پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استیضاح وزیر راه چاره مشکلات هواپیمایی نیست، چون رأی نمی‌آورد/ اجمالاً صرفاً از وزیر خواهش می‌کنیم!

تاریخ خبر: // کد خبر: 39829 // // //


استیضاح وزیر راه چاره مشکلات هواپیمایی نیست، چون رأی نمی‌آورد/ اجمالاً صرفاً از وزیر خواهش می‌کنیم!

ضرغامی عنوان کرد: گفتم شاید مشکلات جدی مردم در فرودگاه امام خمینی(ره)، مشکل وضعیت پارکینگ مهرآباد، سرویس‌های خدماتی، اطلاع‌رسانی، نوسانات شدید قیمت بلیط و … در این نظام مدیریتی قابل حل نباشد اما استیضاح وزیر هم چاره ساز نیست، چون رأی نمی‌آورد.


استیضاح وزیر راه چاره مشکلات هواپیمایی نیست، چون رأی نمی‌آورد/ اجمالاً صرفاً از وزیر خواهش می‌کنیم!

عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق صدا و سیما در کانال تلگرامی‌اش نوشت: از کودکی دوست داشتم جلوی پنجره بنشینم، در اتوبوس، در قطار و در ماشین سواری، همیشه هم از متصدی صدور کارت پرواز تقاضا می‌کنم که صندلی کنار پنجره به من بدهد.
در سفر هفته قبل‌ام به کرمانشاه، پنجره من کاملاً پوشانده شده بود! و بعضی پنجره‌های دیگر! دقت که کردم دیدم پوشش لوگوی ایرلاین روی بدنه‌ی هواپیما، تا پوشاندن پنجره‌ها هم جلو رفته است. فکر می‌کنم این اقدام خلاف استانداردهای پرواز است. یه کسی رسیدگی کنه!!

گفتم شاید مشکلات جدی مردم در فرودگاه امام خمینی(ره)،  مشکل وضعیت پارکینگ مهرآباد، سرویس‌های خدماتی، اطلاع رسانی و نوسانات شدید قیمت بلیط و… در این نظام مدیریتی قابل حل نباشد. حداقل «پنجره‌ها را نپوشانید» تا بیرون را ببینیم!
استیضاح وزیر هم چاره ساز نیست، چون رأی نمی‌آورد. اجمالاً صرفاً خواهش می‌کنیم!

*پی نوشت*

همینطور که به فکر فرو رفته بودم یادم افتاد، کلمه «هما» نام‌گذاری قشنگی در آن دوران برای ترکیب «هواپیمای ملی ایران» بود. هم زیبایی واژه و هم ارتباط موضوعی و هم نشانه شناسی از افسانه‌های اساطیری ایران باستان. کلاً واژگانی که از حروف ابتدایی کلمات ساخته می‌شوند، نقش مهمی در به ذهن سپاری آن دارند. این کار صرفاً قدری سلیقه می‌خواهد.

بعد از انقلاب با انواع مدل‌های باسلیقه و بی‌سلیقه سروکار داشته‌ایم. مثلاً کلمه «سچفخا» که اوایل انقلاب استفاده می‌شد، مربوط بود به «سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران»! «ناجا» واژه زیبایی است برای «نیروی انتظامی جمهوری اسلامی» با مفهوم نجات هم هماهنگی دارد. یا «برجام»، «برنامه جامع اقدام مشترک»

بعضی ترکیبات مثل «تر» و «پش» خیلی جالب نیست، منظور «ترابری» و «پشتیبانی» است که به واژه اصلی اضافه می‌شود. «واجا» اجمالاً قابل تحمل است. «وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی».
سازمان اطلاعات سپاه کار خوبی می‌کند که از واژه اختصار استفاده نمی‌کند. «ساس»!

چند روز پیش گزارش مهمی در حال ارائه بود که دیدم از کلمه «واخ» هم استفاده شد. از وزیر محترم اطلاعات که کنارم بود پرسیدم «واخ» مربوط به کدام سازمان است؟ گفت: «وزارت امور خارجه»!!

 

 

منبع: فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو