پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | معرفی فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

تاریخ خبر: // کد خبر: 39600 // // //


معرفی فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

مهم ترین فرودگاهی که مقر اصلی تجارت چین و مرکز اصلی مبادلات آن را می شناسید؟ با فرودگاه بین المللی هنگ کنگ(Hong Kong International Airport) آشنا شوید. این فرودگاه جزء پر رفت و آمدترین و بزرگ ترین فرودگاه های جهان به شمار می رود. فرودگاه بین المللی هنگ کنگ در سال ۲۰۱۲ به عنوان بهترین فرودگاه ۵ ستاره ی جهان انتخاب شد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم این فرودگاه را بهتر بشناسیم.


معرفی فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

آشنایی با فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

مهم ترین فرودگاهی که مقر اصلی تجارت چین و مرکز اصلی مبادلات آن را می شناسید؟ با فرودگاه بین المللی هنگ کنگ(Hong Kong International Airport) آشنا شوید. این فرودگاه جزء پر رفت و آمدترین و بزرگ ترین فرودگاه های جهان به شمار می رود. فرودگاه بین المللی هنگ کنگ در سال ۲۰۱۲ به عنوان بهترین فرودگاه ۵ ستاره ی جهان انتخاب شد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم این فرودگاه را بهتر بشناسیم.

آشنایی با فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

اطلاعات و تاریخچه ی فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

مطالب مرتبط: هزینه های سفر به هنگ کنگ دیدنی‌ترین جاذبه های هنگ کنگ

در سال ۱۹۹۲ ساخت این فرودگاه شروع شد و در سال ۱۹۹۸ پروسه ی ساخت این فرودگاه به اتمام رسید. معمار اصلی این فرودگاه، مهندس معروف آقای سر نورمن فاستر است. فرودگاه هنگ کنگ در زمان افتتاحش به عنوان بزرگ ترین فرودگاه جهان معروف شده بود. هزینه ی ساخت این فرودگاه در ۶ سالی که برای ساختش زمان برده شد، بالغ بر ۲۰ میلیون دلار شد. مکانی که برای ساخت فرودگاه هنگ کنگ در نظر گرفته شد، در ۳۵ کیلومتری شهر و بر روی دریای چین است. باورتان می شود که وسعت فضای اشغالی توسط این فرودگاه، ۱۲۵۵ هکتار است؟ اولین پروازی که در این فرودگاه به زمین نشست، پروازی تجاری از هواپیمایی کاتای پسفیک بود که در روز ۶ ژوئیه ی سال ۱۹۹۸ از رم به مقصد هنگ کنگ پرواز کرده بود. این فرودگاه تا به الان ۴ بار جایزه ی بهترین خدمات فرودگاهی را از اتحادیه ی بین المللی فرودگاه های جهان دریافت نموده است. فرودگاه هنگ کنگ به عنوان هاب هوانوردی جنوب شرقی آسیا به شمار می رود و ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.

نمایی از فرودگاه هنگ کنگ

در سال ۲۰۱۱ با جا به جا کردن ۵۳ میلیون و ۳۱۴ هزار مسافر، در رتبه ی دهم فرودگاه های فعال جهان قرار گرفت. این فرودگاه قطب  اصلی ایرلاین هایی همچون خطوط هوایی: چاینا ایرلاینز (China Airlines) و هواپیمایی شرقی چین (China Eastern airlines) است. فرودگاه هنگ کنگ با به دست آوردن عنوان پر کار ترین فرودگاه جهان از نظر جا به جایی بار، این جایگاه را از فرودگاه بین المللی ممفیس در آمریکا گرفت. درنظر سنجی های سایت اسکای ترکس این فرودگاه در سال های ۲۰۱۱، ۲۰۰۵، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱ به عنوان بهترین فرودگاه جهان شناخته شده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که  این فرودگاه را در زبان محلی به نام چک لاپ کوک(Chek Lap Kok) می شناسند.

نام فرودگاه بین المللی هنگ کونگ: Hong Kong International Airport

کد یاتا: HKG

کد ایکائو: VHHH

وب سایت فرودگاه بین المللی هنگ کوگ: www.hongkongairport.co

اطلاعات فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

نوع فرودگاه: همگانی مسافری

فاصله هوایی تا تهران: ۶۱۹۰ متر

فاصله زمانی تا تهران: ۸ ساعت و ۱۱ دقیقه

ارتفاع از سطح دریا: ۹ متر

ترمینال: این فرودگاه دارای ۲ ترمینال است.

هواپیماهای باری

ترمینال های فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

فرودگاه هنگ کنگ دارای ۲ ترمینال است که توسط ایستگاه مترو از یکدیگر جدا شده اند.

ترمینال شماره ی ۱: در سمت چپ فرودگاه، ترمینال شماره ی ۱ قرار گرفته است. اکثر پرواز های مسافری از این ترمینال انجام می گیرد. این ترمینال را به عنوان T1 می شناسند. در این ترمینال گیت های پرواز قرار گرفته اند و هر کدام وظیفه ای مجزا دارند.

ترمینال شماره ی ۲: معمولا پروازهای تجاری و بیزینسی در این ترمینال پرواز می کنند و یا فرود می آیند. این ترمینال در سمت راست فرودگاه قرار گرفته است و آن را به عنوان T2 می شناسند.

در میان دو ترمینال، همانطور که بالاتر گفتیم، یک خط مترو  وجود دارد که این دو ترمنال را از هم جدا کرده است. برای هر دو ترمینال فرودگاه بین المللی هنگ کنگ، ایستگاه وجود دارد. اگر ایستگاه مترو را اشتباهی پیاده شدید می توانید با ۵ دقیقه پیاده روی به ترمینال مورد نظر خود وارد شوید.

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

تاکسی: یکی از گزینه های گران برای رسیدن به مرکز شهر همانند اکثر نقاط جهان از این فرودگاه، تاکسی است. تاکسی های هنگ کنگ با توجه به نوع محدوده ای که می روند به ۳ نوع: قرمز، سبز و آبی تقسیم شده و هر کدام از این تاکسی ها می توانند در محدوده ای خاصی گردش کنند.

اتوبوس: از اتوبوس ها می توانید ۲۴ ساعته استفاده کنید و هزینه ای به مراتب کمتر از دیگر وسایل نقلیه ی موجود در فرودگاه برای آن بپردازید.

گیت مسافرین فرودگاه هنگ کنگ

قطار و مترو:برای استفاده از قطار و مترو شما می توانید از بین ۲ گزینه ی ایرپورت اکسپرس(Airport Express) و تانگ چانگ(Tung Chung MTR)، یکی را انتخاب کنید. ایر پورت اکسپرس، راهی سریع و مطمئن برای دسترسی به فرودگاه هنگ کنگ و بالعکس از فرودگاه به تمامی نقاط شهر هنگ کنگ است. زمان حرکت این قطار هر دقیقه است و در سر راه خود ایستگاه های فراوانی دارد. اگر از این مترو استفاده کردید حتما به تابلو های راهنما برای مسافران توجه کنید. قطارهای چانگ مانگ هم با دریافت هزینه ای کمتر به نسبت ایرپورت اکسپرس، شما را از اولین ایستگاه به هر نقطه ای از شهر که بخواهید می رساند. زمان حرکت این قطار ها هر ۱۵ دقیقه یک بار است.

قایق: اگر دوست دارید می توانید که از امکانی که فرودگاه هنگ کنگ برای مسافرانش برای سفر با قایق آن هم از رودخانه ی مروارید دلتا برای رسیدن به مرکز شهر فراهم کرده است، استفاده کنید.

نمایی از فودگاه بین المللی هنگ کنگ

امکانات فرودگاه بین المللی هنگ کونگ

  • فرودگاه هنگ کنگ در ترمینال ۲ دارای یک سالن سینمایی آی مکس(IMAX cinema) است. این سینما برای مسافرینی که داخل فرودگاه معطلی دارند، برای گذراندن وقت بسیار مناسب است.
  • درون فرودگاه چندین و چند نوع رستوران، کافه و غذاخوری وجود دارد که شما بر حسب ذائقه ی خود می توانید از این رستوران ها و یا کافه ها استفاده کنید. شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک در این فرودگاه ۵ رستوران و کافه ی مختلف دارد. هواپیمایی کره، کانتاس، آمریکن اکسپرس و همچنین پلازا پرمیموم از دیگر مجموعه هایی هستند که در دو ترمینال این فرودگاه دارای کافه و رستوران هستند. البته رستوران های مستقل دیگری همچون هو هانگ کی، هانگ دلیشس و …، در این فرودگاه وجود دارند.
فروشگاه های فرودگاه
  • در تمامی فرودگاه برای شما امکان اتصال به اینترنت رایگان وجود دارد.
  • دفتر پست و تلفن برای استفاده ی عموم وجود دارد.
  • در ترمینال شماره ی ۱ و ۲ می توانید از خدمات بسته بندی و حمل بار استفاده کنید.
  • کلینیک، داروخانه، قسمت اشیا گمشده، پلیس، اتاق عبادت و همچنین کابین سیگار برای مسافرین در این فرودگاه موجود است.

منبع : الی گشت


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو