پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | حمل و نقل فرودگاه ناریتا توکیو

تاریخ خبر: // کد خبر: 39884 // // //


حمل و نقل فرودگاه ناریتا توکیو

ژاپن و توکیو یکی از مقاصد جذاب برای گردشگران است و سالانه میلیون ها نفر به ژاپن سفر می کنند. فرودگاه ناریتا یکی از دو فرودگاه اصلی شهر توکیو است و بسیاری از گردشگران از این شاهراه وارد کشور ژاپن می شوند. خوشبختانه گزینه های حمل و نقل فرودگاه ناریتا از تنوع بالایی برخوردار است و به راحتی و با کمی اطلاعات توانید بدون دانستن یک کلمه ژاپنی به راحتی از فرودگاه ناریتا به هتل و مرکز شهر توکیو بروید.


حمل و نقل فرودگاه ناریتا توکیو

حمل و نقل فرودگاه ناریتا توکیو

ژاپن و توکیو یکی از مقاصد جذاب برای گردشگران است و سالانه میلیون ها نفر به ژاپن سفر می کنند. فرودگاه ناریتا یکی از دو فرودگاه اصلی شهر توکیو است و بسیاری از گردشگران از این شاهراه وارد کشور ژاپن می شوند. خوشبختانه گزینه های حمل و نقل فرودگاه ناریتا از تنوع بالایی برخوردار است و به راحتی و با کمی اطلاعات توانید بدون دانستن یک کلمه ژاپنی به راحتی از فرودگاه ناریتا به هتل و مرکز شهر توکیو بروید. با الی گشت همراه باشید تا با گزینه های حمل و نقل فرودگاه ناریتا آشنا شویم.

حمل و نقل فرودگاه ناریتا ژاپن

فرودگاه ناریتا توکیو

مطالب مرتبط: معرفی فرودگاه ناریتا توکیو راهنمای سفر به ژاپن

فرودگاه ناریتا دو ترمینال مسافربری دارد و هر ترمینال، ایستگاه قطار مخصوص خود را دارد. همچنین اتوبوس های شاتل فرودگاه به طور رایگان مسافران را بین دو ترمینال جابجا می کنند. فرودگاه ناریتا در بیرون شهر توکیو و در فاصله ۷۰ کیلومتری شمال شرقی توکیو واقع شده است. مسافت طولانی و ترافیک بالا در ساعات اوج باعث می شود سفر از فرودگاه به مرکز شهر حدود ۱ الی ۲ ساعت طول بکشد. البته زمان دقیق این سفر به ساعت و نوع وسیله نقلیه نیز بستگی دارد. در ادامه گزینه های حمل و نقل فرودگاه ناریتا توکیو را با یکدیگر مرور می کنیم.

شیوه های حمل و نقل فرودگاه ناریتا

اتوبوس لیموزین

اتوبوس های لیموزین فرودگاه مسافران را از فرودگاه ناریتا سوار کرده و مقابل هتل های مشهور و مهم پیاده می کنند. بنابراین اگر هتل معتبری را برای اقامت انتخاب کرده باشید احتمالا درست مقابل درب هتل پیاده خواهید شد. باجه فروش بلیط اتوبوس لیموزین در طبقه همکف فرودگاه وجود دارد؛ بلیط اتوبوس برای بزرگسالان حدود ۳۰۰۰ ین ژاپن است. البته اگر بلیط رفت و برگشت را خریداری کنید تخفیف ها و مزایای ویژه ای مثل بلیط مترو رایگان نیز دریافت خواهید کرد. برای اطلاع بیشتر از مسیرهای حرکت و ایستگاه های اتوبوس لیموزین می توانید به وبسایت …..مراجعه کنید.

اتوبوس لیموزین انتخاب راحت و به صرفه ای برای حمل و نقل است و حتی اگر مقابل در هتلتان هم ایستگاه وجود نداشته باشد، می توانید مسیری کوتاه را سوار تاکسی شوید و بعد خود را به ایستگاه اتوبوس برسانید. این اتوبوس ها مسیر فرودگاه ناریتا تا مرکز شهر را در فاصله حدود ۶۰ الی ۱۰۰ دقیقه طی می کنند. دقت داشته باشید که حرکت اتوبوس ها در ساعت ۱۰:۳۰ شب پایان می یابد، به همین دلیل اگر می خواهید با اتوبوس به هتل بروید این نکته را در نظر داشته باشید.

اتوبوس لیموزین فرودگاه ناریتا

قطار

اگر قصد دارید با استفاده از قطار به هتل بروید باید بگوییم که برای این کار سه گزینه پیش رو دارید: ۳ خط قطار از فرودگاه ناریتا به سمت مرکز شهر توکیو حرکت می کنند. در هر دو ترمینال فرودگاه ناریتا ایستگاه های قطار جداگانه ای وجود دارد.

  • قطار ناریتا اکسپرس: راحت ترین راه برای جابجایی بین فرودگاه و ایستگاه توکیو، قطار ناریتا اکسپرس (NEX) است. سفر یک طرفه از فرودگاه به مرکز شهر حدود یک ساعت طول می کشد و حدود ۳۰۰۰ ین هزینه دارد. این قطارها هر ۳۰ الی ۶۰ دقیقه حرکت می کنند و به شبکه ریلی ژاپن متصل هستند. بلیط دو طرفه این قطار حدود ۴۰۰۰ ین است و تا دو هفته اعتبار دارد.
  • قطار اسکای لاینر: اگر به دنبال سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه ناریتا می گردید باید اسکای لاینر (Skyliner) را انتخاب کنید. این قطارهای سریع السیر مسیر فرودگاه ناریتا تا مرکز شهر تا در مدت زمان حدودا ۳۶ دقیقه طی می کنند. این قطارها ۲-۳ بار در ساعت حرکت می کنند. قطارهای جدید اسکای لاینر دارای صندلی های راحت و مدرنی هستند و می توانند با حداکثر سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنند. مسیر ترمینال شماره ۱ فرودگاه توکیو تا ایستگاه اوئنو توکیو حدود ۴۴ دقیقه طول می کشد و اگر در ایستگاه های نیپوری و ترمینال شماره ۲ توقف نکند این مسیر را در ۳۶ دقیقه طی می کند. برای استفاده از این قطارها می بایست از قبل بلیط خود را رزرو کنید. گردشگران خارجی که به صورت آنلاین بلیط اسکای لاینر را تهیه کنند از تخفیف نیز برخوردار خواهند بود.
قطار اسکای لاینر فرودگاه ناریتا
  • قطار معمولی: قطارهای عادی توکیو نیز از جمله گزینه های حمل و نقل فرودگاه ناریتا به شمار می روند. این قطارها هر ۲۰ دقیقه یک بار از فرودگاه ناریتا حرکت می کنند و پس از حدودا ۸۰ دقیقه به ایستگاه کیسی اوئنو (Keisei Ueno) در توکیو می رسند. این قطارها بلیط های ارزان تری دارند و اگر به دنبال سفر ارزان هستید گزینه مناسب تری هستند. این قطارها شما را به خط راه آهن یامانوته (Yamanote Line) یا خط که ایهین-توهوکو (Keihin-Tohoku Line) می رسانند و از این طریق می توانید به نقاط مختلف ژاپن سفر کنید.

 

اتوبوس شاتل فرودگاه

سرویس شاتل فرودگاه امکانی ویژه و ارزان برای حمل و نقل فرودگاه ناریتا به شمار می رود. این اتوبوس ها تقریبا سه بار در ساعت از فرودگاه ناریتا به مقصد ایستگاه توکیو حرکت می کنند. کرایه این اتوبوس ها حدود ۱۰۰۰ ین در طول روز و ۲۰۰۰ ین در طول ساعات شب است. اگر بلیط این اتوبوس ها را به صورت آنلاین خریداری کنید شامل تخفیف نیز می شوید. اتوبوس شاتل فرودگاه مسیر فرودگاه ناریتا تا مرکز شهر را در ۹۰ دقیقه طی می کنند.

اتوبوس شاتل فرودگاه ناریتا

تاکسی

تاکسی در فرودگاه ناریتا و به طور کلی در ژاپن بسیار گران است. کرایه تاکسی از فرودگاه ناریتا تا ایستگاه توکیو حدود ۲۵۰۰۰ ین برایتان تمام خواهد شد، البته ممکن است به دلیل ترافیک بر این مبلغ اضافه هم بشود. همان طور که در بالا اشاره کردیم گزینه های حمل و نقل فرودگاه ناریتا بسیار متنوع است و می توانید با هزینه ای به مراتب کمتر خود را از فرودگاه به هتل برسانید. اما اگر مشکلی از بابت هزینه ندارید و دوست دارید در یک اتومبیل اختصاصی به هتل بروید می توانید تاکسی را انتخاب کنید. البته باید محاسبه ترافیک و گیر کردن در ترافیک شلوغ توکیو را نیز بکنید

گزینه های حمل و نقل فرودگاه ناریتا

پس از مرور گزینه های حمل و نقل فرودگاه ناریتا به این نتیجه می رسیم که اگر عجله دارید و می خواهید هرچه سریع تر خود را به مرکز شهر برسانید قطار (به ویژه اسکای لاینر) را انتخاب کنید. اگر عجله ای ندارید و می خواهید کمتر هزینه کنید اتوبوس را انتخاب کنید. اگر هم پولدار هستید و می خواهید در رفاه و راحتی به هتل برسید پس تاکسی گزینه مناسبی برای شماست. در هر صورت، برای انتخاب بهترین روش حمل و نقل لازم است مکان و موقعیت هتل، زمان رسیدن به فرودگاه و بودجه خود را در نظر بگیرید.

منبع: tripadvisor.co.uk

منبع : الی گشت


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو