پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | روش هاي معمول در خريد هواپيما

تاریخ خبر: // کد خبر: 39611 // // // //


روش هاي معمول در خريد هواپيما

در صنعت هوانوردي سه روش و سياست براي خريد هواپيما واستفاده وتعمير ونگهداري از آن وجود دارد اين سه روش بدون آن كه هر كدام ناقص ديگري باشد در جاي خود از دلائل و منطق خاص برخوردار مي باشند.


روش هاي معمول در خريد هواپيما

در صنعت هوانوردي سه روش و سياست براي خريد هواپيما و استفاده و تعمير و نگهداري از آن وجود دارد اين سه روش بدون آن كه هر كدام ناقص ديگري باشد در جاي خود از دلائل و منطق خاص برخوردار مي باشند.

روش اول: خريد هواپيماي نو و استفاده از آن تا D چك دوم

در اين روش شركت هاي هواپيمايي سعي مي كنند حداكثر استفاده عملياتي را از هواپيما هاي خريداري شده به عمل آورندو سپس هواپيما را پس از انجام اورهال دوم D2 به فروش رسانند و مجدداً با جايگزين كردن هواپيما ي نو فعاليت خود را استمرار بخشند اين روش تامين منابع مالي بالايي را مي طلبد طبيعتاً دراين روش به دليل نو بودن سازه و سيستم هاي هواپيما، تا زمان اورهال D1 مي تواند بدون اشكال فني و حتي تعويض قطعه با تمام ظرفيت پرواز كند. هم چنين چك هاي A ، B ، C بسيار سبك مي باشند.

 

روش دوم: خرید هواپیمای نو و استفاده تا پایان عمر اقتصادی (ERL)

متداولترين روش در بين شركت هاي هوايي دنيا مي باشد . همان خريد هواپيماي نو و استفاده بهينه از آن تا پايان عمر اقتصادي تعريف شده توسط كارخانه (Economic reapair life) است دراين روش تاسيسات گسترده تعميرات بايستي درنظر گرفته شود كه با افزايش تعداد هواپيماها تعمير و اورهال آنها نيز اقتصادي تر مي گردد.

 

روش سوم: خريد هواپيماي كاركرده (USED)

خريد هواپيماي كاركرده (USED) كه سابقاً در حد انگشت شمار بود و اخيراً از مقبوليت بيشتري برخوردار شده است . روش خريد هواپيماي دست دوم و كاركرده و انجام تعميرات، اصلاحات و تغيیرات بروي آنها و به خدمت گرفتن براي مدت 10 تا 15 سال. اين روش فعلاً بيشتر در شركت هاي كوچك رواج داشته ولي با وجود بحران در اقتصاد دنيا بيشتر شركت ها از روش دوم به اين روش پناهنده شده اند. نمونه آن در خطوط هوائي ايران به وفور يافت ميشود.

 

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از کانال فوق تخصصی هوانوردی


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو