پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آشنایی با فرودگاه بوداپست مجارستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 38972 // // //


آشنایی با فرودگاه بوداپست مجارستان

مهم ترین فرودگاه کشور مجارستان ، فرودگاه بین المللی بوداپست(Budapest Ferenc Liszt International Airport) می باشد. این فرودگاه به نظر می رسد که در ادامه  راهش کمی روندی هنری و رمانتیک به خود گرفته و نامش به فرودگاه بوداپست فرانسیس لیست تغییر یافت. تغییری که ربط و خطی مستقیم با موسیقی دارد.


آشنایی با فرودگاه بوداپست مجارستان

آشنایی با فرودگاه بوداپست مجارستان

اگر بخواهیم مهم ترین فرودگاه کشور مجارستان را به شما معرفی کنیم، بی شک اولین گزینه ای که به نظرمان خواهد رسید فرودگاه بین المللی بوداپست(Budapest Ferenc Liszt International Airport) می باشد. این فرودگاه به نظر می رسد که در ادامه ی راهش کمی روندی هنری و رمانتیک به خود گرفته است زیرا حتی نامش که در ادامه به به فرودگاه بوداپست فرانسیس لیست تغییر یافت، ربط و خطی مستقیم با موسیقی دارد. در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا در برفی ترین روز سال با شما درباره ی فرودگاه بین المللی مجارستان بگوییم.

ترمینال 2 فرودگاه

اطلاعات و تاریخچه ی فرودگاه بین المللی بودا پست

مطالب مرتبط: هزینه های سفر به مجارستان راهنمای سفر به مجارستان

در سال ۱۹۳۸ بود که ایده ی ساخت این فرودگاه بین المللی در بوداپست شکل گرفت. در نقطه ای که در حال حاضر فرودگاه قرار گرفته است، سه شهرک وجود داشت که مرز آن ها به عنوان مکان ساخت فرودگاه انتخاب شد. تا مدت ها این فرودگاه برای مقاصد نظامی و ورزشی مورد استفاده قرا می گرفت. در سال ۱۹۴۷ بود که مسئولین فرودگاه تصمیم گرفتند تا کاربری فرودگاه را برای هواپیماهای مسافربری و شهری تغییر دهند. اولین پرواز های خارجی که فرودگاه انجام داد به مقصد پراگ، بخارست و ورشو بود. نخستین پروازهای منظم و روتینی که در این فرودگاه به زمین نشست و برنامه اش ریخته شد، به مقصد وین بوده است. این فرودگاه تا به الان بالای ۲۰۰میلیون دلار به منظور گسترش و نوسازی زیر ساخت های خود در سال ۲۰۱۲  هزینه کرده است. پروژه های که این فرودگاه در آینده برای گسترش و نوسازی خود دارد ،هزینه ای بالا را شامل می شود که فرودگاه البته برای بهبود زیر ساخت های خود این هزینه را در قالب برنامه های مختلف متقبل می شود. در حال حاضر بوداپست فرانسیس لیست  به عنوان یکی از مهم ترین فرودگاه های کشور مجارستان به حساب می آید. جا به جایی ۱۳ میلیون نفر مسافر این مقام را برای این فرودگاه به ارمغان آورده است.

باند فرود فرودگاه بوداپست

البته این را باید بدانید که در حال حاضر بین تهران و بوداپست پروازی انجام نمی شود. فرودگاه بودا پست، قطب اصلی شرکت هواپیمایی ویز ایر(Wiz air) است.

بالا تر به این نکته اشاره کردیم که نام این فرودگاه، متفاوت تر از نام اکثر فرودگاه های جهان است، اما چرا؟ ما به شما در ادامه می گوییم. در روز ۲۵ مارس سال ۲۰۱۱ فرودگاه بین المللی مجارستان نام خود را به افتخار پیانیست و آهنگساز معروف مجارستانی دردوره ی رمانتیک، به نام بوداپست فرانک لیست(Budapest Ferenc Liszt) نام گذاری شد.

نام فرودگاه بین المللی بودا پست: Budapest Ferenc Liszt International Airport

کد یاتا: BUD

کد ایکائو: LHBP

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی بوداپست: www.bud.hu

اطلاعات فرودگاه بین المللی بوداپست

نوع فرودگاه: همگانی

فاصله ی فرودگاه با مرکز شهر بوداپست: ۱۶ کیلومتر

فاصله تا تهران:۲۹۷۰ کیلومتر

فاصله زمانی تا تهران: ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه

ارتفاع از سطح دریا: ۱۵۱ متر

ترمینال: ۴ ترمینال مجزا

فرودگاه بین المللی بوداپست

ترمینال های فرودگاه بین المللی بوداپست

فرودگاه بوداپست دارای ۴ ترمینال مجزا هست که هر کدام وظیفه ای مشخص دارند و متعلق به بخشی خاص هستند. در زیر به ترتیب برای شما وظایف این ترمینال ها را شرح می دهیم.

ترمینال شماره ی ۱: متاسفانه از سال ۲۰۱۲ به بعد این ترمینال خارج از دسترسی قرار گرفت و علت آن هم این بود که پایانه ی شماره ی ۱ ترافیک کمتری نسبت به ترمینال های دیگر داشت و البته ترمینال شماره ی ۲ نیز ظرفیتی اضافه داشت بنابراین، مسئولین این فرودگاه تصمیم گرفتند که با بستن این ترمینال در هزینه ها نیز صرفه جویی به عمل آورند.

ترمینال شماره ی ۲: پرواز های این ترمینال که به نام  ۲A نیز نامیده می شود، تنها برای پرواز های داخل در منطقه ی ویزای شینگن استفاده می گردد. این ترمینال در سال ۱۹۸۵ به صورت اختصاصی برای پروازهای شینگن افتتاح گردید.

فرودگاه بوداپست

ترمینال شماره ی ۳: این ترمینال که مختص پرواز های خارج از منطقه ی ویزای نوع شینگن است، به عنوان ترمینال ۲B نیز نامیده می شود. دراین ترمینال چک این خطوط هواپیمایی ارزان قیمت نیز قرار دارد.

ترمینال اسکای کورت(Sky Court): در واقع این سالن یه گذرگاه است که دو پایانه ای که در حال حاضر فعال هستند را به هم پیوند می دهد. سالن های انتظار و فروشگاه های مختلف در این سالن قرار گرفته اند. اسکای کورت سازه ای بسیار مدرن و به روز است که خود از ۵ بخش مجزا تشکیل شده است. بخش امنیت و کنتر مسافران نیز در این بخش قرار گرفته است. اسکای کورت ظرفیت ورود مسافر به این فرودگاه را تا ۱۱ میلیون نفر در سال افزایش داده است.

ترمینال شماره 2 فرودگاه بوداپست

دسترسی به فرودگاه بین المللی بوداپست

تاکسی: برای این که از تاکسی های فرودگاه بوداپست برای رسیدن به شهر استفاده کنید، می توانید به جلوی درب خروجی مراجعه کرده و از تاکسی هایی که در ان جا قرار دارند با پرداخت مبلغی در حدود ۳۰ یورو، در ۳۵ دقیقه به مرکز شهر بروید.

اتوبوس: بهترین راه برای رفتن به مرکزشهر از فرودگاه این است  که با استفاده از اتوبوس های فرودگاه که ۱۰۰E  نام دارند به سمت مرکز شهر عزیمت کنید. و قیمت بلیطشان ۳ یویرو است و به طور متوسط، ۳۰ دقیقه تا مرکز شهر فاصله

دارند. ساعت کاری این اتوبوس ها از ساعت ۴ صبح تا ۱ بعد از نصفه شب است. این اتوبوس ها هر ۳۰ دقیقه ۱ بار وارد ایستگاه می شوند.

توجه داشته باشید که این مطلب در تاریخ ۸ بهمن سال ۱۳۹۶ به رشته ی تحریر در آمده است و کلیه ی اطلاعات مطابق با این تاریخ است.

استار کورت فرودگاه بودا پست

امکانات فرودگاه بین المللی بوداپست

  • همانطور که بالا تر هم گفته شد، در قسمت اسکای کورت فروشگاه های بسیاری وجود دارد که شما می توانید در آن جا به گشت و گذار بپردازید و در صورت نیاز از فروشگاه هایی همچون؛ فروشگاه سوآچ، دسیگال، فرای ویل، گلد المنتز و بسیاری الز فروشگاه های دیگر این مجموعه خرید کنید.
  • رستوران های این فرودگاه بسیار با کیفیت هستند و از غذاهای فوری گرفته تا غذاهای مجارستانی و بین المللی سرو می گردد. از جمله رستوران های این فرودگاه می توان به برگر کینگ، کافه ریزاتا، دکتر جویس، کامدن فود و دیگر رستوران های خوب این فرودگاه اشاره کرد.
  • در تمامی قسمت های فرودگاه می توانید از سرویس های پرداخت وجه نقد و دستگاه های خود پرداز و همیچنین صرافی ها استفاده کنید.
  • در تمامی قسمت های فرودگاه، چرخ های حمل بار برای شما وجود دارد و شما می توانید با استفاده از آن ها چمدان هایتان را حمل کنید.

منبع : الی گشت


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو