پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | قیمت بلیت پرواز به شهر بازی ایران-پرتغال 15 برابر شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 80372 // // //


قیمت بلیت پرواز به شهر بازی ایران-پرتغال 15 برابر شد

قیمت بلیت پروازها از سایر شهرهای روسیه به «سارانسک» -میزبان مسابقه ایران و پرتغال- از یک روز پیش از شروع این بازی تا پیش از مسابقه افزایش نجومی (چهار تا 15 برابر) یافته است.


قیمت بلیت پرواز به شهر بازی ایران-پرتغال 15 برابر شد

 

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، قیمت بلیت هواپیمای سفر از مسکو تا سارانسک از فردا یکشنبه تا پیش از شروع مسابقه تا چندین برابر قیمت متداول فروخته می شود بنابراین اگر یک طرفدار ایرانی از یک روز قبل یا ساعاتی پیش از بازی ایران و پرتغال، از هر شهری در روسیه بخواهد با هواپیما به سارانسک، محل برگزاری این بازی برود، باید 4 تا 15 برابر قیمت متداول برای خرید یک بلیت هزینه بپردازد.
پس از بازی نیز، شرایط به گونه ای است که باید چند برابر روال عادی، پول پرداخت کرد تا بتوان به مسکو پایتخت روسیه بازگشت.
به عبارت ساده تر، اگر طرفداران فوتبال بخواهند پس از پایان بازی یا یک روز بعد از آن شهر میزبان را با هواپیما به مقصد مسکو ترک کنند، باید افزایش نجومی قیمت ها را به جان بخرند.
به طور متوسط قیمت بلیت در این شرایط برای هر نفر به بیش از پنج میلیون تومان نیز می رسد و میزان تقاضا به حدی بالاست که در کمتر از یک ساعت تمامی بلیت ها فروخته می شود.
برخی از کارشناسان و مسئولان آژانس های هواپیمایی در روسیه به خبرنگار ایرنا گفته اند که این شرایط برای همه طرفداران فوتبال در زمان بازی ها در 11 شهر روسیه بوجود می آید چرا که به دلیل افزایش تقاضا، هزینه های بلیت ها به صورت شناور افزایش می یابد.
«آناستازیا ایستویا» یکی از نمایندگان فروش بلیت با بیان اینکه البته هر چه تعداد طرفداران یک کشور بیشتر باشد قطعا بلیت ها نیز گرانتر می شوند چون تقاضای بیشتری بوجود می آید، در این باره توضیح داد: ما همه جا ایرانی ها را با پرچم هایشان می بینیم و بازی های ایران با سایر تیم ها رکورد حضور طرفداران در ورزشگاه ها را هم می شکند، بنابراین به نظر من زمان بازی ایران، هزینه پروازها به بیشترین حد می رسد.
وی گفت: تعداد پروازها محدود است و در طول سه روز، ده ها هزار نفر می خواهند وارد یک شهر و از آن خارج شوند، طبیعی است که شرکت های هواپیمایی، هتل داران و سایر شرکت های حمل و نقل به خوبی از این موضوع با خبر باشند.
وی ادامه داد: پیک سفر به شهرهای میزبان جهام جهانی سه روز است و بعد از آن قیمت بلیت ها در این شهرها به شرایط عادی باز می گردد و می توان پروازهایی با قیمت مناسبت پیدا کرد.
ایستویا با بیان اینکه این مساله برای روس ها نیز مشکلاتی بوجود آورده است، گفت: چاره ای نیست، برگزاری جام جهانی کار هر کشوری نیست و روس ها می دانند برای نشان دادن چهره واقعی از کشور خود باید از خود گذشتگی داشته باشند.
پیشتر مقامات روسیه مدعی شده بودند که حمل و نقل رایگان برای تردد در شهرهای میزان جام جهانی تدارک دیده اند و دارندگان کارت های هواداری می توانند از قطارهای بین شهری به صورت رایگان استفاده کنند.
اما مشاهدات خبرنگار ایرنا نشان می دهد که پیش پیش بلیت تمامی قطارهای رایگان فروخته شده است و در شهرهای میزبان پس از گذشت پیک بازی ها (یک روز قبل از مسابقه – روز مسابقه – یک روز بعد از مسابقه) مترو نیز از حالت رایگان در سایر شهرهای روسیه به استثنا مسکو برای دارندگان کارت های هواداری خارج می شود.
بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال روز پنجشنبه 24 خرداد در روسیه آغاز شد.
مسکو، سن پترزبورگ، کالینینگراد، نیژنی نووگراد، کازان، سامارا، سارانسک، ولگاگراد، رستف نا دُنو، سوچی و یکاترینبورگ شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال 2018 هستند.
تیم ملی فوتبال ایران یکی از 32 تیم حاضر در این رقابت ها در گروه «B» با اسپانیا، پرتغال و مغرب هم گروه شده است.
ایران در نخستین دیدار خود جمعه 25 خرداد در ورزشگاه سن پترزبورگ برابر مغرب به پیروزی دست یافت و روز چهارشنبه 30 خرداد در یک بازی عزتمندانه برابر اسپانیا قهرمان پیشین جام جهانی تن به شکست یک بر صفر داد.
تیم ایران در سومین بازی گروهی خود ساعت 22:30 روز 25 ژوئن (4 تیر 97) در سارانسک با یاران رونالدو پرتغالی مدافع عنوان قهرمانی اروپا بازی خواهد کرد.
اروپام * 1346**1368

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو