به صورت خودکار قفل خواهد شد، از پذیرش مسافرین محترم که بعد از زمان مقرر مراجعه می نمایند جدا” معذوریم. ضمنا” مهلت مراجعه جهت سوارشدن به هواپیما نیز 20 دقیقه قبل از پرواز می باشد در صورت عدم حضور مسافر در مهلت مقرر شرکت هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت .

4-قیمت محاسبه شده بدون در نظر گرفتن بار مجاز مسافر میباشد.لطفا برای اضافه کردن بار مجاز با دفتر مرکزی ایر عربیا در تهران تماس حاصل نمایید.

هزینه بار مسافر به شرح ذیل میباشد:

بار 20 کیلوگرم 20 درهم

بار 30 کيلوگرم 50 درهم

بار 40کيلوگرم 150درهم

ماده 2- شرایط تغییر تاریخ و باطل کردن بلیط

1- جهت تغییرتاریخ به ازای هر مسیرپروازی تا 72 ساعت قبل از ساعت پرواز 110 درهم امارات  و تا 24 ساعت قبل از ساعت پرواز 160 درهم امارات بعنوان جریمه،به اضافه ما به تفاوت قیمت بلیط در تاریخ اولیه و تاریخ جدید در صورت تغییر از مسافر دریافت می شود، آخرین فرصت جهت تغییر تاریخ 24 ساعت قبل از ساعت پرواز می باشد

2- بابت باطل کردن هر مسیر پروازی تا 72 ساعت قبل از ساعت پرواز مبلغ 150 درهم امارات و تا 24 ساعت قبل از ساعت پرواز مبلغ 200 درهم امارات بعنوان جریمه کسر و مابقی بلیط بصورت اعتباری تحت همان شماره رزرواسیون به مدت یکسال از تاریخ پرداخت جهت استفاده همان مسافر و یا بستگان درجه اول با تعاریف ياتا IATA با ارائه مدارک کافی قابل استفاده می باشد و هیچ وجهی به صورت نقدی مسترد نخواهد شد، تبصره 1- آخرین فرصت برای باطل کردن بلیط 24 ساعت قبل از ساعت پرواز بوده و پس از آن در صورت عدم استفاده بلیط،بلیط سوخت کامل خواهد شد.

ماده 3- سایر شرایط

  • درطول پرواز مسافرین میتوانند با پرداخت بها به درهم یا دلار از رستوران هواپیما استفاده نمایند
  • جهت پرواز بین المللی نیاز به مدارک ذیل میباشد 1)گذرنامه معتبر 2)ویزای معتبر 3)بلیط معتبر
  • اطمینان از مدارک فوق به عهده مسافر میباشد لذا مسافرین حتما می بایستی نسبع به تطبیق کلیه موارد بر مبنای گذرنامه و بلیط و ویزا و تاریخ اعتبار آنها اقدام نمایند
  • پروازهای ایرعربیا شامل یک کلاس پروازی یکسان میباشد. تمامی هواپیماها ایرباس 320آ با تاریخ ساخت 2004 لغایت 2009 هستند و دارای 27 ردیف 6 تایی صندلی و با فاصله 32 اینچ می باشد.
  • دفتر صادرکننده بلیط مجاز می باشد مبلغ 50 درهم روی پرواز شارجه و مبلغ 75 درهم پرواز ادامه مسیر بعنوان حق صدور بلیط به مبلغ نهایی اضافه نماید.
  • خانمهای باردار تا 28 هفتگی (7 ماهگی ) نیاز به ارائه مجوز پزشکی ندارند و تنها با رجوع به میز پذیرش، فرم مخصوص خانمهای باردار را تکمیل کرده و به مسئولین این شرکت تحویل میدهند اما پس از 7 ماهگی همراه داشتن مجوز پزشک معتبر با تاریخ حداکثر یک هفته قبل از روز پرواز الزامی است و در صورت عدم اطلاع و ارائه مدارک فوق مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.
  • جهت خدمات ویژه نظیر ویلچر و یا خدمات پزشکی می بایستی با درج در بلیط و اعلام آن به مسئولین و پرداخت وجوه مقرر این خدمات انجام پذیرد. از مسافرینی که نیازمند استفاده از خدمات ویژه پروازی می باشند تقاضا می شود هنگام پذیرش با نمایندگان این شرکت جهت هماهنگیهای لازم اقدام کنند تا این شرکت از حداکثر رضایت مسافرین محترم برخوردار باشد.
  • طبق قوانین تعیین شده یاتا مبالغ قابل پرداخت بابت خسارت بار مفقودی در صورت پیدا نشدن آن تا 45 روز پس از دریافت گزارش مسافر حداکثر 20 دلار بابت هر کیلو می باشد. لذا از مسافرین تقاضا میشود از حمل هر گونه اشیا قیمتی و گرانبها بدون بیمه جداً خودداری نمایند در غیر اینصورت مسئولیت هزینه آن بر عهده خود مسافر میباشد و شرکت مسئولیتی نخواهد داشت.


منبع :https://t.me/aircir/6992

 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو