پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | حضور باور ۳۷۳ در سوریه

تاریخ خبر: // کد خبر: 99820 // // // //


حضور باور ۳۷۳ در سوریه

یکی از مهمترین دستاوردهای سفر وزیر دفاع ایران به سوریه اتخاذ تصمیمات جدی در حوزه پدافند هوایی و انتقال تجربیات فنی کشور به متحد سوری است. با توجه به سطح تهدیدات در آسمان سوریه، در سفر امیر حاتمی به دمشق توافق شد تا ایران نسبت به فروش و استقرار سامانه باور ۳۷۳ در این کشور اقدام کند.


حضور باور ۳۷۳ در سوریه

یکی از مهمترین دستاوردهای سفر وزیر دفاع ایران به سوریه اتخاذ تصمیمات جدی در حوزه پدافند هوایی و انتقال تجربیات فنی کشور به متحد سوری است. با توجه به سطح تهدیدات در آسمان سوریه، در سفر امیر حاتمی به دمشق توافق شد تا ایران نسبت به فروش و استقرار سامانه باور ۳۷۳ در این کشور اقدام کند. این مهم چند پیام قابل توجه دارد:

۱) سامانه پدافندی برد بلند باور ۳۷۳ در ایران به مرحله تولید و بهره برداری رسیده است. هر چند پیش از این هم خبرهایی از استقرار یک آتشبار آن فرودگاه تی۴ به گوش می رسید اما هیچ وقت نه تایید و نه تصویری از آن منتشر شد.

۲) دومین پیام این موضوع خطاب به طرف روسی است که باوجود استقرار سامانه اس۴۰۰ در خاک سوریه هیچ وقت با تهدیدات هوایی رژیم صهیونیستی مقابله نکرد. به نظر می رسد سوری ها دیگر نمی خواهند برای خرید اس۳۰۰ یا هر سامانه دیگری به روس ها رو بیندازند. متخصصان پدافندی سوری در سفر چند وقت پیش به ایران از قابلیت های قابل توجه باور ۳۷۳ بازدید کردند، تعجبشان که بماند.

۳) سومین پیام این حرکت خطاب به طرف های خارجی، به ویژه رژیم صهیونیستی است. مهمترین قابلیت باور ۳۷۳ توان رهگیری و شبکه شدن بالای آن است که می تواند با تهدیدهای احتمالی و همیشگی رژیم صهیونیستی مقابله کند. بنابراین ما شاهد حضور رادارهای ایرانی در ساحل مدیترانه خواهیم بود که می توانند تا عمق سرزمین های اشغالی و این دریا را رصد کنند.

البته این موضوع یک پیام چهارم هم می تواند داشته باشد و آن نیز پاسخی به اقدام امریکایی ها در مستقر کردن دو سامانه پدافندی در شمال و شرق سوریه است. این حرکت یعنی متخصصان و مستشاران ایرانی بر خلاف باور امریکا و رژیم صهیونیستی با باور خود وظیفه مهمتری را باید در آینده تحولات سوریه ایفا کنند.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی اخبار سوریه، https://t.me/syriankhabar/10549


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو