پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خط خبری مطالبات مهمانداران هواپیما و وعده های داده شده

⁣استخدام های غیر معمول در هواپیمایی اروپا
شنبه 9 شهریور 1398 2 هفته قبل

⁣استخدام های غیر معمول در هواپیمایی اروپا

88 درصد از خلبانان اروپا با واسطه یکی از کارگزاری های بین المللی به صورت قرارداد خود اشتغالی مشغول به کار هستند . خود اشتغالی به این مفهوم است که در صورت پرواز حقوق دریافت می کنند و درغیر این صورت شرکت هواپیمایی هیچ تعهدی به خلبان ندارد.

مهماندار هواپیما یا مدل تبلیغاتی؟
دوشنبه 4 شهریور 1398 3 هفته قبل

مهماندار هواپیما یا مدل تبلیغاتی؟

یکی از شیوه هایی که بطور خاصی اثر نامطلوبی بر جا می گذارد استفاده ی ابزاری ایرلاین ها از زنان در یونیفرم مهمانداری برای موقعیت های عکاسی هست .این کار بیشتر در نمایشگاه های هوایی ، زمان امضای قرارد سفارش هواپیما یا در مراسم تحویل هواپیما اتفاق می افتد. معمولا آقایان میانسالِ مسئول ، قرارداد را امضا می کنند و سپس در کنار هواپیمای مدل یا یک نمونه واقعی در حالی که چند زن زیبا در یونیفرم مهمانداری میدرخشند ، ژست می گیرند.

به نام خدمه پروازی، به کام شرکت های هواپیمایی!
سه شنبه 1 مرداد 1398 2 ماه قبل

به نام خدمه پروازی، به کام شرکت های هواپیمایی!

در صنعت هوانوردی، خلبانان، مهمانداران، مهندسین پرواز و هر خدمه ای که به نوعی در حین پرواز در داخل هواپیما حضور دارند «کروی پروازی » نامیده می شوند. این دست اندرکاران همگی به نوعی سهم مهمی از ایمنی را در این صنعت رقم می زنند. کروی پروازی باید برای فعالیت خود، ساعات و زمان های خاصی داشته باشند تا بتوانند از لحاظ جسمی و روحی در شرایط ایده عالی قرار گرفته و کار خود را به درستی انجام دهند. اما به نظر می رسد در ایرلاین های ما این مدت ساعات مجاز پروازی رعایت نشده و شرکت های هواپیمایی برای رسیدن به اهداف خود رعایت مجاز آن را در برنامه های پروازی خود مد نظر قرار نمی دهند و هیچ توجهی هم به وضعیت معیشتی، روحی، جسمی و… این افراد نداشته و فقط در صدد حفظ منافع شخصی خود و شرکت هواپیمایی می باشند.

مهمانداران، «مانکن» نیستند + نقد
سه شنبه 25 تیر 1398 2 ماه قبل

مهمانداران، «مانکن» نیستند + نقد

رئیس قوه قضاییه اخیرا اعلام کرده است؛ «طبق گزارش‌های دریافتی برخی شرکت‌های هواپیمایی شرایط خاصی را برای مهمانداران خانم تعیین می‌کنند ازجمله اینکه ازدواج نکنند یا بچه‌دار نشوند یا اینکه اضافه‌وزن نداشته باشند؛ اینها خلاف حقوق انسانی است و می‌تواند از مصادیق خشونت علیه زنان باشد.»

چشم‌های هوانوردی را باید شست!
شنبه 1 تیر 1398 3 ماه قبل

چشم‌های هوانوردی را باید شست!

فرهنگ هوانوردی یکی از مباحث مهمی است که در تمامی جوامع به خوبی آن پرداخته می شود، چرا که فرهنگ هوانوردی می تواند پایه و اساس توسعه هوانوردی باشد. داود ربیعی یکی از چهره های حوزه فرهنگ هوانوردی، برندسازی و ارتباطات هوانوردی ایران است که در مدت شش سال که از حضور وی در صنعت هوانوردی کشور می گذرد، توانسته است مفاهیم جدید و موثری را به ادبیات هوانوردی کشور وارد کند. در این گپ و گفت از فرهنگ هوانوردی، اهمیت برندسازی و روابط عمومی سخن گفتیم.

گلایه مهمانداران زاگرس از نوع برخورد با پرسنل
پنج شنبه 1 فروردین 1398 6 ماه قبل ٬ ٬

گلایه مهمانداران زاگرس از نوع برخورد با پرسنل

از مهمانداران شرکت هواپیمایی زاگرس: گویا روز 28 اسفند که آخرین روز کاری اداری سال 97 بود با حدودا 150 نفر از همکاران مهماندار و سرمهماندار و پرسنل زمینی تماس گرفته شده و اعلام شده به دلیل تعدیل نیرو شرکت قادر به همکاری با این افراد نمی باشد، در این میان بسیاری از این کارمندان خانواده دار بوده و با این اقدام مسئولین در شب عید نه تنها زحمت های جندساله این افراد پایمال شده بلکه شادی سال نو را از آن ها دریغ کردند.

مهماندار… یک رویا  یا یک کابوس؟
چهارشنبه 22 اسفند 1397 6 ماه قبل ٬

مهماندار… یک رویا یا یک کابوس؟

دانش و مهارت‌های یک مهماندار تنها در سرویس بردینگ خلاصه نمی شود. او مسئول ایجاد آرامش در مسافران طی اختلالات پروازی و ایجاد امنیت می‌باشد. مسئول رسیدگی به آسیب دیدگی‌های مسافران در طی پرواز (در صورت ترس از پرواز، طپش قلب و فشار بالای خون)، رسیدگی به مسافران بیمار (ویلچر، جراحی شده و نوزاد داران) و همینطور در مواقع آتش سوزی یا قفل شدن درب دسشتویی هواپیما، مسئول حفظ آرامش، امنیت و عملکرد سریع می‌باشد.

گلایه‌های یک خانواده ۷۱۷ نفره
دوشنبه 15 بهمن 1397 7 ماه قبل

گلایه‌های یک خانواده ۷۱۷ نفره

مهمانداران هواپیما نمی‌توانند خون اهدا کنند. آنها امکان اهدای عضو به کسی بیرون از جامعه مهمانداری را ندارند. بسیاری از آنها بعد از بازنشستگی، حمله قلبی یا بیماری‌های سخت دیگر را تجربه می‌کنند و همه این مسائل را مدیون شرایط شغلی خود هستند.

مهمانداران هواپیما برای چه سختی‌هایی آماده هستند؟
چهارشنبه 28 آذر 1397 9 ماه قبل

مهمانداران هواپیما برای چه سختی‌هایی آماده هستند؟

مهمانداری هواپیما در ظاهر شغلی پرهیجان و جالب است، اما اگر فرصت چند روز کار مهمانداری هواپیما را داشتید، متوجه می‌شدید چه شغل طاقت‌فرسایی است. مهمانداران در پرواز چندساعته مراقب مسافران هستند، به آنها غذا و نوشیدنی می‌دهند و راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌کنند. در این مطلب به ابعاد دیگری از شغل خدمه‌ی پرواز نگاه می‌کنیم. در واقع، آموزش‌هایی که مهمانداران می‌گذرانند فراتر از سرو غذا و چک کردن کارت پرواز است چون باید برای هر موقعیت و شرایطی آماده باشند.

طلبکاری برخوردارترین ها از جامعه؛ نقدی بر تجمع اعتراضی مهمانداران ایران ایر
چهارشنبه 21 آذر 1397 9 ماه قبل

طلبکاری برخوردارترین ها از جامعه؛ نقدی بر تجمع اعتراضی مهمانداران ایران ایر

روز گذشته شاهد حضور تعدادی از مهمانداران در جلوی ساختمان وزارت راه بودیم. این گروه در حالی که عموما از قشر پردرآمد جامعه هستند، با مشاهده برخی زیاده خواهی های گروهی دیگر به وسوسه اعتراض برای افزایش دریافتی خود درآمده اند. این اتفاق بدون توجه به شرایط سخت اقتصادی فعلی کشور و معاودت های استکبار جهانی با کشور روی داده است.

فیلم| خواسته های مهمانداران هما چیست؟ (گزارش چهارم)
سه شنبه 20 آذر 1397 9 ماه قبل ٬

فیلم| خواسته های مهمانداران هما چیست؟ (گزارش چهارم)

جمعی از مهمانداران شرکت هواپیمایی ایران ایر صبح امروز در اعتراض به شرایط کاری خود و بی توجهی مدیران این شرکت به درخواست‌ های مکرر آنها در طول چند سال گذشته در محل وزارت راه وشهرسازی تجمع کردند. مهمانداران هما مهمترین خواسته‌هایشان را از جمله اینگونه اعلام کردند: «قرار گرفتن شغل مهمانداری در زمره کارهای سخت و زیان‌آور، ارتقا ضریب سختی کار از ۲۰ به ۴۰ درصد و محاسبه حق تضمین پرواز»

تجمع جمعی از مهمانداران ایران ایر در محل وزارت راه و شهرسازی + تصاویر (گزارش سوم)
سه شنبه 20 آذر 1397 9 ماه قبل ٬

تجمع جمعی از مهمانداران ایران ایر در محل وزارت راه و شهرسازی + تصاویر (گزارش سوم)

جمعی از مهمانداران شرکت هواپیمایی ایران ایر صبح امروز در اعتراض به شرایط کاری خود و بی توجهی مدیران این شرکت به درخواست‌های مکرر آنها در طول چند سال گذشته در محل وزارت راه وشهرسازی تجمع کردند.

تجمع صنفی تعدادی از مهمانداران ایران ایر مقابل وزارت راه (گزارش دوم)
سه شنبه 20 آذر 1397 9 ماه قبل ٬

تجمع صنفی تعدادی از مهمانداران ایران ایر مقابل وزارت راه (گزارش دوم)

شماری از مهمانداران شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در اعتراض به پایین بودن دستمزدها و سختی شرایط کاری، امروز(سه شنبه) مقابل وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند.

اعتراض صنفی مهمانداران “هما” در وزارت راه و شهرسازی

اعتراض صنفی مهمانداران “هما” در وزارت راه و شهرسازی

پیرو اطلاع رسانی قبلی، امروز سه شنبه ،جمعی از مهمانداران شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما) اقدام به برپایی تجمع اعتراضی- صنفی ، مقابل وزارت راه و شهرسازی نمودند. معترضین ملبس به لباس فرم(کاری) بوده و بیانیه ای را خطاب به مقام عالی وزارت تهیه کرده بودند. بیانیه با آیه 148 سوره مبارکه نسا آغاز شده و ضمن بیان شرایط کاری و سختی های فعالیت حرفه ای مهمانداران، با تشریح 5 خواسته این عزیزان،ختم شده است. شنیده های غیر رسمی نشان می دهد که پیگیری وضعیت این پنج خواسته ، تا 25 آذرماه، انجام خواهد شد.

خودم را که به مسافران معرفی کردم فریاد کشیدند یا ابوالفضل خلبان زن است!
چهارشنبه 2 آبان 1397 11 ماه قبل

خودم را که به مسافران معرفی کردم فریاد کشیدند یا ابوالفضل خلبان زن است!

خلبانی و به حرکت واداشتن هواپیما یکی از مشاغل پرجاذبه و سختی است که طرفداران خود را در میان زنان و مردان دارد اما همواره این نگاه در جامعه وجود داشته که در کشورما از خلبانان زن تنها در امور آموزشی استفاده شده و آنها مجوز پرواز ندارند این درحالی است که در حال حاضر تعدادی از خلبانان خانم در خطوط هوایی مختلف کشور مشغول به فعالیت هستند.

مصاحبه با یک مهماندار هواپیما – قسمت دوم
پنج شنبه 26 مهر 1397 11 ماه قبل

مصاحبه با یک مهماندار هواپیما – قسمت دوم

در مورد صنعت هواپیمایی و خدمه پرواز عموما همیشه کنجکاوی های فراوانی وجود دارد. مصاحبه با مهماندار هواپیما از این کنجکاوی ها می کاهد و در ضمن به شما به عنوان مسافری که بلیط هواپیما خریداری می کنید و با هواپیما سفر می کنید، اطلاعات مفیدی می دهد. با ما همراه باشید.

مصاحبه با یک مهماندار هواپیما- قسمت اول
سه شنبه 24 مهر 1397 11 ماه قبل

مصاحبه با یک مهماندار هواپیما- قسمت اول

در گزارش حاضر، یک مهماندار هواپیما به سوالاتی که برای مسافران پیش آمده بود، جواب داده است. هر آن چیزی که فکر می کنید می توانید در مصاحبه با مهماندار هواپیما بپرسید، در این مطلب ارائه شده است. به عنوان مسافر در هنگام سوار شدن به هواپیما، به مهمانداران آن ایرلاین بیش از حد اعتماد می کنید و در واقع به همین دلیل است که حاضر می شوید به همراه مهمانداران هواپیما به ارتفاعات بالا پروار کنید. با این وجود در مورد صنعت هواپیمایی و تبلیغات آن ها، هنوز نکته و رازهایی وجود دارد که هیچ از آن ها نمی دانید. در این مطلب سوال و جواب هایی که از یک مهماندار هواپیما با ۱۳ سال سابقه کار، انجام گرفته را خواهیم خواند.

عجیب و غریب ترین شرایط استخدام مهماندار هواپیما در ایرلاین ها
چهارشنبه 14 شهریور 1397 1 سال قبل

عجیب و غریب ترین شرایط استخدام مهماندار هواپیما در ایرلاین ها

صنعت هواپیمایی بخش های مختلفی برای کار کردن دارد و یکی از شغل هایی که از نظر بسیاری از افراد محبوب است، مهماندار هواپیما می باشد. شرایط استخدام مهماندار هواپیما با اینکه یک سری استانداردهای به خصوصی را نیازمند است، اما برخی از ایرلاین ها دیگر شرایط عجیبی را برای استخدام آن ها در نظر می گیرند. در اینجا ما می خواهیم برخی از عجیب ترین شرایط استخدام مهماندار هواپیما را به شما معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید.

مهمانداران و وعده های غذایی ناسالم هواپیما
شنبه 3 شهریور 1397 1 سال قبل ٬

مهمانداران و وعده های غذایی ناسالم هواپیما

دانشمندان با بررسی هایی که بر روی مهمانداران پنج شرکت هواپیمایی بزرگ دنیا داشته اند، به این موضوع دست یافته اند که غذاهای پروازی بسیار برای مهمانداران مضر است مخصوصا این که شما گیاه خوار یا خام خوار باشید. غذای داخل باکس ها ، در بوفه هواپیما آماده نمی شوند بلکه واحد کیترینگ ، 12 ساعت قبل از پرواز و یا حتی 24 ساعت قبل از آن غذا را آماده می کنند.

بساط آموزشگاه های آزاد برچیده شود
سه شنبه 19 تیر 1397 1 سال قبل

بساط آموزشگاه های آزاد برچیده شود

شغل مهمانداری هواپیما به دلیل جذابیتش از جمله مشاغلی است که در سال های اخیر علاقه مندان فراوانی را به سمت خود کشانده است؛ به طوری که بسیاری از جوانانی که در سن انتخاب رشته و شغل آینده خود هستند (چه دختران و چه پسران) این شغل را در صدر انتخاب های خود قرار داده و آینده کاری خود بر این اساس بنا نهاده اند.

«مهمانداری»، شغلی خسته کننده اما پرطرفدار
دوشنبه 14 خرداد 1397 1 سال قبل

«مهمانداری»، شغلی خسته کننده اما پرطرفدار

مهمانداران شب و روز ندارند، چمدانشان همیشه بسته بوده و برای سفر آماده هستند، فرقی نمی‌کند کدام ساعت از شبانه‌روز است آنان به چهره‌ای آراسته و با خوشرویی از مسافران مهمان نوازی می‌کنند.

فروش احساسات بعنوان بخشی از کار یا توانمندی در ارتباطات و هوش هیجانی؟

فروش احساسات بعنوان بخشی از کار یا توانمندی در ارتباطات و هوش هیجانی؟

در برخی از مشاغل نظیر مهمانداری هواپیما و یا پرستاری، بنظر می رسد که احساسات پرسنل همراه با توانمندی های فنی و خدمات رسانی های حرفه ای شان، مورد معامله قرار گرفته و حتی در سطوح بالاتر، سازمان ها با تدوین دستورالعمل هایی، اقدام به سنجش وضعیت، کارکنان خود در این حوزه می کنند. متن زیر، این ادعا را رد نموده و معتقد است که با تقویت توانمندی های کارکنان در حوزه هایی همانند هوش هیجانی و الگوهای ارتباطی، نیازی به معامله گری و ورود به حوزه احساسات شخصی کارکنان ، برای خدمات رسانی استاندارد ، وجود ندارد.

همه چیز در مورد شغل مهمانداری هواپیما
یکشنبه 19 فروردین 1397 1 سال قبل ٬

همه چیز در مورد شغل مهمانداری هواپیما

در این نوشتار به بیان دانسته ها و اطلاعات مفید و جامع در مورد شغل مهماندارای پرداخته شده است. این شغل آمیزه ای است از دانش حرفه ای، تجربه، تخصص و هنر. با وجود آنکه شغل مهمانداری ، بسیار پرتلاش و مهیج می باشد،ولی سختی ها و چالش های خاص خود را دارد. در فایل پیوست، بطور مفصل به این حرفه و مشکلات و چالش های آن ، پرداخته می شود.

اعتراض مهمانداران زن شرکت هنگ کنگی کاتای پاسفیک به نوع پوشش اجباری خود
شنبه 11 فروردین 1397 1 سال قبل ٬

اعتراض مهمانداران زن شرکت هنگ کنگی کاتای پاسفیک به نوع پوشش اجباری خود

مهمانداران زن شرکت هواپیمایی هنگ کنگی کاتای پاسفیک، موفق شده اند قانونی را که وادار می کرد آن ها در طول پرواز فقط دامن بپوشند، تغییر دهند.به گفته اتحادیه های کارگری تغییر در یونیفورم مهمانداران این شرکت هواپیمایی سه سال طول کشید.

اقدام به خود کشی یکی از مهمانداران هواپیمایی امارات
پنج شنبه 24 اسفند 1396 2 سال قبل ٬

اقدام به خود کشی یکی از مهمانداران هواپیمایی امارات

یک مهماندار بلغارستانی شاغل در هواپیمایی امارات، زمانی که یک فروند هواپیمای بوئینگ 777 این شرکت به رجیستر A6-EGU از فرودگاه عنتبه در کشور اوگاندا آماده انجام پرواز شماره EK730 به مقصد دوبی بود، با باز کردن یکی از درهای خروجی اضطراری این هواپیما، خود را به پایین پرتاب کرد و به شدت مجروح شد. خبرهای نهایی،حکایت از فوت این مهماندار دارد.

افشاگری رضا رشیدپور از نبود رادار در فرودگاه یاسوج+سند

افشاگری رضا رشیدپور از نبود رادار در فرودگاه یاسوج+سند

رضا رشید پور، مجری برنامه پر مخاطب حالا خورشید شبکه سوم سیما، با انتشار اسنادی که برای نخستین بار رسانه ای می شد، جنبه های فنی فرودگاه یاسوج و سیستم ناوبری و هشدار هواپیما ۲۵ ساله ATR هواپیمایی شرکت آسمان را بررسی کرد که بازتاب های گسترده ای پیدا کرده است.

آینده آسمان ایران روشن است
چهارشنبه 25 بهمن 1396 2 سال قبل ٬

آینده آسمان ایران روشن است

در این هفته گفتگویی با آرش خدایی، قائم‌مقام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، داشت و از او در خصوص اتفاقات اخیر در بحران برف در فرودگاه امام، بحث تجمیع ایرلاین‌ها و آخرین وضعیت صنعت حمل‌ونقل هوایی در بخش بین‌المللی و داخلی و آزادسازی سؤال شد.

عواملی که باعث آزردگی خدمه پروازی می شوند.
سه شنبه 17 بهمن 1396 2 سال قبل ٬ ٬

عواملی که باعث آزردگی خدمه پروازی می شوند.

گاهی رفتارهای غیر معقول و آزاردهنده ای توسط عده ای ازمسافران صورت می گیرد که این رفتارها باعث آزردگی خدمه پرواز می شوند. در ادامه گزارش، به برخی از متداول ترین این رفتارها اشاره می شود.

نه نکته در سفر از زبان مهمانداران هواپیما برای مهمانداران
یکشنبه 10 دی 1396 2 سال قبل

نه نکته در سفر از زبان مهمانداران هواپیما برای مهمانداران

مهمانداران هواپیما کسانی هستند که همیشه در سفرند. سفر کردن به‌نوعی بزرگ‌ترین بخش زندگی آن‌ها را تشکیل می‌دهد. این افراد بیش از ۸۰ ساعت از ماه را در سفر می‌گذرانند. پس اگر بخواهیم نکته‌ای درباره سفر بدانیم و یا بعنوان مهماندار هواپیما از تجارب دیگران استفاده کنیم، چه کسی بهتر از همکاران مهماندار؟

یک روز کاری ، زندگی و شیوه فعالیت یک مهماندار هواپیما
یکشنبه 19 آذر 1396 2 سال قبل ٬

یک روز کاری ، زندگی و شیوه فعالیت یک مهماندار هواپیما

مهمانداران زیر نظر سر مهماندار و سر مهماندار زیر نظر کاپیتان ایفای نقش می کنند. در فاصله ای که مسافران بار خود را به قسمت بررسی مدارک می دهند مهمانداران می بایستی در هواپیما امور نظم داخلی را کنترل کنند.سر مهماندار هر پروازی موظف است که در هواپیما را باز و بسته کند.

زشت و زیبای شغل مهمانداری
شنبه 4 دی 1395 3 سال قبل

زشت و زیبای شغل مهمانداری

مهماندار در درجه نخست، نماینده شرکت هواپیمایی است که قرار است خدماتی را به مسافر ارائه کند و این خدمات براساس شرایط، مسیر و ساعت پروازی متغیر است. مهماندار باید هنگام انجام وظایف، به فکر جان خود و مسافران باشد. برخی معتقدند مهماندار، ویترین یک شرکت هواپیمایی است، در حالی که بهتر آن است که بگوییم مهماندار نماینده یک شرکت هواپیمایی در پرواز و کسی است که از همه مسائل داخل و بیرون هواپیما آگاه است.

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

خرید بلیط آنلاین

آرشیو

گردشگری داخلی

آرشیو

خدمات اقامتی داخلی

آرشیو

آموزش هوانوردی

آرشیو

گردشگری خارجی

آرشیو

خدمات اقامتی خارجی

آرشیو

نگهداری و تعمیر (نت)

آرشیو

تامین خدمات پرواز

آرشیو