پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | روز پر ترافیک فرودگاه بین المللی اهواز/لغو 10 پرواز دیگر فرودگاه

تاریخ خبر: // کد خبر: 39253 // // //


روز پر ترافیک فرودگاه بین المللی اهواز/لغو 10 پرواز دیگر فرودگاه

ادامه بارش شدید برف در تهران در روز یکشنبه باعث لغو 10 پرواز دیگر خروجی فرودگاه بین المللی اهواز به مقصد تهران شد.


روز پر ترافیک فرودگاه بین المللی اهواز/لغو 10 پرواز دیگر فرودگاه

مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی اهواز روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: پرواز امروز شماره 2621و نیز 2613 هواپیمایی کارون، پرواز شماره 043 و 021 هواپیمایی کاسپین همگی به مقصد تهران به دلیل وضعیت ناپایدار جوی در تهران و کاهش میدان دید افقی لغو شده اند.
مجید ملایانی افزود: پرواز شماره 4020 هواپیمایی زاگرس، پرواز شماره 1301 هواپیمایی قشم، پرواز شماره 5628، 5636 و 5719 هواپیمایی آتا و پرواز شماره 161 هواپیمایی ساها نیز به دلیل بارش برف شدید در تهران و مساعد نبودن شرایط جوی در این شهر لغو شده اند.
وی همچنین از 9 لغو پرواز ورودی به فرودگاه اهواز خبر داد و گفت: پرواز شماره 4012 هواپیمایی زاگرس، پرواز شماره 042 هواپیمایی کاسپین، پرواز شماره 1300 هواپیمایی قشم، پرواز شماره 5627 هواپیمایی آتا، پرواز شماره 160 هواپیمایی ساها، پرواز شماره 2612 هواپیمایی کارون، پرواز شماره 4021 هواپیمایی زاگرس، پرواز شماره 5718 و 5635 هواپیمایی آتا و پرواز شماره 6275 هواپیمایی تابان همگی از مبدا تهران لغو شده اند.
گفتنی است بارش برف از شامگاه شنبه در شهر تهران باعث بسته شدن فرودگاه مهرآباد و نیز فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) این شهر شده و پروازها در بسیاری از شهرها منجر به لغو یا تاخیر شده است.
به گفته روابط عمومی فرودگاه بین المللی اهواز ادامه این وضعیت و زمینگیر شدن چندین هواپیما، ترافیک بسیار شدیدی در تنها باند این فرودگاه به وجود آورده و فعالیت های روزمره این شرکت را مختل کرده است .
از شامگاه گذشته تا ظهر امروز یکشنبه دست کم 15 پرواز خروجی و هفت پرواز ورودی دیگر فرودگاه بین المللی اهواز به دلیل شرایط جوی شهر تهران و کاهش افقی دید لغو شده بود.
فرودگاه بین المللی اهواز با مساحتی بالغ بر 280 هکتار و یک باند پرواز در شهر اهواز در جنوب غربی ایران واقع شده‌ و میانگین پروازهای داخلی و خارجی – ورود خروج – این فرودگاه روزانه 90 پرواز است.
هر سال بیش از 32 هزار و 850 پرواز در این فرودگاه انجام شده و در 6 ماهه نخست امسال یک میلیون و 500 هزار نفر مسافر جابجا شده که پیش بینی شده تا پایان سال حدود سه میلیون نفر از طریق فرودگاه اهواز تردد کنند.
هم اکنون مسافران 180 کشور با ویزای فرودگاهی می‌توانند بدون ویزا وارد فرودگاه اهواز شده و مجوز ویزای 90 روزه را در خوزستان بگیرند.
6037
خبرنگار: سپیده اسکندری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو