پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لغو 15 پرواز فرودگاه اهواز به علت بارش برف تهران

تاریخ خبر: // کد خبر: 38672 // // //


لغو 15 پرواز فرودگاه اهواز به علت بارش برف تهران

مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی اهواز : از شامگاه گذشته تا امروز یکشنبه دست کم 15 پرواز خروجی و هفت پرواز ورودی این فرودگاه به دلیل شرایط جوی شهر تهران و کاهش افقی دید و لغزندگی باند لغو شده است.


لغو 15 پرواز فرودگاه اهواز  به علت بارش برف تهران

مجید ملایانی با اشاره به لغو 9 پرواز خروجی فرودگاه اهواز در این روز اظهار کرد: پرواز شماره 410 هواپیمایی ایران ایر، پرواز شماره 4587 هواپیمایی ماهان، پرواز 4016 هواپیمایی زاگرس، پرواز 975 هواپیمایی ایران ایر تور، پرواز 6246 هواپیمایی تابان و پرواز 831 هواپیمایی آسمان همگی به مقصد تهران به دلیل بارش برف شدید در تهران و مساعد نبودن شرایط جوی در شهر تهران لغو شده اند.
وی بیان کرد: صبح امروز یکشنبه همچنین سه پرواز این فرودگاه به دلیل عدم امکان پرواز هواپیما از شهر تهران، لغو شده است.
مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی اهواز افزود: پرواز شماره 836 هواپیمایی ماهان به مقصد مشهد، پرواز شماره 4565 هواپیمایی ماهان به مقصد عسلویه و پرواز شماره 4525 هواپیمایی ماهان به مقصد خارک نیز که قرار بود 12:45 دقیقه امروز پرواز کند، لغو شدند.
ملایانی از لغو چهار پرواز ورودی به شهراهواز خبر داد و گفت: دو پرواز 4017 هواپیمایی زاگرس و 830 هواپیمایی آسمان از مبدا تهران، پرواز 4564 هواپیمایی ماهان از مبدا عسلویه و پرواز 4524 هواپیمایی ماهان از مبدا خارک نیز به دلیل شرایط جوی شهر تهران و عدم امکان پرواز لغو شده اند.
گفتنی است بارش برف از شامگاه شنبه در شهر تهران باعث بسته شدن فرودگاه مهرآباد و نیز فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) این شهر شده و پروازها در بسیاری از شهرها منجر به لغو یا تاخیر شده است.
فرودگاه بین المللی اهواز با مساحتی بالغ بر 280 هکتار و یک باند پرواز در شهر اهواز در جنوب غربی ایران واقع شده‌ و میانگین پروازهای داخلی و خارجی – ورود خروج – این فرودگاه روزانه 90 پرواز است.
هر سال بیش از 32 هزار و 850 پرواز در این فرودگاه انجام شده و در 6 ماهه نخست امسال یک میلیون و 500 هزار نفر مسافر جابجا شده که پیش بینی شده تا پایان سال حدود سه میلیون نفر از طریق فرودگاه اهواز تردد کنند.
در سال 2015 نزدیک به 2 میلیون و 300 هزار نفر مسافر و در سال 2016، 2 میلیون و 600 هزار نفر از طریق این فرودگاه جابجا شده که رتبه چهارم جابجایی در کشور است.
در حال حاضر مسافران 180 کشور با ویزای فرودگاهی می‌توانند بدون ویزا وارد فرودگاه اهواز شده و مجوز ویزای 90 روزه را در خوزستان بگیرند


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو