پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لغو و تاخیر پروازهای فرودگاه های کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 38767 // // //


لغو و تاخیر پروازهای فرودگاه های کشور

با بارش برف و کولاک که از شامگاه شنبه تا کنون در بیشتر استانهای کشور ادامه دارد بسیاری از پروازهای داخلی روز یکشنبه هشتم بهمن با تاخیرانجام ویا لغو شده است.


لغو و تاخیر پروازهای فرودگاه های کشور

بارش برف شدید برف ،کولاک و کاهش دید افقی در فرودگاه های کشور سبب لغو پروازهای فرودگاه اردبیل ،بندرعباس، رشت، یاسوج، سنندج، مشهد، کرمان، کیش، تبریز و زاهدان به مقصد تهران و برخی فرودگاه های کشور شد.
همچنین بارش برف سبب شد تا پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان از پکن و شانگهای به فرودگاه امام (ره) به علت بسته بودن این فرودگاه، در مشهد فرود بیاید .
گزارش لغو پروازها در برخی استانهای کشور به شرح ذیل است:

*لغو 2 پرواز در فرودگاه اردبیل
قرار بود امروز 2 پرواز از فرودگاه اردبیل در مسیر اردبیل – تهران و بالعکس انجام شود که به دلیل شرایط نامساعد جوی انجام نشد .
پرواز عتبات عالیات از فرودگاه اردبیل طبق برنامه ساعت 18 و 30 دقیقه عصر انجام خواهد شد.

*لغو 5 پرواز فرودگاه بندرعباس به تهران و رشت
شرایط نامناسب جوی سبب لغو 4 پرواز از مبدا فرودگاه بین المللی بندرعباس به مقصد تهران و یک پرواز ترانزیت به رشت شد.
قرار بود این پروازها توسط شرکت های هواپیمایی کاسپین، ماهان، زاگرس و آسمان به ترتیب ساعت 7، 7 و 30 دقیقه، 9 و 45 دقیقه و 10 و 14 دقیقه از بندرعباس به مقصد تهران انجام شود.
پرواز ترانزیت ساعت 13 و 25 دقیقه بندرعباس به رشت شرکت هواپیمایی آسمان هم لغو شد و هواپیمای پرواز ترانزیت بندرعباس به رشت باید از تهران به بندرعباس می آمد که این پرواز هم لغو شده است.
همچنین پرواز ساعت 13 و 5 دقیقه شرکت هواپیمایی ایران ایر از بندرعباس به مشهد با تاخیر و در ساعت 18 و 30 دقیقه راهی مقصد می شود.

*فرود چند پرواز خارجی در فرودگاه کرمان
چند پرواز خارجی به مقصد تهران به دلیل بارش برف در پایتخت، در فرودگاه بین المللی کرمان به زمین نشستند و چند پرواز با تاخیر انجام شد.
پرواز شماره 082 شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر کوالالامپور به فرودگاه امام خمینی (ره) ساعت 02:42 بامداد و پرواز شماره 050 شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر بانکوک به فرودگاه امام(ره) ساعت سه و 10 دقیقه بامداد امروز و پرواز شماره 1052 شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر کرمان به تهران ساعت 23 و 15 دقیقه در فرودگاه بین المللی کرمان فرود آمدند.
پرواز کرمان به شیراز در ساعت 11 صبح امروز انجام می شود.

*لغو پروازهای مشهد – تهران
پروازهای امروز شرکت هواپیمایی تابان به شماره های 6221 ، 6341، 6251 و 6257 و نیز پرواز شماره ۴٠۴۴ هواپیمایی زاگرس به مقصد تهران به علت بدی هوای فرودگاه مقصد لغو شد که تا اطلاع ثانوی پروازی از مشهد به مقصد تهران انجام نمی شود.
با توجه به بارش برف در برخی استانها، احتمال تاخیر در پروازهای خروجی فرودگاه مشهد وجود دارد .

*تاخیر پروازهای کیش – تهران
پروازهای این فرودگاه نیز به دلیل وضعیت جوی و ریزش برف سنگین در فرودگاه مهرآباد، با تاخیر مواجه شد.
در مجموع از روز شنبه تا امروز 4 پرواز فرودگاه مهرآباد به کیش و یک پرواز امروز این مسیر انجام نشد و به همین دلیل مسافران مسیر برگشت این پروازها در جزیره اسکان داده شده اند.
بر اساس تازه ترین گزارش دریافتی، ریزش برف سنگینی را در فرودگاه مهر آباد شاهد هستیم و همچنان پروازها از این فرودگاه به سمت جزیره کیش انجام نمی شود.
برای انجام پروازها از کیش به دیگر نقاط فرودگاهی کشور مشکلی نیست .

*لغو 6 پرواز فرودگاه تبریز
شش پرواز فرودگاه تبریز به تهران از شنبه شب به علت بارش برف در مقصد لغو و در صورت تداوم شرایط نامناسب جوی احتمال افزایش تعداد پروازهای لغو شده در مسیر تبریز – تهران و برعکس به 10 پرواز وجود دارد.
پرواز شماره 5605 شرکت هواپیمایی آتا در مسیر تبریز – تهران و برعکس، پرواز شماره 5665 شرکت هواپیمایی آتا در مسیر تهران – تبریز و پرواز شماره 445 شرکت هواپیمایی ایران ایر در مسیر تهران – تبریز و پرواز شماره 047 شرکت هواپیمایی کاسپین در مسیر تبریز – تهران نیز پس از تاخیر به سمت فرودگاه مهرآباد پرواز کرد ولی به علت اینکه نتوانست در این فرودگاه بنشیند دوباره به تبریز برگشت.
پروازهای مشهد – تبریز در صورت بهتر شدن وضعیت هوا با تاخیر انجام می شود .
پرواز تبریز – استانبول نیز از فرودگاه شهید مدنی تبریز انجام شده است وهم اکنون 3 پرواز شرکت های مختلف به مقصد تهران در این فرودگاه به زمین نشسته و مسافران در هتل ها اسکان یافته اند.

*لغو چهار پرواز در فرودگاه زاهدان
چهار پرواز ورودی و خروجی فرودگاه بین المللی زاهدان به علت شرایط نامساعد هوا، بارش برف سنگین و دید کم در تهران و مشهد روز یکشنبه لغو شد و پرواز چین به مقصد تهران در این فرودگاه به زمین نشست.
پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان در مسیرهای تهران – زاهدان، زاهدان – مشهد، مشهد – زاهدان و زاهدان – تهران به سبب شرایط نامساعد هوا و بارش برف در تهران و مشهد لغو شده است.
همچنین پرواز ساعت 22 شب گذشته هواپیمایی زاگرس در مسیر زاهدان – تهران که به علت بارش برف در فرودگاه تهران قرار بود امروز صبح انجام شود پس از گذشت بیش از 11 ساعت تاخیر همچنان منتظر اعلام وضعیت است.
پرواز هواپیمایی ماهان از گوآنجو چین به مقصد تهران نیز به سبب شرایط بد هوا در فرودگاه های تهران، ساعت 3:45 دقیقه امروز در فرودگاه بین المللی زاهدان به زمین نشست.

**لغو پروازهای صبح تهران – سنندج
به علت بارش برف، شرایط نامساعد جوی و تعطیلی فرودگاه مهرآباد، پروازهای روز یکشنبه تهران به مقصد سنندج لغو شد.
پرواز نخست امروز قرار بود ساعت هشت و 30 دقیقه از تهران به مقصد سنندج انجام شود اما به دلیل بارش برف و نامساعد بودن شرایط جوی در فرودگاه مبدا (مهرآباد تهران) لغو شد.
با توجه به انجام نشدن پرواز نخست، پرواز سنندج – تهران که قرار بود در ساعت 10 و 30 دقیقه راهی مقصد شود نیز لغو شده است.
پرواز دوم قرار بود ساعت 11 از مبدا تهران انجام شود که این پرواز هم بدلیل نامساعد بودن شرایط جوی لغو شده است و به تبع آن پرواز ساعت 13 سنندج به مقصد تهران نیز انجام نمی شود.

**لغو پروازهای تهران به یاسوج
به علت شرایط نامساعد فرودگاه مهرآباد و نبود دید افقی ناشی از بارش برف سنگین، پرواز شماره 3704 هواپیمایی آسمان از تهران به مقصد یاسوج و پرواز 3705 از یاسوج به مقصد تهران لغو شده است.
بارش شدید برف و کولاک و نیز کاهش دید افقی زیر 200 متر تا اطلاع بعدی باعث لغو همه پروازها در فرودگاه ‌های امام خمینی (ره) و مهرآباد تهران شده است.

*لغو پروازهای مشهد
پروازهای روز یکشنبه مشهد به تهران، ایلام و نوشهر به دلیل شرایط جوی نامناسب مقصد لغو شد.
پروازهای شماره 3900 و 604 به ترتیب به مقصد ایلام (ساعت هفت و 30 دقیقه) و مقصد نوشهر (ساعت 13) و پرواز شماره 601 مشهد به تهران (ساعت 17 و پنج دقیقه) نیزبه دلیل شرایط جوی مقصد لغو شد.
پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان از پکن و شانگهای به فرودگاه امام (ره) نیز به علت بسته بودن این فرودگاه، در مشهد به زمین نشستند که مسافران پذیرایی و در صورت مساعد شدن شرایط فرودگاه امام ادامه مسیر خواهند داد.
همچنین به دلیل بارش برف و پائین آمدن دید در فرودگاه مهرآباد پروازهای دیشب شرکتهای کاسپین، تابان و زاگرس به مقصد تهران به مشهد بازگشتند و پرواز شماره ١٢۵١ شرکت هواپیمایی قشم ایر مشهد به تهران نیز به علت دید کم فرودگاه مهرآباد در فرودگاه یزد به زمین نشست.

* لغو تمام پروازهای شیراز به تهران به دلیل شرایط بد جوی
به دلیل بارش برف سنگین و همچنین کاهش دید و مه غلیط، تمام پروازها از مقاصد مختلف از جمله شیراز به تهران لغو شد.
به رغم تلاش هایی که برای پاکسازی باندهای فرودگاه مهرآباد شده، به علت دید بسیار پایین به دلیل مه گرفتگی عملا امکان انجام هیچ پروازی تاکنون میسر نشده است.
علاوه بر پروازهایی که با اعلام قبلی به مسافران از فرودگاه شیراز به مقصد تهران لغو شد، سه پرواز برگشتی (دایورت) نیز که از مقاصد دیگر به سمت تهران در پرواز بودند از جمله پرواز هواپیمایی ماهان که از دبی عازم تهران بود در فرودگاه شیراز به زمین نشستند.
2 پرواز برگشتی نیز پس از ترک فرودگاه شیراز به مقصد تهران به علت نامساعد بودن شرایط جوی فرودگاه مهرآباد به شیراز بازگشتند .
هواپیمای حامل معاون اول رئیس جمهوری که شامگاه شنبه در پایان سفر یکروزه به استان فارس، راهی تهران شده بود نیز به دلیل شرایط نامساعد جوی در فرودگاه بین المللی مهرآباد به شیراز بازگشت.
ادامه بارش برف ممکن است منجر به لغو پروازهای بیشتری در استانهای مختلف کشور شود


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو