پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | 10 پرواز خروجی فرودگاه اهواز باطل شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 39243 // // //


10 پرواز خروجی فرودگاه اهواز باطل شد

در پی تداوم برف و بوران شدید در پایتخت و نبود امکان نشست و برخاست هواپیماها به علت کاهش میدان دید، از شامگاه یکشنبه 10 پرواز خروجی فرودگاه بین المللی اهواز به مقصد تهران باطل شده است.


10 پرواز خروجی فرودگاه اهواز باطل شد

مجید ملایانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اظهار کرد: پرواز شماره 7030 هواپیمایی کیش، پرواز شماره 019 هواپیمایی کاسپین، پرواز 5636 هواپیمایی آتا، پرواز 2619 هواپیمایی کارون ، پرواز 989 هواپیمایی ایران ایر تور و پرواز 833 هواپیمایی آسمان همگی به مقصد تهران به دلیل شرایط جوی این شهر و نبود امکان پرواز باطل شده اند.
وی ادامه داد: پرواز شماره 7030 هواپیمایی کیش، پرواز شماره 1213 هواپیمایی قشم و پروازهای 310 ،957 و 410 هواپیمایی ایران ایر تور به مقصد تهران نیز به دلیل بارش برف شدید در تهران و مساعد نبودن شرایط جوی باطل اعلام شده اند.
وی بیان کرد: از شامگاه یکشنبه تا صبح امروز دوشنبه همچنین 9 پرواز ورودی فرودگاه بین المللی اهواز به دلیل نبود امکان پرواز هواپیما از شهر تهران، باطل شدند.
مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی اهواز یادآور شد: پرواز شماره 281 هواپیمایی ماهان از مبدا رشت، پرواز 3747 هواپیمایی آسمان از مبدا یزد و پروازهای شماره 7031 هواپیمایی کیش، پرواز شماره 4013 هواپیمایی زاگرس، پرواز 018 و 020 هواپیمایی کاسپین، پرواز 2618 هواپیمایی کارون، پرواز 956 و 988 هواپیمایی ایران ایر تورهمگی از مبدا تهران به دلیل شرایط جوی شهر این شهر و کاهش میدان دید باطل اعلام شده اند.
گفتنی است بارش برف از شامگاه شنبه در شهر تهران باعث بسته شدن فرودگاه مهرآباد و نیز فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) این شهر شده و پروازها در بسیاری از شهرها لغو یا با تاخیر مواجه شده است.
به گفته روابط عمومی فرودگاه بین المللی اهواز این امر باعث شده تا به دلیل زمینگیر شدن چندین هواپیما، ترافیک بسیار شدیدی در تنها باند این فرودگاه به وجود آمده و فعالیت های روزمره این شرکت را مختل کند.
از شامگاه شنبه تا شامگاه یکشنبه دست کم 25 پرواز خروجی و 16 پرواز ورودی دیگر فرودگاه بین المللی اهواز به دلیل شرایط جوی شهر تهران و کاهش دید افقی لغو شده بود.
فرودگاه بین المللی اهواز با مساحتی بالغ بر 280 هکتار و یک باند پرواز در شهر اهواز در جنوب غربی ایران واقع شده‌ و میانگین پروازهای داخلی و خارجی – ورود خروج – این فرودگاه روزانه 90 پرواز است.
هر سال بیش از 32 هزار و 850 پرواز در این فرودگاه انجام شده و در 6 ماهه نخست امسال یک میلیون و 500 هزار نفر مسافر جابجا شده که پیش بینی شده تا پایان سال حدود سه میلیون نفر از طریق فرودگاه اهواز تردد کنند.
در سال 2015 نزدیک به 2 میلیون و 300 هزار نفر مسافر و در سال 2016، 2 میلیون و 600 هزار نفر از طریق این فرودگاه جابجا شده که رتبه چهارم جابجایی در کشور است.
پروازهای خارجی فلای دبی، جورجین ایرویز و ترکیش ایرلاینز هر هفته از فرودگاه بین المللی اهواز انجام شده و قرار است به زودی پروازهای خطوط هواپیمایی نجف و قطر نیز به این پروازها اضافه شوند.
در حال حاضر مسافران 180 کشور با ویزای فرودگاهی می‌توانند بدون ویزا وارد فرودگاه اهواز شده و مجوز ویزای 90 روزه را در خوزستان بگیرند.
6002 خبرنگار: سپیده اسکندری**انتشار : کبری آقازری

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو