پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازهای صبح دوشنبه تهران – سنندج برای دومین روز متوالی لغو شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 39225 // // //


پروازهای صبح دوشنبه تهران – سنندج برای دومین روز متوالی لغو شد

مدیر فرودگاه های استان کردستان گفت: به علت بارش برف، شرایط نامساعد جوی و تعطیلی فرودگاه مهرآباد، پروازهای روز دوشنبه تهران به مقصد سنندج برای دومین روز متوالی لغو شد.


پروازهای صبح دوشنبه تهران – سنندج برای دومین روز متوالی لغو شد

محسن سیف زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پرواز نخست امروز قرار بود ساعت 9 صبح از تهران به مقصد سنندج توسط شرکت آسمان انجام شود اما بدلیل بارش برف و نامساعد بودن شرایط جوی در فرودگاه مبدا (مهرآباد تهران) لغو شد.
وی افزود: با توجه به انجام نشدن پرواز نخست، پرواز سنندج – تهران که قرار بود در ساعت 10 انجام شود نیز به تبع لغو شده است.
سیف زاده در خصوص پرواز دوم نیز یادآور شد: پرواز دوم قرار بود ساعت 10 و 30 دقیقه توسط شرکت قشم ایر از مبدا تهران انجام شود که این پرواز هم بدلیل نامساعد بودن شرایط جوی لغو شده و به تبع آن پرواز ساعت 12 سنندج به مقصد تهران نیز انجام نمی شود.
وی تاکید کرد: پروازهای روز یکشنبه این فرودگاه از مقصد تهران نیز بدلیل نامساعد بودن شرایط جوبی و بارش برف در فرودگاه مهرآباد کنسل شده بود.
سه شرکت هواپیمایی آسمان، ایران ایر و قشم ایر در برنامه زمستانی فرودگاه سنندج فعالیت می کنند و در طول هفته 12 پرواز (24 پرواز رفت و برگشت) در این فرودگاه انجام می شود.
فرودگاه سنندج از فرودگاه های قدیمی ایران است که از سال 1338 پروازهای هواپیمایی ایران ایر در این فرودگاه برقرار بوده است.
علاوه بر فرودگاه سنندج استان کردستان دارای یک فرودگاه در دست ساخت در شهرستان سقز است که این فرودگاه با بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیکی در پنج کیلومتری مسیر جاده سقز – مریوان قرار دارد.
طول باند این فرودگاه 2 هزار و 500 متر و عرض آن 45 متر است که برای نشست و برخاست هواپیماهایی در ابعاد ATR72 با ظرفیت 70 مسافر مناسب است.
به گزارش ایرنا، با ورود یک سامانه بارشی از روز پنجشنبه هفته قبل بارش برف و باران در بیشتر مناطق غربی و مرکزی کشور آغاز شده و پروازهای فرودگاه مهرآباد را طی 2 روز گذشته کنسل کرده است.
خبرنگار: عبدالله رحمانی**انتشار: سلیمانی
3020/9102

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو