پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دادستان کل کشور:مدیر ضعیف، مدیریت را رها کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 39853 // // //


دادستان کل کشور:مدیر ضعیف، مدیریت را رها کند

منتظری دادستان کل کشور با اشاره به اینکه گاهی تا پاسی از شب، مسائل را پیگیری می کنم، افزود: در خصوص بارش برف که در چند روز اخیر شاهد آن بودیم ، وقتی شنیدم که مسافران در فرودگاه امام خمینی (ره)، جا مانده اند با مسئولان مربوطه تماس گرفتم و موضوع را پیگیری کردم. وی خاطرنشان کرد: چرا شرکت های هواپیمایی قیمت بلیط خود را در این بارندگی های اخیر بالا برده اند و کرایه تاکسی ها نیز با افزایش روبرو بوده چرا باید شاهد چنین مدیریتی باشیم و حتی در فرودگاه امام شاهد دادن شعارهایی مانند ‘مدیر بی کفایت، خجالت، خجالت’ باشیم.دادستان کل کشور تاکید کرد: تنها پشت میز نشینی درست نیست. باید از نزدیک در جریان کارها و مسائل بود و آنها را مدیریت کرد و در مدیریت باید توان خودمان را بکار بگیریم و به مردم خدمت کنیم، اگر چنین نیست ، پست خودمان را به دیگران واگذار کنیم.


دادستان کل کشور:مدیر ضعیف، مدیریت را رها کند

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری روز چهارشنبه در گردهمایی مسئولان حقوقی و امور مجلس نیروی انتظامی افزود: اگر مدیری نمی تواند یک دستگاه و وزارتخانه را خوب مدیریت کند عذرخواهی کند و کار خود را به افراد توانمند بسپارد.
وی ادامه داد: دستگاه قضا، دفاع از حقوق عمومی را با اعتبار به جایگاه قانونی خود سرلوحه کارهایش قرار داده است و ما می توانیم در این عرصه ورود پیدا کنیم.
منتظری با اشاره به اینکه گاهی تا پاسی از شب، مسائل را پیگیری می کنم، افزود: در خصوص بارش برف که در چند روز اخیر شاهد آن بودیم ، وقتی شنیدم که مسافران در فرودگاه امام خمینی (ره)، جا مانده اند با مسئولان مربوطه تماس گرفتم و موضوع را پیگیری کردم.
وی خاطرنشان کرد: چرا شرکت های هواپیمایی قیمت بلیط خود را در این بارندگی های اخیر بالا برده اند و کرایه تاکسی ها نیز با افزایش روبرو بوده چرا باید شاهد چنین مدیریتی باشیم و حتی در فرودگاه امام شاهد دادن شعارهایی مانند ‘مدیر بی کفایت، خجالت، خجالت’ باشیم.
دادستان کل کشور تاکید کرد: تنها پشت میز نشینی درست نیست. باید از نزدیک در جریان کارها و مسائل بود و آنها را مدیریت کرد و در مدیریت باید توان خودمان را بکار بگیریم و به مردم خدمت کنیم، اگر چنین نیست ، پست خودمان را به دیگران واگذار کنیم.
وی تصریح کرد: مردم انتظار مدیریت با صداقت و کفایت را دارند ؛ قدری خط مدیریت را از جریان های سیاسی جدا کنیم. زیرا سیاسی کاری ها برای مردم به مثابه زهر و کشنده است. من مدیر باید بدانم در جمهوری اسلامی ایران براساس ضوابط حرکت کنم. نباید برای مال اندوزی کیسه بدوزیم چراکه از ابتدا به سطح حقوق و دستمزد به خودمان رضایت دادیم اما اگر قرار باشد این میز و پشت میزنشینی و پست به عنوان پرکردن جیب باشد ، وای به حال ما.
دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا گفت: نیروی انتظامی در حوادث و اغتشاشات اخیر که از سوی دشمن طرح ریزی شده بود با تدبیر و حوصله -که قابل تحسین بود- و همچنین دادن هزینه های ارزشمندی به نحو مطلوب عمل کرد.
منتظری ادامه داد: هرگز خدمات نیروی انتظامی در ایجاد امنیت و استقرار ثبات در جامعه از انظار مردم و مسئولین و به ویژه فرماندهی کل قوا، پوشیده نیست و این خدمات هنگامی که توام با ایمان و معنویت باشد ، موید خداوند متعال است و در این شرایط ، نصرت از سوی خداوند وعده داده شده است آنچنانکه در انقلاب اسلامی در حوادثی مانند صحرای طبس و هشت سال دفاع مقدس با حضور نیروهای خالص، شاهد نصرت ها بودیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایش حضرت زهرا (س) در خطبه فدکیه گفت: بانوی بزرگ اسلام فرمودند که خداوند ایمان را برای شما ، پاک کننده قرار داده است تا از هر شرکی پاک باشید و فرمودند که خداوند اطاعت از اهل بیت (ع) را برای مردم موجب برقراری نظم قرار داده است.
وی در ادامه سخنانش تاکید کرد : براساس فرمایشات حضرت زهرا (س) ، محور وحدت جامعه ، امام معصوم در زمان حیات امام معصوم و در زمان غیبت نیز ولایت فقیه است.
دادستان کل کشور اضافه کرد: امام خمینی (ره) در طول حیات خود با رهبری مدبرانه خود ، تمام توطئه های دشمن را دفع کردند و همچنین بعد از رحلت ایشان نیز رهبر معظم انقلاب، توطئه های گوناگون که دشمن ایجاد کرده بود را نقش بر آب کردند و این نشانه همان است که رهبر ، محور وحدت جامعه است.
منتظری گفت: امروز وحدت کسانی که مسئولیت جامعه را برعهده دارند و همچنین کسانی که ایجاد امنیت می کنند نیز بسیار مهم است زیرا اقتدار و پیشرفت کشور در عرصه های مختلف سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی مرهون امنیت است.
منتظری گفت :اگر امنیت نباشد امکان پیشرفت علمی نداریم و سیاسیون نمی توانند بر اساس خط خود حرکت کنند و همچنین فرهنگ جامعه و ارکان نظام آسیب خواهد دید بنابراین همه چیز مرهون امنیت است .
وی خاطرنشان کرد: امنیت دارای سه ضلع، نیروهای انتظامی و نظامی و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و نیروهای قضایی است. اگر با هم تعامل داشته باشند امنیت بی‌بدیل را ایجاد می کنند و اگر هم نباشد این موتور صحیح کار نخواهد کرد در دستگاه قضایی، نیروهای انتظامی و دستگاه های اطلاعاتی باید هم افزایی و هماهنگی در حد اعلا وجود داشته باشد.
وی اعلام کرد: بنده به عنوان یک مسئول دستگاه قضا عرض می‌کنم در ایجاد امنیت و پایداری امنیت از برداشتن هیچ گام موثری در افزایش هم افزایی دریغ نخواهم کرد .
دادستان کل کشور خطاب به مسئولان تاکید کرد: هر جایی سرو صدا و نشانی از عدم هماهنگی می‌بینید ، حتما اطلاع دهید.
وی تاکید کرد: دشمن با تمام قوا برنامه‌ریزی می‌کند و با استفاده از فضای مجازی توطئه‌های خود را هدایت می‌کنند و عناصری هم در داخل کشور به خدمت گرفته است کار به جایی می‌رسد که می‌بینیم که رئیس جمهور آمریکا توئیت می کند به اغتشاشگران و به آنها خط می دهد و آنها را هدایت و حمایت می‌کند و این نشان می‌دهد که پشت پرده چه چیزهایی است.
وی گفت :البته اعتقاد نداریم همه کسانی که در صحنه بودند همه دشمن هستند، خط مردم که خواسته هایی داشتند باید از دشمنان جدا باشد مردم توجه داشته باشند که دشمن در جهت بهره برداری است و همان تعداد اندک هم که آمده بودند در صحنه، خط خودشان را جدا کردند .
منتظری اعلام کرد:آن تعداد بسیار اندکی هم در میدان باقی ماندند ،بررسی‌ها و تحقیقات و بازجویی ها نشان داد از این اندک هم کسانی بودند که فریب خوردند و فریب خوردن آنها واقعاً مشخص بود .
وی اضافه کرد: به عنوان مثال کسی که پرچم را پایین کشید یک نوجوان ۱۵ تا ۱۶ ساله بود و کسی به او گفته بود که به او پول می دهد تا پرچم را پایین بکشد این نوجوان به خاطر اندکی پول فریب خورده است ،وقتی این کار را می‌کند، کسی که او را تشویق کرده بود، رفته بود و دیگر خبری از او نبود.
وی ادامه داد :چهار تا نوجوان با اندک پولی خام می کنند و نشان می دهد چقدر به وحشت و هراس افتاده اند این چنین است که دشمن هم از این صحنه ها بهره برداری می کند.
منظری گفت :دشمن با همه تلاش و هزینه‌ای که کرد حضور مردم همچون آبی بر آتش بود و در این زمینه حضور نیروی انتظامی قابل تقدیر بود،اما هرگز دشمن دست از دشمنی خود برنداشته است تا اینکه بعد از آن قاعله و بعد از آرامش ها نیز شاهد بودیم که مجدداً شروع کردند و فراخوان می‌دهند و از شبکه رها شده جهنمی و مجازی استفاده می کنند .
وی افزود :عده‌ای از فریب خورده ها می خواهند در دهه فجر تجمعاتی داشته باشند نباید اجازه دهیم، دشمن به دنبال آشوب است و می داند که به هدفش هم نمی‌رسد.
دادستان کل کشور افزود: به فرموده رهبری آنها حرکتی انجام دادند که به نتیجه نرسید اما آسیب‌ها زدند، شاید هم دوباره انجام دهند .
وی خاطرنشان کرد: وظیفه دستگاه قضا ،نیروی انتظامی و نیروهای اطلاعاتی امروز سنگین است و با اقتدار باید حضور داشته باشند و نباید اجازه دهیم دشمن تیرش را به هدف بزنند.
وی ادامه داد :همه وظیفه داریم در ایجاد امنیت و ایجاد فضاهای خوب برای مردم تلاش کنیم و در این خصوص مسئولیت ناجا سنگین است .
منتظری تصریح کرد:امروز ما در منطقه ای زندگی می‌کنیم که در چهار طرف از آتش اختلاف از ناحیه استکبار و صهیونیسم پر است ،اما بالاترین امنیت را داریم. و تلاش نیروهای انتظامی ، قضایی ،اطلاعاتی و سپاه را ارج می نهیم و همه در خدمت مردم هستیم .
وی با بیان اینکه شرایط کنونی کشور اقتضا می‌کند که در همه عرصه ها هوشیار باشیم ،ادامه داد:یکی از توطئه های دشمن، ایجاد نوعی ناامیدی و سلب اعتماد است و نباید این سلب اعتماد مردم از نظام را دست کم گرفت این نظام فقط با خواست مردم و حمایت ها و پشتیبانی های مردمی استمرار یافته است این حضور را باید ارج نهیم .
وی افزود :دشمن با دروغ پراکنی در فضای مجازی رها شده و آلوده، در جهت سلب اعتماد و ناامیدی در بین مردم است و در برخی موارد هم مسئولین بهانه به دست دشمنان می دهند و گاهی از این که کارهای برخی از مدیران ضعیف است ،آنها هم بهره برداری می کنند.
وی ادامه داد :اگر مدیران توانمند باشند نباید اجازه بدهند یک حادثه معمولی تبدیل به یک جریان شود تا دشمن سوء استفاده کند .
وی تاکید کرد :در حادثه بارش برف اخیر، شاهد ضعف هایی بودیم که ایجاد نارضایتی می کنند مدیران باید بتوانند با کمترین هزینه، حوادث را مدیریت کنند و اگر مدیری نمی‌تواند کار کند و یک شهر کلان را مدیریت کنند و ضعف‌هایی در مدیریت دارد مدیریت را رها کند.
در این گردهمایی سامانه مجازی آموزش مدیریت ضابطین قضایی با حضور دادستان کل کشور و فرمانده نیروی انتظامی رونمایی شد.
اجتمام**2181 ** 1569
خبرنگار: ناهید حاجی خانی ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو