پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | منابع خبری تراول چی

قوانین بار مسافر هواپیما تمامی شرکت های هواپیمایی ایرانی
پنج شنبه 14 بهمن 1395 4 سال قبل

قوانین بار مسافر هواپیما تمامی شرکت های هواپیمایی ایرانی

شرکتهای هواپیمایی هرکدام قوانین بار مسافر جداگانه ای در سیاست های کاری خود دارند. هرچند با آشنایی کلی با آنها می توانید از این پس با خیال راحت تری در خرید چمدان همراه داخل هواپیما و میزان وزن بار داخل هواپیما برای سفر خود تصمیم گیری کنید. برای آگاهی از قوانین بار مسافر تمامی شرکت های هواپیمایی ایرانی با ما همراه باشید.

نکات پرواز با هواپیما: ۵۰ نکته برای پرواز بهتر با هواپیما
چهارشنبه 24 آذر 1395 4 سال قبل ٬

نکات پرواز با هواپیما: ۵۰ نکته برای پرواز بهتر با هواپیما

خیلی از افراد حالا از هواپیما استفاده می کنند. البته تعجبی هم ندارد. پروازهای مدرن که قالیچه پرنده داستانی را به دنیای جدید آورده اند. پروازها حالا شلوغ تر و غیر شخصی تر شده و مسائل ایمنی و امنیتی بیشتری را برای سفری بهتر امروزه باید رعایت کرد. در این نوشته نکات پرواز با هواپیما برای کمک به پروازی بهتر با هواپیما برای شما آماده کرده ایم.

نکاتی در رابطه با خوابیدن در فرودگاه
چهارشنبه 25 فروردین 1395 5 سال قبل

نکاتی در رابطه با خوابیدن در فرودگاه

احتمالا با خواندن تیتر خوابیدن در فرودگاه در مورد این ایده عجیب و غریب کنجکاو شده‏ و از خود می‏پرسید واقعا می‏توانم در یک فرودگاه بخوابم؟ چطور میتوانم این کار را انجام دهم؟ چه چیزهایی باید با خودم بردارم؟ در اینجا ما نکاتی را با شما در میان می‏گذاریم که امیدواریم برای شروع این ماجرا

بیمه سفر ، چرا و در چه سفری باید خود را بیمه کنیم؟
سه شنبه 8 مهر 1393 6 سال قبل

بیمه سفر ، چرا و در چه سفری باید خود را بیمه کنیم؟

سفر به کل در آزادی و لذت خلاصه شده و وقتی صحبت از بیمه سفر به میان بیاید امکان این هست که چندان جدی گرفته نشود اما یکی از مسائلی ست که میتواند تاثیر زیادی بر سفر شما داشته باشد. بسیاری از متخصصان و کوله گردان حرفه ای توصیه میکنند بیمه سفر چیزی ست که شما نباید بدون آن به سفر بروید اما مواردی هم هست که جدا نیازی به داشتن بیمه سفر ندارد.

۹ فکر اشتباه درباره قوانین تاخیر پرواز هواپیما
دوشنبه 13 آبان 1392 7 سال قبل

۹ فکر اشتباه درباره قوانین تاخیر پرواز هواپیما

همیشه شایعات زیادی هست در مورد اینکه وقتی از پرواز خودتون جا می مونید چه اتفاقی می افته. به طور معمول، مسافران در این رابطه اطلاعات کافی ندارند. پس با ما همراه باشید تا کمی از این رویدادهای احتمالی که در سفر هوایی و فرودگاه ها وجود داره، و ممکنه برای هرکسی قوانین تاخیر پرواز هواپیما سوال باشه رو مطرح کنیم.

چاله هوایی چیست؟
دوشنبه 14 مرداد 1392 7 سال قبل

چاله هوایی چیست؟

آشفتگی یا چاله هوایی یک پدیده علمی ست که در بیشتر پروازها به طور بسیار خفیف و غیرقابل ملموس اتفاق می افتد و در بعضی از معدود پروازها به شکل قوی تری بر روی هواپیما و مسافران تاثیر دارد. چاله هوایی میتواند با ایجاد یک تکان شدید و حالت معلق در فضا به طور ناگهان شوک شدیدی به بدنه هواپیما وارد کند. از طرفی این شوک میتواند با بی دقتی مسافران و خدمه موجب صدماتی هم شود. پس پیش از هرچیزی بایستی به تعریف این موضوع بپردازیم که چاله هوایی چیست. بعد از آن میتوانیم با ارائه توصیه هایی در خصوص امنیت پرواز و همچنین موارد ضروری در مواجه با چاله هوایی، خیال شما را در خصوص این پدیده رایج و نه چندان خطرناک راحت کنیم.

گوش درد در هواپیما : چرا اتفاق می‌افتد و چه کاری میتوانیم انجام دهیم؟
جمعه 28 تیر 1392 8 سال قبل

گوش درد در هواپیما : چرا اتفاق می‌افتد و چه کاری میتوانیم انجام دهیم؟

اینکه برای خرید بلیط هواپیما چقدر هزینه کرده‌اید، در کدام کلاس سفر میکنید یا هواپیما چقدر مدرن است یا صندلیتان چقدر راحت است خیلی فرقی ندارد. گوش درد در هواپیما از شایع‏ترین مشکلات افراد هنگام پرواز است. به جز این مشکلاتی مانند احساس فشار در گوش و گرفتگی هم بسیار رایج و برای مسافران بسیار ناراحت‌کننده است. اگر چه این مسائل در بیشتر مواقع به یک ناراحتی در حین پرواز ختم می‌شود اما در مواردی هم گزارش شده که به دردهای شدید یا آسیب‏های شنوایی منجر شده بنابراین بهتر است نکات کوچکی را قبل و بعد و در حین پرواز رعایت کنید تا این مشکل برایتان پیش نیاید.

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

خرید بلیط آنلاین

آرشیو

گردشگری داخلی

آرشیو

خدمات اقامتی داخلی

آرشیو

آموزش هوانوردی

آرشیو

گردشگری خارجی

آرشیو

خدمات اقامتی خارجی

آرشیو

نگهداری و تعمیر (نت)

آرشیو

تامین خدمات پرواز

آرشیو