پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خلاصه ای از 31 نشست “مهمان هفته” در شرکت فرودگاه ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 69160 // // // // //


خلاصه ای از 31 نشست “مهمان هفته” در شرکت فرودگاه ها

پورتال شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، سلسله جلسات هفتگی خود را با عنوان “میهمان هفته” با حضور یکی از مقامات و مسئولان شرکت فرودگاه‌ها برگزار می کند. این برنامه با هدف اطلاع رسانی هرچه بهتر و سریع تر در باره موضوعات صنعت هوانوردی بویژه رویدادها و تحولات ستاد شرکت و فرودگاه‌های سراسر ایران به اجرا در آمده است. در میهمانی هر هفته یکی از مسئولان شرکت فرودگاه‌ها با حضور در محل روابط عمومی در گفتگویی صریح به سوالات خبرنگاران پورتال شرکت فرودگاه ها،پاسخ داده که اطلاعات دریافتی در کمترین زمان از طریق پورتال شرکت و دیگر رسانه‌های جمعی در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. مسئولان پورتال شرکت فرودگاه‌ها امیدوارند با برگزاری این جلسات بتوانند در تبیین راهبردها، برنامه‌ها و عملکرد شرکت، آشنایی بیشتر مخاطبان بویژه رسانه ها با این شرکت معظم و انتشار سریع و صریح اطلاعات، بیش از پیش نقش ایفا کنند. متن حاضر در راستای ارائه یک دید کلی و کلان در خصوص روند این جلسات توسط کارشناسان ایرلاین پرس تهیه و گردآوری گردیده و در اختیار مخاطبان گرامی قرار داده شده است.


خلاصه ای از 31 نشست “مهمان هفته” در شرکت فرودگاه ها

پورتال شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، سلسله جلسات هفتگی خود را با عنوان “میهمان هفته” با حضور یکی از مقامات و مسئولان شرکت فرودگاه‌ها برگزار می کند. این برنامه با هدف اطلاع رسانی هرچه بهتر و سریع تر در باره موضوعات صنعت هوانوردی بویژه رویدادها و تحولات ستاد شرکت و فرودگاه‌های سراسر ایران به اجرا در آمده است. در میهمانی هر هفته یکی از مسئولان شرکت فرودگاه‌ها با حضور در محل روابط عمومی در گفتگویی صریح به سوالات خبرنگاران پورتال شرکت فرودگاه ها، پاسخ داده که اطلاعات دریافتی در کمترین زمان از طریق پورتال شرکت و دیگر رسانه‌های جمعی در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. مسئولان پورتال شرکت فرودگاه‌ها امیدوارند با برگزاری این جلسات بتوانند در تبیین راهبردها، برنامه‌ها و عملکرد شرکت، آشنایی بیشتر مخاطبان بویژه رسانه ها با این شرکت معظم و انتشار سریع و صریح اطلاعات، بیش از پیش نقش ایفا کنند.متن حاضر در راستای ارائه یک دید کلی و کلان در خصوص روند این جلسات توسط کارشناسان ایرلاین پرس  تهیه و گردآوری گردیده و در اختیار مخاطبان گرامی قرار داده شده است.


نشست اول: در «مهمان هفته» چه گذشت (۳۱ فروردین ۱۳۹۵)

نخستین نشست در سالن اجتماعات ستاد شرکت با حضور علی اکبر دلوریان‌زاده مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی برگزار شد. موضوعات مطرح شده در این نشست عبارت بودند از: برنامه‌ریزی درست سرمایه انسانی، ایجاد جلسات گفتگو، پیام‌رسانی، نظرسنجی، ارتباط ایمیلی و تلگرامی نظرات، برگزاری آزمون آینده برای ارزیابی ،تضمین‌های قانونی برای رعایت حق و حقوق به کارکنان، تشکیل تعاونی مسکن کارکنان شرکت، همچنین اولویت های برنامه  های آتی شرکت به صورت ساماندهی نیروی انسانی، ارتقاء سطح علمی و مهارت کارکنان، تربیت مدیران آینده، طراحی نظام جامع آماری کارکنان، باز طراحی حرفه‌یی مشاغل، تدوین و اجرای نظام‌های جبرانی خدمت مشاغل کلیدی و ویژه و تدوین قانون خاص و دستورالعمل‌های ذیل آن عنوان شدند. ( اطلاعات بیشتر)

 

نشست دوم: آنچه که در دومین جلسه مهمان هفته گذشت (۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵)

دومین جلسه مهمان هفته با حضور ابراهیم مرادی، مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در محل سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد.موضوعات مطرح شده در نشست عبارت بودند از : ابلاغ نکردن اقدام متقابل نسبت به عمل عربستان در بستن فضای خود مقابل ایران، بحران در جذب، پرورش، آموزش و نگهداشت نیرو، استفاده از کنترلرها با ریسک بالا، کمبود کنترلر  در فرودگاه‌های مهرآباد، مشهد، شیراز و بندرعباس در بخش مراقبت پرواز ، به کارگیری نیروی خانم در مراقبت های پرواز، استفاده از جهیزات نوین فرودگاهی برای کاهش مشکلات پرواز جهت ورود فرودگاه‌های ایران به رنکینگ جهانی. ( اطلاعات بیشتر)

 

نشست سوم: آنچه که در سومین جلسه مهمان هفته چه گذشت (۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵)

نشست “مهمان هفته” با حضور یدا… آقائی صائم مدیر روابط عمومی شرکت در محل سالن اجتماعات شرکت برگزار شد. در این نشست موضوعاتی با عنوان روندشکل گیری واحد روابط عمومی در شرکت فرودگاه ها و گذر این واحد از پیچ و خم های خاص اداری، بهبود رتبه جهانی و ملی سایت شرکت فرودگاه ها در سامانه الکسا (alexa.com)، افزایش تولید اخبار در پورتال، تولید صدها دقیقه فیلم مستند و آموزشی و بیش از 11 هزار قطعه عکس، برگزاری دوره های آموزشی و صدها ارتباط رسانه ای با رسانه های جمعی و خبرنگاران و انتقال ده ها قلم، تقویت بنیان ها و زیرساخت های روابط عمومی در فرودگاه مطرح شد. ( اطلاعات بیشتر)

 

نشست چهارم: برای اجرای بهتر ASQ با کسی مماشات نمی کنیم (17 خرداد ۱۳۹۵)

بهمن باقری مدیر پروژه نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی به عنوان چهارمین مهمان هفته بود. از مهم ترین محورهای مورد بحث در این نشست می توان به تبیین مفهوم ASQ یا “airport service quality”  توسط آقای باقری و همچنین به بررسی چالش ها و کمبودهای اجرای این سامانه در سطح ملی اشاره نمود.  ( اطلاعات بیشتر)

 

پنجمین نشست: آنچه در پنجمین جلسه مهمان هفته گذشت(۲۵ خرداد ۱۳۹۵)

مهمان این نشست دکتر معصومه ابراهیمی؛ عضو هیات مدیره، مدیرکل دفتر حقوقی و مشاور امور بانوان و خانواده مدیرعامل شرکت فرودگاه های ایران بود. چکیده‌ای از مباحث مطرح شده در این جلسه به شرح ذیل ارائه شد. حضور بانوان در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و حتی جایگاه‌های بالاتر،  ارتقای خانم‌ها به سطوح مدیریتی، بررسی پرونده سه ایرلاین از مجموع ایرلاین‌های بدهکار،تلاش برای رفع موانع حقوقی استخدام و تبدیل وضعیت کارکنان.( اطلاعات بیشتر)

 

ششمین نشست: آنچه در ششمین جلسه مهمان هفته گذشت

بخش اول:  ۹ تیر ۱۳۹۵

ششمین جلسه از مهمان هفته با حضور سرپرست مرکز فنون و خدمات هوایی در سالن اجتماعات شرکت فرودگاه‌ها با حضور جمعی از کارمندان این شرکت برگزار شد. این جلسه با موضوعات زیر برگزار شد: مرکز آموزش فنون و خدمات هوایی در پروسه واگذاری، تامین امنیت هوانوردی است به شرط تامین  آموزش نیروی انسانی و تربیت خلبانان امنیت هوایی، از سر گرفته شدن  فعالیت‌ مرکز با پذیرفتن تصدی هواپیمای فلایت‌چک، گرفتن مجوز AWOC  از سازمان هواپیمایی کشوری، ایجاد  مرکز اشاعه فرهنگ هوانوردی میان جوانان کشور، آموزش خانم ها به عنوان کمک خلبان، افتتاح  OCC در ترمینال چهار فرودگاه مهرآباد تاسیس شده و کاملا مجهز است و خدمات دیس پچ. در انتها هم به ارائه برنامه هایی در زمینه BUSINESS MODEL برای هواپیمای فلایت‌چک و هواپیماهای سبک و فوق سبک اشاره شد.( اطلاعات بیشتر)

 

بخش دوم: داستانی ناخوشایند با پایانی دلچسب/حکایت مرکزی که احیا شد  ( 12تیر ۱۳۹۵)

ادامه ششمین جلسه برنامه “مهمان هفته” با حضور کاپیتان عبدالرحیم کاشف‌ علیپور، سرپرست مرکز آموزش فنون و خدمات هوایی برگزار شد. این نشست با موضوع: پاسخگویی به شبهات موجود درباره خرید و توانایی‌های هواپیمای فلایت‌چک،  واگذاری این مرکز به بخش خصوصی و چگونگی احیای آن،مشکل اساسی در بحث ایرلاین‌ها و صنعت هوانوردی،  آموزش خلبانان زبده، واگذاری فعالیت‌ها و وظایف هواپیمای فلایت‌چک به مرکز آموزش، گسترش شعبات این مرکزفنون و عملیات هوایی برگزار شد. ( اطلاعات بیشتر)

 

بخش سوم: تبلور حقیقت فلایت‌چک در ورای بغض کاپیتان/آنها کارشناس نما هستند!( ۱۴ تیر ۱۳۹۵)

بخش دوم حضور کاشف علیپور در این نشست صحبت از خرید هواپیمای فلایت چک مورد بررسی قرار گرفت. از نگاه وی خرید یک فروند هواپیمای فلایت‌چک کافی نیست، همچنین هزینه‌های فلایت‌چک و تبلیغات نامناسب مورد بررسی قرر گرفت .( اطلاعات بیشتر)

 

 

هفتمین نشست: در انتظار جهش فوق العاده ایمنی در فرودگاه؛ با یک پیش‌شرط!( ۶ مرداد ۱۳۹۵)

گفتگوی با امیرحسین رحیمی در هفتمین برنامه انجام شد. هفتمین جلسه از مجموعه برنامه‌های “مهمان هفته” به مقوله ایمنی اختصاص یافت این نشست با محورهای زیر بررسی شد،  ایمنی در عرصه صنعت فرودگاهی، بررسی جایگاه و اهمیت ایمنی در صنعت هوانوردی،  تاکید زیاد ایکائو  بر ایمنی، مقایسه تناسب ایمنی فرودگاه‌های کشورمان با استانداردهای جهانی، سرمایه گزاری در زمینه ایمنی ، جمع‌آوری گزارش‌های ایمنی در مرکز عملیات ایمنی. در یکی از فازهای پیاده‌سازی SMS (SAFTY MANAGEMENT SYSTEM) بحث «خط مشی ایمنی» بود. تشکیل شورای عالی ایمنی(SRC) اقدام بزرگی بود که در تیرماه امسال صورت گرفت. مهمترین موضوع در رسیدگی به ایمنی، تعریف جایگاه آن اعلام شد. با توجه به حجم فعالیت تعریف‌شده برای مدیریت ایمنی در سازمان مدیریت، مشخص خواهد شد که این بخش باید تبدیل به دفتر، اداره‌کل یا حتی معاونت.( اطلاعات بیشتر)

 

هشتمین نشست: آنچه در هشتمین جلسه مهمان هفته گذشت

بخش اول: سال 95؛ سال طلایی و سال 96؛ نوروز متفاوت برای فرودگاه مهرآباد است(۲۰ مرداد ۱۳۹۵)

هشتمین قرعه برنامه “مهمان هفته” به نام علی رستمی، مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران خورد. رحمت‌اله مه‌آبادی؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، حسین اکرمیان؛ عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی و مجتبی توکلیان؛ مشاور مدیرعامل در امور پارلمانی و هماهنگی امور دولت شرکت، پیش از آغاز این برنامه آمده و دقایقی را به تماشای مراسم آغازین این برنامه نشستند. موضوعات مطرح شده علی رستمی عبارتند از : جایگاه متفاوت فرودگاه مهرآباد از لحاظ میزان مسافر، اقدامات در لندساید و ایرساید، بررسی پروازهای شبانه فرودگاه مهرآباد و مشکل تاکسی‌ها ترمینال و چرخ‌دستی‌های مسافران و اجرای طرح تحول خدمات فرودگاهی فرودگاه مهرآباد، برنامه های توسعه و گسترش حجاب، جایگاه نماز جماعت مسافران، چشم انداز فرودگاه مهرآباد بود.( اطلاعات بیشتر)

 

بخش دوم: سقوط آنتونوف ایران 140، سخت‌‌ترین روز کاری‌ام را رقم زد(۲۳ مرداد ۱۳۹۵)

در دومین بخش از سخنان علی رستمی(مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران) به مباحث زیر پرداخته شد:

حسن همسایگی فرودگاه مهرآباد با شرکت فرودگاه‌ها، اهمیت رفت و آمد سران کشورهای دیگر به این فرودگاه، وقوع سانحه سقوط آنتونف ۱۴۰و جان باختن تعدادی از هموطنان‌مان در این سانحه، افزایش انگیزش پرسنل در فرودگاه‌ مهرآباد. ( اطلاعات بیشتر)

 

نهمین نشست: مثل خاطره اولین باران پاییزی(۳ شهریور ۱۳۹۵)

این مهمانی به پاس زحمات ۴۰ سال راهبر عملیات هوانوردی و عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها شکل گرفته بود. سید احمد مومنی‌رخ  مهمان ویژه این قسمت بود. به گفته وی تلخ‌ترین خاطره‌ وقوع حادثه آتش‌سوزی در فرودگاه مهرآباد در سال ۱۳۶۰ بازمی‌گردد. این حادثه در اثر سهل‌انگاری کارمندان دفتر یکی از ایرلاین‌ها با روشن گذاشتن سماور در اتاق‌شان رخ داد. شیرین ترین خاطره هم مربوط می شد به جلوگیری از حضور پروازهای عراقی با ارتفاع کم بر فراز تهران.  ( اطلاعات بیشتر)

 

دهمین نشست: ترسیم چشم‌اندازی چشم‌نواز در یک مهمانی داغ!( ۱۶ شهریور ۱۳۹۵)

دهمین برنامه “مهمان هفته” محمدرضا امامی، معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، در مقابل سوالات پرسنل شرکت قرار گرفت. موضوعات مورد بحث بدین شرح است: رده‌بندی کارکنان و پرداخت‌ها بر اساس فعالیت‌های افراد کلیدی، رسیدگی به وضعیت مهمانسراها ، اقای امامی درباره ماموریت‌هایش در این شرکت از جانشین‌پروری، پرورش یکصد مدیر، طراحی بانک اطلاعاتی فرودگاهی و کارکنان و رسیدگی به رفاهیات کارکنان این شرکت بزرگ به‌عنوان بخشی از ماموریت‌های خود یاد کرد. همچنین مهمترین اساس برای ایجاد بستر لازم در راستای جهش و توسعه، تلاش مدیریت در راستای تصویب قانون خاص در مجلس شورای اسلامی است. به وسیله این قانون٬ بسترهای جدید شرکت فرودگاه‌ها برای جهش در مسیر اهدافش فراهم می‌شود و سرعت حرکت‌اش افزایش خواهد یافت.( اطلاعات بیشتر)

 

یازدهمین نشست: آنچه در یازدهمین جلسه مهمان هفته گذشت

بخش اول: (۱۲ مهر ۱۳۹۵)

یازدهمین برنامۀ مهمان هفته با دعوت از محمد بنی نجاریان رئیس اسبق سازمان هواپیمایی کشوری و با حضور رحمت‎الله مه آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی و هیئت مدیره و دیگر مدیران و پرسنل شرکت برگزار شد. بنی نجاریان پیشتاز در بحث کادرسازی در شرکت هواپیمایی بود.( اطلاعات بیشتر)

 

بخش دوم: قدردانی از نجاریان، تکریم خوبی‌هاست(۱۴ مهر ۱۳۹۵)

رحمت‌اله مه‌آبادی یازدهمین نشست مهمان هفته بود که در ادامه این نشست درباره خدمات مهندس بنی نجاریان گفت:  ایشان در کادرسازی، توسعۀ منابع انسانی، تامین تجهیزات و تکنولوژی و خصوصی سازی در صنعت هوایی کارهای زیادی انجام دادند. در دهۀ 70 اولین خصوصی سازی پارکینگ توسط ایشان انجام شد. (اطلاعات بیشتر)

 

بخش سوم: بعداز ظهری نوستالژیک با شیرین سخنی های یک مرد تمام نشدنی(۱۷ مهر ۱۳۹۵)

یکی از میهمان های نشست یازدهم اقای بنی نجاریان بود که در مورد تجربیات سال ها فعالیت در سازمان هواپیمایی کشوری و خاطرات آن دوران صحبت کرد. (اطلاعات بیشتر)

 

دوازدهمین نشست: آنچه در دوازدهمین جلسه مهمان هفته گذشت

بخش اول: دوازدهمین برنامۀ مهمان هفته با حضور سعید اکبری، معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد. از موضوعات مطرح شده بدین موارد می توان اشاره کرد. تلاش برای تجهیز شش فرودگاه بین‎المللی به سامانۀ مدیریت ایمنی تا سال 2018، تطابق استادانداردهای شرکت هواپیمایی با استانداردهای بین‎المللی، افزایش آگاهی مردم از فضای پروازی کشور، قوانین سختگیرانه استخدامی کشور و ایجاد مشکل کمبود نیروی انسانی. (اطلاعات بیشتر)

 

بخش دوم: وقتی همه راه ها به “قانون خاص”ختم می شود!( ۲۸ مهر ۱۳۹۵)

در این در ادامه نشست به  الزامات ایکائو، استقرار سامانۀ مدیریت ایمنی در فرودگاه‎های کشور، تراکم قوانین و مقررات داخلی سازمان هواپیمایی، نیاز به استخدام کارکنان مراقبت پرواز، ایمنی-زمینی، الکترونیک و مخابرات هواپیمایی، استخدام  یک نفز به ازای بازنشستگی دو یا سه نفر، اقدام هزینه کردن در حوزه  به روزرسانی تجهیزات ارتباطی و کمک ناوبری و نظارتی اشاره شد. (اطلاعات بیشتر)

 

بخش سوم: شیرین، جذاب و شنیدنی؛ مثل خاطرات سعید اکبری(۱ آبان ۱۳۹۵)

ادامه این نشست با خاطرات سعید اکبری گذشت. نحوه ورود وی به این شغل و علاقه زیاد ایشان به این کار و بیان خاطره از زلزله بم و یک ترفند جالب و منحصر به فرد برای عبور هواپیمای 747 گفته شد.(اطلاعات بیشتر)

 

سیزدهمین نشست: آنچه در سیزدهمین جلسه مهمان هفته گذشت

بخش اول(۱۶ آبان ۱۳۹۵):

سیزدهمین برنامه مهمان هفته با حضور دکتر غلامرضا سلامی، مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری، حسابرسی و اصول حاکمیت شرکتی برگزار  شد. این نشست با محورهای  خرید فلایت چک برای مدیرعامل و هیات مدیره و هزینه های آن، مخاطرات و ریسک بالای کار در  فرودگاه ها، ایجاد روند درآمد پایدار در صنعت فرودگاهی جهت توسعه فرودگاه‌های قدیم و جدید، ایجا سیستم خودکار کنترلی بر شرکت‌ها،لزوم ارتقای رتبۀ  شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، سب درآمد متناسب برای توسعه و رشد فرودگاه‎ها و خدمت‎رسانی به مسافران، تأسیس صندوق صنعت حمل و نقل و توسعه، ایجاد سند راهبردی شرکت‎های زیرمجموعۀ وزارتخانه برگزار شد. (اطلاعات بیشتر)

 

بخش دوم: عصر خاطره‌انگیز پاییز و مردی از جنس فردا (۲۴ آبان ۱۳۹۵)
ادامه نشست دوازدهم با بیان خاطرات دکتر غلامرضا سلامی، مشاور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.(اطلاعات بیشتر)

 

بخش سوم: سلامی: هیات مدیره شرکت مقابل وجدان خود و ملت رو سفید است(۲۶ آبان ۱۳۹۵)

در بخش پایانی هم گزارش سیزدهمین برنامه مهمان هفته با حضور سلامی، مشاور وزیر راه‌وشهرسازی به پایان رسید. ارزیابی عملکرد مدیریتی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از نظر ساختار شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ، مشکلات خرید هواپیمای فلایت‌چک پیشرفته، ارزیابی وضعیت فرودگاه های کشور، ارتقای وضعیت فرودگاه‎های اصفهان، کیش و بندرعباس نسبت به گذشته، تغییرات در فرودگاه کرمان برنامه ریزی برای توسعه فرودگاه چابهار، ارائه پیشنهاداتی برای بهبود عملکرد شرکت در سه بخش حسابداری، حسابررسی و اصول حاکمیت شرکت هواپیمایی از موضوعات مطرح شده در این نشست بود.(اطلاعات بیشتر)

 

‎چهاردهمین نشست: آنچه در چهاردهمین مهمان هفته گذشت(16 آذر 1395) ‎

چهاردهمین جلسه مهمان هفته با حضور مدیرکل ارتباطات و ناوبری برگزار شد. موضوعات مورد بحث در این جلسه تعمیر و نگهداری تجهیزات فرودگاهی با کمک دانش بومی، مدیریت ایمنی در اداره‌کل ارتباطات و ناوبری در دو بخش کارکنان و دستورالعمل‌های تجهیزات، بازرسی تجهیزات ، توجه به سلامت پزشکی کارکنان ، به‌روزرسانی و نوسازی سامانه اتوماسیون نظارت هوانوردی مرکز کنترل ترافیک هوایی کشور،  پروری ، تأمین نیروی انسانی برای اداره کل ارتباطات و ناوبری بود. ‎پروری و جایگزین‎نخبه(اطلاعات بیشتر)

 

پانزدهمین نشست: آنچه در برنامه پانزدهمین برنامه مهمان هفته گذشت(۷ دی ۱۳۹۵)

پانزدهمین برگ از دفتر مهمان هفته با حضور قائم‌مقام سازمان هواپیمایی کشوری ورق خورد. موضوعات مطرح شده در این نشست، بررسی ایکائو برای ارتباطات، راهکارهای جهانی، یادگیری ، تهیه سند چشم‌اندازی با رویکرد بیشتر توسعه‌ جهت حل چالش آتی صنعت هوانوردی، شرایط اقتصادی در صنعت هوانوردی، موافقت‎نامه خرید هواپیماها بود. در آخر به الزام جهت نظارت بر عملکرد مدیران، با برنامه‎ریزی برای پیاده‎سازی برنامه “مدیریت تداخل منافع” مطابق با ایکائو در سازمان هواپیمایی اشاره شد.(اطلاعات بیشتر)

 

شانزدهمین نشست: همگان باید مسافران را تکریم کنند/شهرداری عوارض می‌گیرد، خدمات نمی‌دهد(۲۹ دی ۱۳۹۵)

گفت‌وگو با مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی در شانزدهمین برنامه مهمان هفته انجام شد.موضوعات مورد بحث در این نشست عبارت بود از: طرح ارتقای خدمات فرودگاهی جهت توسعه فازهای فرودگاه ، ارایه خدات مناسب فرودگاهی، زیباسازی فرودگاه و ارایه خدمات مناسب مردم در ایرساید و لند ساید در چارچوب‌ استانداردهای بین‌المللی، بررسی پتانسیلی که فرودگاه مشهد برای رشد و توسعه، کمبود تجهیزاتی مانند گیت‌وی و ایکس‌وی مشکلات و گلوگاه‌ها، زیباسازی فرودگاه و محوطه آن، مشهد رتبه نخست رنکینگ پرترافیک‌ترین فرودگاه ایران، فرودگاه پایلوت برای اجرای طرح تحول خدمات فرودگاهی.(اطلاعات بیشتر)

 

هفدهمین نشست: آنچه در هفدهمین برنامه مهمان هفته گذشت

بخش اول: (۱۱ بهمن ۱۳۹۵)

هفدهمین برنامه «مهمان هفته» با یاد و خاطره شهدای آتشنشان و همزمان با تشییع پیکرآتشنشانان شهید حادثه ساختمان پلاسکو برگزار شد. این برنامه با حضور حمید حاجی بیگی، مدیرکل ایمنی و آتشنشانی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برپا شد. در این جلسه در مورد استانداردهای بین‌المللی و شاخص‌های آتش‌نشان‌های فرودگاهی صحبت شد. بررسی استانداردهای ایکائو آتش‌نشان‌های فرودگاهی، نیروی انسانی سرمایه اصلی در آتش‌نشانی، کمبود نیروی انسانی در اداره کل ایمنی و آتش‌نشانی ، چندگانگی قراردادهای آتش‌نشان‌های فرودگاهی، هدایت زمینی هواپیما در فرودگاه‌ها برعهده ایمنی زمینی، آموزش استاندارد نیاز به سیمیلاتور از دیگر مباحثمطرح شده در این نشست بود.(اطلاعات بیشتر)

 

بخش دوم: آن مرد با حرف‌هایی از جنس عشق و ایثار آمد(۱۳ بهمن ۱۳۹۵)

مهمان این هفته، حمید حاجی‌بیگی مدیرکل ایمنی و آتش‌نشانی شرکت فرودگاه‌ها بود. موضوعات نشست نقش ایمنی و آتش‌نشانی در چرخه یک پرواز، تشریح نیروهایی که جذب واحدهای ایمنی و آتش‌نشانی فرودگاهی می‌شوند، بررسی CAT‌های فرودگاهی، جذب و آموزش نیروی انسانی، بررسی وظالف عملکرد ایمنی آتش‌نشانی درباره ابنیه و ساختمان‌های اداری، مدیریت اپرون از تکنولوژی‌های جدید، کمبود نیرو، تأمین تجهیزات در فرودگاه‎ها بود.(اطلاعات بیشتر)

 

هجدهمین نشست: آنچه در هجدهمین برنامه مهمان هفته گذشت

بخش اول: (۹ اسفند ۱۳۹۵)

هجدهمین برنامه مهمان هفته با حضور صمد محمدی، مدیرکل تدارکات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد. تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، بزرگترین چالش اداره‌کل تدارکات شرکت فرودگاه‌ها، رید سیستم‌های ایمنی مانند ایکس‌ری و گیت‌وی برای ایران، تولید تجهیزات مورد نیاز شرکت فرودگاه‌ها  با کمک توان متخصصان و دانش دانشگاه‌های صنعتی و دانش‌بنیان از موضوعات مورد بحث این بخش از نشست بود.(اطلاعات بیشتر)

 

بخش دوم: خدا باید به انسان عزت بدهد/بهای محبوبیتم را پرداخته‌ام (۱۱ اسفند ۱۳۹۵)

بخش دوم این نشست نیز با حضور صمد محمدی برگزار شد. بررسی مشکلات و چالش های اداره کل تدارکات فرودگاه ، قانون خاص شرکت فرودگاه‌ها، تحریم صنعت هوانوردی ایران توسط دولت آمریکا،دوران شکوفایی اداره‌کل تدارکات هواپیمایی، خرید هواپیمای فلایت‌چک از مباحث مورد بحث این جلسه بود. (اطلاعات بیشتر)

 

نوزدهمین نشست : آنچه در نوزدهمین مهمان هفته گذشت

بخش اول: (۲۹ فروردین ۱۳۹۶)

در این نشست علاوه بر کارکنان، از خانواده‌های آنها هم دعوت به عمل شده بود. رویکرد دیگر این جلسه با بررسی موضوع علمی ستاره‌شناسی، دستیابی به اطلاعاتی مفید درباره جهان هستی و کاربرد علم نجوم در صنعت هوانوردی بود. از دیگر مباحث مطرح شده می توان به ، تاثیر صنعت هوانوردی خلبانان از طریق اجرام آسمانی جهت‎یابی، توجه به مسائل تخصصی و علمی هوانوردی اشاره کرد.(اطلاعات بیشتر)

 

بخش دوم: تلاوت آیات عملی خداوند از پشت تلسکوپ/فرودگاهیان به رصد ستارگان دعوت شدند (29فروردین 1396)

مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران با حضور در نوزدهمین جلسه از سلسله نشست‌های «مهمان هفته» علم ستاره‌شناسی و دستیابی به اطلاعاتی مفید درباره جهان هستی را بررسی کرد. وی در مورد حیات فرازمینی، علم نجوم، کاربرد علم در صنعت هوانوردی صحبت کرد.(اطلاعات بیشتر)

 

بیستمین نشست: آنچه در بستمین برنامه مهمان هفته گذشت

بخش اول: رفیعی بیستمین مهمان هفته شد (۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶)

بیستمین جلسه از مهمان هفته با پرسش و پاسخ از حسین رفیعی، سرپرست اداره کل املاک و مستغلات سپری شد. موضوعات مطرح شده در این جلسه قانون کاداستر، ثبت دارایی‎ها و ثروت عمومی کشور، فظ امنیت شرکت، حفظ منابع مالی، دارایی‎ها و املاک آن، افزایش فضای مهرآباد طرح جابجایی مکان سازمان هواپیمایی کشور بود.( اطلاعات بیشتر)

 

بخش دوم: اقتدار در مقابله با پدیده زمین‌خواری/ تمامیت یک فرودگاه را می‌خواستند!( ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶)

در دومین بخش ازنشست ببیستم انجام اقدامات لازم جهت رفع تعارضات املاک و اراضی با اشخاص حقیقی یا حقوقی، مواجهه قانونی با تعرض به تعدادی از املاک، مین‌خواری در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، ر جریان مستندسازی و جانمایی اراضی و املاک فرودگاه در لایه کالاستر مورد بررسی قرار گرفت.(اطلاعات بیشتر)

 

بیست ویکمین نشست: مهمان هفته بیست و یکم با فرشید گلیج(۲۲ خرداد ۱۳۹۶)

بیست و یکمین مهمان هفته با حضور فرشید گلیج مدیرکل دفتر نظارت بر مقررات فرودگاهی برگزار شد.در این نشست به نکاتی از جمله مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ، طرح جامع فرودگاهی، حرکت به سمت استانداردسازی در فرودگاه‎ها، آماده سازی گواهی‎نامه فرودگاهی یزد فرودگاه‎های زاهدان و بندرعباس و لار ،  ایمنی پروازها در همه زمینه‎های هوانوردی و فرودگاهی، تسهیلات در حوزه خدمات، لزوم ایجاد مرکز عملیات اضطراری و نظارت کیفی، بهره برداری مرکز عملیات اضطراری و نظارت کیفی در زمان‎های عادی ، اجرای قانون خاص امکان جذب نیروهای متخصص از ادارات اشاره شد.(اطلاعات بیشتر)

 

بیست و دومین نشست: چشم‎هایی که پس از سال‎ها هنوز “تر” است(۱۲ تیر ۱۳۹۶)

بیست و دومین برنامه مهمان هفته به یادآوری خاطرات فاجعه حمله ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران و شهادت مظلومانه 290 هموطن‌مان اختصاص یافت.مهمان این نشست حسین پیروزی، مدیرکل اسبق فرودگاه‎های استان هرمزگان و رئیس ستاد مدیریت بحران بود. افزایش 15 هزار کیلومتر مسیر پروازی توسط شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی و افزایش سرعت پرواز  و صرفه جویی در زمان سوخت گیری از مهمترین بحث مطرح شده در این نشست بود.(اطلاعات بیشتر)

 

بیست سومین نشست: آنچه در بست سومین برنامه مهمان هفته گذشت

بخش اول: صفی نیا بر صندلی بیست و سومین مهمان هفته نشست (۲ مرداد ۱۳۹۶)

میرسعید صفی‎نیا، مدیرکل تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی به عنوان بیست و سومین مهمان هفته بر صندلی آن نشست. از نکات مطرح شده در این گفتگو می توان به گستردگی تجهیزات و زیرساخت‎های فرودگاه‎ها، دقت بسیار زیاد در انتخاب پیمانکار و تحویل تجهیزات اشاره کرد. (اطلاعات بیشتر)

 

بخش دوم : قرار نیست در اداره کل فنی کسی کاسب باشد (۴ مرداد ۱۳۹۶)

در دومین بخش از این نشست، به این موضوعات اشاره شد تجهیزات و تسهیلات فرودگاهی را به تمامی فرودگاه‌های بین‌المللی، ریتینگ کارمندان، آموزش کارکنان اداره کل تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی در خارج از کشور. (اطلاعات بیشتر)

 

بیست و چهارمین نشست: دهقان در بیست و چهارمین مهمان هفته چه گفت؟( ۲۳ مرداد ۱۳۹۶)

این نشست با حضور مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین‎الملل سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد. به گفته وی سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان یک بخش حاکمیتی باید بر تمام حوزه‎های ایمنی صنعت و حتی حوزه‎های اقتصادی نظارت کند وبا  قانون آزادسازی نرخ بلیت  توسعه این صنعت توسعه می یابد. اصلاح فرآیندها منشور حقوق مسافر، تحریم صنعت حمل و نقل هوایی ، نوسازی ناوگان هواپیمایی و تجهیزات فرودگاهی، ایجاد مسیرهای مستقیم هوایی، واگذاری فلایت چک به شرکت فرودگاه‎ها، صدور گواهی‎نامه فرودگاهی از نکات تشریح شده در این نشست بود.(اطلاعات بیشتر)

 

بیست و پنجمین نشست: لحظه ای تعلل می کردیم، انسانی جان می داد(۱۳ آذر ۱۳۹۶)

بیست و پنجمین برنامه مهمان هفته با حضور مجتبی بیاتی، مدیرکل فرودگاه کرمانشاه برگزار شد.افزایش کیفیت خدمات مسافری فرودگاه مهرآباد و مشهد، توسعه فرودگاه کرمانشاه و تسهیل و بهسازی سطوح پروازی، بررسی آخرین آمار امدادرسانی از نکات کلید صحبت های وی بود.(اطلاعات بیشتر)

 

 

بیست و ششمین نشست: ماندگار و تماشایی مثل مهمانی در دیار کریمان(۲۹ آذر ۱۳۹۶)

بیست و ششمین برنامه مهمان هفته با حضور علی قاسم زاده، مدیرکل فرودگاه های استان کرمان برگزار شد. برگزاری نخستین مانور ایمنی فرودگاه های اقماری کشور، بزرگترین معضل فرودگاه کرمان، افتتاح  باند دوم پرواز فرودگاه کرمان، عملی ساختن حقوق شهروندی، وجود نیروی انسانی متخصص در شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، افزایش پروازهای عبوری از آسمان ایران، موضوع “خود تحریمی” از موضوعات اصلی این نشست بود.(اطلاعات بیشتر)

 

بیست و هفتمین نشست: آنچه در بیست هفتمین برنامه مهمان هفته گذشت

بخش اول: روایت واقعی از خرید هواپیمای فلایت چک که ایران را از معضلی بزرگ نجات داد/ تامین منافع کشور و صرفه(20 دی 1396)

‎جویی بالای ارزی با خرید هواپیمای فلایت چک بیست و هفتمین برنامه مهمان هفته به شفاف سازی و ارائه گزارش درباره هواپیمای فلایت چک اختصاص پیدا کرد و در آن سخنان دست اولی درباره داستان خرید و فعالیت موفق فلایت چک توسط دو نفر از دست اندرکاران خرید و عملیاتی کردن این هواپیما بیان شداین نشست در حضور سید احمد مومنی رخ، مشاور عالی مدیرعامل در امور هوانوردی و عبدالرحیم کاشف علیپور، رئیس مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی برگزار شد. در این نشست بیشتر هزینه های فلایت چک ، هواپیماهای اجاره ای و مقایسه کار آنها با فلایت چک خریداری شده، بررسی هزینه های هواپیمای اجاره ای بجای فلایت چک اشاره شد.(اطلاعات بیشتر)

 

بخش دوم: تقدیر آقائی صائم از عوامل برگزار کننده مهمان هفته (20 دی 1396)

مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی در حاشیه برگزاری بیست و هفتمین مهمان هفته از عوامل این برنامه قدردانی کرد و برگزاری دو برنامه اخیر در خارج از ستاد را عاملی برای ایجاد نشاط در میان مدیران و کارکنان فرودگاه‎ها عنوان کرد.(اطلاعات بیشتر)

 

بیست و هشتمین نشست: آنچه در بیست هشتمین برنامه مهمان هفته گذشت ‎

بخش اول: کار سیستم مدیریت ایمنی علاج واقعه قبل از وقوع آن است(۲۵ دی ۱۳۹۶)

بیست و هشتمین مهمان هفته به بحثی تخصصی حوزه مدیریت ایمنی اختصاص یافت.محمد الهی نیا سرپرست مدیریت ایمنی شرکت فرودگاه ها در این جلسه حضور یافت. از مهمترین نکات اشاره شده درر جلسه می توان به موارد زیر اشاره نمود. قوانین و مقررات سازمان بین‎المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو)،سوانح و حوادث دو عامل فنی و انسانی در فرودگاه ها، تدوین دستورالعمل‎ها و سیاستگذاری‎های  سازمان‎ها که خود برای افزایش ایمنی، نداشتن یک پایگاه داده متمرکز با قابلیت تحلیل داده‎ها.(اطلاعات بیشتر)

 

بخش دوم: یافتن حلقه مفقوده ایمنی در یک مهمانی کاملا تخصصی(۲۷ دی ۱۳۹۶)

در ادامه نشست مهندس الهی نیا بحث های مفصل امنیتی را تشریح کرد. (اطلاعات بیشتر)

 

بیست و نهمین نشست: آنچه در بیست نهمین برنامه مهمان هفته گذشت ‎

بخش اول: باید تعاملات بین‎المللی‎مان را افزایش دهیم/ کارکنان اندیشه‎ای کارآفرین و درآمدزا داشته باشند(25بهمن 1396)

حسین اکرمیان، عضو هیئت مدیره و راهبر توسعه سیستم‎ها و کیفیت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران درمهمان بیست و نهمین نشست بود. وی با اشاره به ضرورت ایجاد توازن در میان درآمد و هزینه شرکت، بر دو عامل افزایش تعاملات و ارائه خدمات بین‎المللی و ایجاد اندیشه کارآفرینی و درآمدزایی در میان کارکنان تأکید کرد. از محورهای این نشست ضرورت تأسیس شرکت  مهندسی فرودگاه‌های در کشور، یسیپلین و نظم و انجام کارها بر اساس روال اداری و مکتوب، برقراری توازن میان درآمد و هزینه در شرکت فرودگاه‎ها، خصوصی‎سازی شرکت‎های دولتی، کمبود نرم‎افزارها یا مغزافزارها بود.(اطلاعات بیشتر)

 

بخش دوم: اکرمیان؛شرکت فرودگاه ها دوره رشد و تکوین خود را طی می کند(۲۳ بهمن ۱۳۹۶)

ادامه نشست با بیان بیان توضیحاتی درباره تاریخ شکل گیری شرکت و چشم انداز و چالش های صنعت فرودگاهی از زبان حسین اکرمیان، عضو هیات مدیره و راهبر توسعه سیستم ها و کیفیت شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گذشت. همچنین موضوعاتی ، مرور تاریخ شفاهی صنعت فرودگاهی، سطح تعامل بین المللی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، شرح وظایف کارکنان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بیان شد.(اطلاعات بیشتر)

 

 

سی امین نشست: آنچه در سی امین برنامه مهمان هفته گذشت ‎

بخش اول: پنج سال فرصت دهند، کار پانزده بیست سال فرودگاه مهرآباد را انجام می‎دهم(۵ اردیبهشت ۱۳۹۷)

مدیرکل فرودگاه مهرآباد در سی امین برنامه مهمان هفته حضور یافت. توجه به زیرساخت‌های فرودگاه مهرآباد، زیرساخت‌های ابنیه و عملیات هوانوردی، نوسازی تجهیزات سطوح پروازی فرودگاه، بررسی انکانات ویژه فرودگاهی، ارتقای کیفیت خدمات فرودگاهی، احداث ترمینال 80 هزار متری و تداوم خدمات‎رسانی از موضوعات مورد بحث جلسه بود.(اطلاعات بیشتر)

 

بخش دوم: خدمات مسافری فرودگاه مهرآباد در حال ارتقاست/ بحران برف مهرآباد یک حادثه ملی بود(۳ اردیبهشت ۱۳۹۷)

مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد در سی امین برنامه مهمان هفته به ارتقای خدمات مسافری در این فرودگاه اشاره کرد و از کاهش ترافیک لندسایدهای فرودگاهی به عنوان نمونه ای از فعالیت های انجام شده در این حوزه نام برد.(اطلاعات بیشتر)

 

سی و یکمین نشست: خلاصه آنچه در سی و یکمین برنامه مهمان هفته گذشت(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷)

سی و یکمین نشست با حضور  محمدرضا امامی، معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد.

خلاصه مهمترین مباحث این نشست به شرح زیر بود:

حمایت از پژوهش های کاربردی و راهبردی، بررسی ارزیابی عملکرد کارکنان شرکت توسط بانک اطلاعات،  تربیت همکارانی آشنا به علم روز و در تراز جهانی،  ارزیابی وضعیت حقوقی کارکنان به طور خودکار، ملاقات روز های مستمر یکشنبه ها و پرداخت طلب کارکنان فرودگاهی،  تدوین خاص آیین نامه های مرتبط با اجرای قانون.(اطلاعات بیشتر)

 

جمع آوری ،تلخیص و اضافات از ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو