پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آغاز پروژه بازطراحی فضای کشور ازآذر۹۷/افزایش ظرفیت پروازهای عبوری

تاریخ خبر: // کد خبر: 38550 // // // //


آغاز پروژه بازطراحی فضای کشور ازآذر۹۷/افزایش ظرفیت پروازهای عبوری

محمد سعید شریفی مدیر کل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از پیاده سازی طرح ناوبری هوایی بر مبنای سامانه های ماهواره ای خبرداد.در جلسه ای که با حضور نمایندگان شرکت های هواپیمایی، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد خروجی مطالعات فاز یک طراحی فضای کشور با اولویت TMA تهران مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت. محور های این بازطراحی، ارتقای ایمنی و بهره وری در صنعت هوانوردی، کاهش آثار آلاینده های زیست محیطی و افزایش ظرفیت ارائه خدمات به پروازهای داخلی و پروازهای عبوری از فضای کشور  است. 


آغاز پروژه بازطراحی فضای کشور ازآذر۹۷/افزایش ظرفیت پروازهای عبوری

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، محمد سعید شرفی اظهارداشت: در جلسه ای که با حضور نمایندگان شرکت های هواپیمایی، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد خروجی مطالعات فاز یک طراحی فضای کشور با اولویت TMA تهران مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه ضمن تشریح الزامات و ابعاد پروژه باز طراحی فضای کشور از منظر ارتقای ایمنی و بهره وری در صنعت هوانوردی، کاهش آثار آلاینده های زیست محیطی و افزایش ظرفیت ارائه خدمات به پروازهای داخلی و پروازهای عبوری از فضای کشور بر ضرورت اقدام همگان توسط تمام ذینفعان صنعت هوانوردی اعم از شرکت های هواپیمایی، نیروهای نظامی بهره بردار از فضای کشور، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری تاکید شد.

شرفی تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح که مبتنی بر پیاده سازی رویکرد ناوبری بر مبنای سامانه های جهانی است پیاده سازی رویکرد ناوبری بر مبنای سامانه های ماهواره ای امکان پذیر خواهد بود.

گفتنی است؛ در این جلسه مدیر کل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و مدیر عامل شرکت مشاور بین المللی به تشریح اقدامات و نتایج حاصله تا این مرحله پرداختند.

لازم به ذکر است اجرای فاز نخست این پروژه در نوامبر سال ۲۰۱۸ عملیاتی خواهد شد.

کد خبر 4211446

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو