پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تلاش سناتور ارشد آمریکایی برای تحریم شرکت هواپیمایی ماهان‌ایر

تاریخ خبر: // کد خبر: 8256 // // //


تلاش سناتور ارشد آمریکایی برای تحریم شرکت هواپیمایی ماهان‌ایر

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری واشنگتن اگزمینر، جان کورنین سناتور ارشد آمریکا از ایالت تگزاس و دومین مقام عالی اکثریت جمهوری‌خواهان در مجلس سنا متممی را برای اضافه شدن به تحریم‌های ایران پیشنهاد داده که هدف آن تحریم ماهان ایر، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی تجاری ایران است. کورنین در سخنرانی خود در سنا


تلاش سناتور ارشد آمریکایی برای تحریم شرکت هواپیمایی ماهان‌ایر

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری واشنگتن اگزمینر، جان کورنین سناتور ارشد آمریکا از ایالت تگزاس و دومین مقام عالی اکثریت جمهوری‌خواهان در مجلس سنا متممی را برای اضافه شدن به تحریم‌های ایران پیشنهاد داده که هدف آن تحریم ماهان ایر، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی تجاری ایران است.

کورنین در سخنرانی خود در سنا گفت که پیشنهاد او وزارت امنیت داخلی را ملزم می‌کند تا فهرستی از فرودگاه‌هایی که شرکت هواپیمایی ماهان ایر به آنها پرواز دارد،‌ تهیه کند و تمهیدات امنیتی برای آمریکایی‌هایی که به این فرودگاه‌ها سفر می‌کنند را افزایش دهد.

این سناتور آمریکایی مدعی شد که‌ ماهان ایر یک مسیر ویژه برای انتقال افراد، تسلیحات و ایدئولوژی خشن در سراسر منطقه است.

کورنین در سنا هم‌چنین تاکید کرد که هواپیمایی ماهان در ماه‌های اخیر مسیرهای بین‌المللی خود به فرودگاه‌های اروپا را گسترش داده است.

بر اساس این گزارش، سنای آمریکا قرار است این هفته درباره متمم‌های قانون تحریم‌های ایران رأی‌گیری کند. پیش از این نیز برخی سناتورهای آمریکایی پیشنهادهایی را برای تحریم شرکت‌های هواپیمایی مطرح کرده بودند.

اندیشکده بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، پیش از این با انتشار گزارشی ایران ایر، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران را به نقل و انتقال نیرو و تسلیحات به سوریه متهم کرده بود. در این گزارش که در نشریه اینترنتی Real Clear Defense منتشر شد، آمده بود که از زمان امضای توافق هسته‌ای با ایران، نه تنها ایران ایر از فعالیت‌های خود نکاسته است، بلکه شرکت هواپیمایی ماهان نیز به ابزاری برای رساندن نیرو و تسلیحات به متحدان ایران در سوریه تبدیل شده است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو