پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هما

تاریخ خبر: // کد خبر: 5449 // // //


هما

در سال ۱۳۸۲ فکر تاسیس شرکت مرکز آموزشهای هوایی هما در پی توصیه مدیر عامل محترم وقت شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی و به منظور تربیت خلبان جهت تامین نیازمندیهای آن شرکت و سایر شرکتهای هواپیمایی ایجاد گردید و شرکت هواپیمایی چابهار یکی از شرکتهای زیر مجموعه صندوق بازنشستگی و رفاه کارکنان هما مامور انجام این


هما

در سال ۱۳۸۲ فکر تاسیس شرکت مرکز آموزشهای هوایی هما در پی توصیه مدیر عامل محترم وقت شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی و به منظور تربیت خلبان جهت تامین نیازمندیهای آن شرکت و سایر شرکتهای هواپیمایی ایجاد گردید و شرکت هواپیمایی چابهار یکی از شرکتهای زیر مجموعه صندوق بازنشستگی و رفاه کارکنان هما مامور انجام این مهم گردید که با تلاش بی وقفه شرکت مذکور و علیرغم مشکلات عدیده در این راه پس از اخذ موافقت اصولی از سازمان هواپیمایی کشوری شرکت مرکز آموزشهای هوایی هما در تاریخ ۵/۷/۱۳۸۳ به صورت شرکت سهامی خاص با سرمایه اولیه ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ طی شماره ۲۳۰۸۲۰ در ادازه ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید.
پس از ثبت شرکت، اقدامات لازم جهت اخذ مجوزهای آموزش و جذب نیروهای متخصص و سازماندهی شرکت بعمل آمد و با درج آگهی جذب دانشجو در روزنامه از میان علاقمندان پس از طی مراحل مختلف (آزمون کتبی، امتحان هوش، مصاحبه و …) اولین دوره کلاسهای زمینی در مقطع PPL در تیر ماه ۱۳۸۴ با حضور ۲۵ دانشجو و پس از انعقاد قرارداد در محل دفتر مرکزی شرکت آغاز گردید.
جهت آموزشهای پروازی پس از بررسی های انجام شده و رعایت کلیه جوانب نهایتاً شرکت با خرید سه فروند هواپیمای پرنده آبیBLUE BIRD) ( ساخت ایران با مشخصات پیوست از کارخانه سازنده (شرکت هوا فضایی درنا) و تحویل اولین فروند آنها در آبانماه عملاً پرواز آموزشی از اسفند ماه سال ۸۴ در محل فرودگاه شرکت خدمات ویژه وزارت واقع در قزوین آغاز نمود. هم زمان نیز با تهیه یک دستگاه سیمولاتور بنام شاهین ۲۱ که از روی هواپیمای TB-21 طراحی و ساخته شده است و تا مقطع IR به تائید سازمان هواپیمایی کشوری رسیده است در دفتر مرکزی جهت پیشبرد امور آموزشی مستقر گردید که علاوه بر استفاده دانشجویان این مرکز دانشجویان سایر مراکز آموزشی نیز از آن بهره مند میگردند. این دستگاه سیمولاتور علاوه بر دو دستگاه سیمولاتور مربوط به هواپیما پرنده آبی میباشد که جهت آموزش مقدماتی دانشجویان مورد استفاده قرار دارند.
با توجه به بعد مسافت، اشکالات عملیاتی و پشتیبانی موجود در فرودگاه قزوین و عدم توانایی مسئولین مربوطه در جهت رفع مشکلات شرکت در تیر ماه سال ۱۳۸۶ پایگاه عملیاتی خود را از فرودگاه مذکور به فرودگاه بین المللی پیام واقع در مهرشهر کرج منتقل نمود.
با توجه به کثرت علاقمندان فراگیری پرواز و اینکه هواپیماهای پرنده آبی قادر به انجام کلیه الزامات مورد نیاز جهت اخذ مدرک CPL/IRنبودند شرکت در سال ۱۳۸۵ تصمیم به خرید ۴ فروند هواپیمای سسنا SP172 با مشخصات پیوست گرفت و پس از انعقاد قرارداد برابر مقررات و ضوابط موجود ۴ فروند هواپیماهای فوق مدلهای۲۰۰۳و۲۰۰۲ در سال ۱۳۸۵ به کشور وارد و پس از ترخیص از گمرکات کشور در مرداد ماه ۱۳۸۶ به فرودگاه پیام منتقل گردیدند.
با انتقال هواپیماها به فرودگاه پیام شرکت اقدام به ثبت هواپیماها و اخذ مجوزهای پرواز از سازمان هواپیمای کشوری نمود که پس از انجام بازدید های فنی و عملیات توسط کارشناسان آن سازمان مجوز پرواز هواپیما ها در مهر ماه صادر و پروازهای آموزشی هواپیماها در آبانماه ۱۳۸۶ آغاز گردید.
در سال ۱۳۸۵ سرمایه شرکت به مبلغ ۱۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال افزایش یافت و سهامداران شرکت عبارتند از صندوق بازنشستگی و رفاه کارکنان هما، شرکت هواپیمایی چابهار و شرکت خدمات بازرگانی هما.

در سال ۱۳۸۸ سهامداران (مجمع مرکزآموزش های هوایی هما) تصمیم به فروش کلیه هواپیماهای BLUE BIRD و CESSNA-172 گرفتند که این امر در پایان همان سال تحقق یافت و کلیه هواپیماها به همراه قطعات یدکی و … واگذار گردید. پس از کسب مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری این مرکز مبادرت به برگزاری دوره های آموزش زمینی در مقاطع PPL، CPL ، Instrument و همچنین ارائه پروازهای آموزشی با سیمولاتور TB-21 (شاهین) نمود. مضافاً در سال ۱۳۹۲ با کسب مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری دوره آموزش مهمانداری نیز به آموزش های این مرکز اضافه گردیده و بر اساس قوانین و مقررات ایکائو و سازمان هواپیمایی کشوری ایران و با استفاده از اساتید مجرب در امر هوانوردی و در محیطی مجهز به وسایل کمک آموزشی مناسب مشغول فعالیت بوده و کلیه آموزش های فوق الذکر را به متقاضیان واجد شرایط (دختر و پسر) و آینده سازان کشور جمهوری اسلامی ایران ارائه می نماید.


آدرس دفتر مرکزی شرکت: جاده مخصوص کرج- خیابان شهید عموئیان (بیمه پنجم)- کوچه دوم- ساختمان مؤسسه صندوق بازنشستگی، ذخیره و رفاه هما- طبقه اول- واحد ۱۰۱


دیدگاه خود را بنویسید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو