پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بهداشت و درمان خوزستان از مسوولان پرواز آبادان – مشهد شکایت کند/توضیحات فرودگاه آبادان در خصوص پرواز قشم ایر به مقصد مشهد

تاریخ خبر: // کد خبر: 386392 // // // //


بهداشت و درمان خوزستان از مسوولان پرواز آبادان – مشهد شکایت کند/توضیحات فرودگاه آبادان در خصوص پرواز قشم ایر به مقصد مشهد

استاندار خوزستان در خصوص پرواز آبادان – مشهد که گفته شده با ظرفیت بیش از اندازه در آن مسافر سوار شده بود گفت: بهداشت و درمان استان به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از مسوولان شرکت هواپیمایی قشم ایر، به دادستانی شکایت کند تا تصمیمات لازم در این خصوص گرفته شود.


بهداشت و درمان خوزستان از مسوولان پرواز آبادان – مشهد شکایت کند/توضیحات فرودگاه آبادان در خصوص پرواز قشم ایر به مقصد مشهد

به گزارش ایرنا قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا خوزستان در محل استانداری بیان کرد: پرواز آبادان – مشهد باید با ظرفیت ۵۰ درصد انجام می‌شد که نه تنها این موضوع رعایت نشد بلکه بیشتر از ظرفیت صندلی‌های هواپیما مسافر سوار شده که غیرقانونی است.

وی افزود: طبق مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا،  سفر با هواپیما ، قطار و اتوبوس تنها با ظرفیت ۵۰ درصد مجاز است و لازم است که نیروی انتظامی رابط خود را در این محل ها مستقر کرده و بازرسی لازم را انجام دهد تا مسافر بیش از حد سوار نشود.

گفتنی است کلیپی در فضای مجازی مربوط به پرواز روز جمعه گذشته آبادان – مشهد مربوط به شرکت هواپیمایی قشم ایر منتشر شد که گفته شده بیش از ظرفیت خود مسافر سوار کرده بود.

استاندار خوزستان در ادامه با اشاره به اعمال محدودیت‌های کرونایی ۱۰ روز در استان گفت: این محدودیت‌ها از ۲۲ فروردین به صورت ویژه اجرا و با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی با تاکید بر تعطیل بودن شرکت اتوبوسرنی در مدت ۱۰ روز تعطیل ، و همچنین فعالیت تاکسی‌ها با ظرفیت سه مسافر افزود: شهرستان اهواز را به ۲۴ منطقه بلوک بندی کردیم تا میزان کنترل‌ها از ۲۲ فروردین به مدت ۱۰ روز به شدت اجرا شود.

استاندار خوزستان گفت: مرزهای زمینی و مسافری شلمچه و چذابه از ۲۲ فروردین به مدت ۱۰ روز تعطیل هستند اگرچه این اقدام از ۲ ماه گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: با توجه به فراگیر شدن بیماری در کل کشور، هم اکنون روزانه پنج هزار کیت تشخیصی به خوزستان داده می‌شود در حالی که پیش از این ۲۵ هزار کیت در اختیار استان قرار می‌گرفت لذا به دلیل کمبود کیت، نمی‌توانیم روزانه تعداد تست زیادی انجام دهیم.

سلیمانی دشتکی افزود: در ستاد ملی کرونا در خصوص نحوه آیین‌های مذهبی در نقاط قرمز و نارنجی به ویژه برای شب های احیا بحث شد و قرار شد این آیین‌ها در مکان‌های باز انجام شود.

استاندار خوزستان گفت:در نیمه نخست بهمن پارسال نوع انگلیسی کرونا در خوزستان شناسایی شد و در نیمه دوم این ماه، این نوع ویروس در استان شیوع پیدا کرد که بلافاصله مرزهای استان را بستیم و کنترل‌ها بیشتر شد.

وی با بیان اینکه درست نیست که اعلام شود کرونای انگلیسی از خوزستان به دیگر نقاط کشور سرایت کرده ادامه داد: اگر خوزستان مقصر ورود ویروس نوع انگلیسی است چگونه بیماری به شمال کشور سرایت پیدا کرده در حالی که مرزهای ایران با ترکیه باز بود و تردد انجام می‌شد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه این بیماری از کشور ترکیه در کشورمان سرایت پیدا کرد گفت: مرزهای خوزستان با کشور عراق بسته و به شدت کنترل می‌شوند اما با این وجود به تعداد شهرستان‌های قرمز خوزستان افزوده شد لذا این موضوع نشان می‌دهد که بیماری از جای دیگری به کشور سرایت کرده است.

وی با بیان اینکه فرمول وزارت بهداشت در رنگ بندی شهرها، به تعداد بیماران سرپایی بستگی دارد و تنها میزان بستری‌ها ملاک نیست افزود: میزان بیماران سرپایی در کشور زیاد شده و وزارت بهداشت مجبور است برای جلوگیری از زیادتر شدن بیماران این نوع رنگ بندی را اعلام کند.

توضیحات فرودگاه آبادان در خصوص پرواز قشم ایر به مقصد مشهد

دانیال مرودشتی  اظهارداشت: روز گذشته به دلیل نقص فنی پرواز ۱۴۷ نفره قشم ایر، این شرکت اقدام به جایگزینی یک پرواز با تعداد ۱۱۲ صندلی کرد.

وی ادامه داد: قرار بود برای پرواز با ظرفیت ۱۴۷ نفر، تعداد ۹۰ مسافر وارد هواپیما شوند که بعد از جایگزین شدن هواپیمای کوچکتر (با ظرفیت ۱۱۲ مسافر) تعداد مسافران این پرواز نیز همان ۹۰ نفر تعیین شد.

مدیر روابط عمومی فرودگاه آبادان تصریح‌کرد: ویدئوی منتشر شده که ازدحام مسافران در هنگام ورود را نشان می‌دهد با بزرگ‌نمایی همراه شده است و برهمین اساس پرواز قشم ایر از آبادان به مقصد مشهد بدون هیچ مسافر اضافه‌ای انجام شد.

وی با تاکید براینکه برابر استانداردهای هواپیمایی انجام پرواز هنگامی که مسافران سرپا باشند امکانپذیر نیست افزود: با این وجود مدیریت فرودگاه آبادان از شرکت هواپیمایی قشم ایر انتظار داشت که بعد از نقص فنی پرواز اولیه نسبت به جایگزین کردن هواپیمایی با همان ظرفیت ۱۴۷ نفره اقدام می‌کرد.

مرودشتی یادآورشد: در هر صورت این پرواز با ظرفیت ۱۱۲ نفر با تعداد ۹۰ مسافر به مقصد مشهد پرواز کرد و پیش از پرواز از همه مسافران تست رپید (تست سریع) اخذ شد.

مدیر روابط عمومی فرودگاه آبادان یادآورشد: مجموعه مدیریت فرودگاه آبادان در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساسیت و الزامات ویژه‌ای دارد که همواره به آنها پایبند است.

وی خاطرنشان‌کرد: در خصوص پرواز روز گذشته شرکت هواپیمایی قشم ایر از آبادان به مقصد مشهد، مدیریت این شرکت قرار است تا ساعات دیگر توضیحات تکمیلی را ارائه کند.

‌ فرودگاه بین‌المللی آبادان که با نام فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان نیز شناخته می‌شود، جزو اولین فرودگاه‌های ایران است که در سال ۱۳۲۰ توسط شرکت ملی نفت ایران و به دلیل وجود پالایشگاه آبادان احداث شد و با رونق گرفتن آبادان و خرمشهر فرودگاه نیز توسعه یافت.

این فرودگاه  دارای ۲ باند فرود است که طول باند بزرگ تر آن ۳ هزار و ۱۰۴ متر است که ظرفیت هشت هواپیمای پهن پیکر را به‌طور هم‌زمان در رمپ مسافری داراست و از آنجا که این فرودگاه با استانداردهای جهانی ساخته شده است ظرفیت پذیرش هواپیماهای بزرگ مانند بوئینگ ۷۴۷،  ایرباس ۳۴۰ و هواپیماهای بزرگتر را دارد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو