پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | منابع خبری دیده بان

بدهی ۷ هزار میلیارد تومانی هواپیمایی هما
یکشنبه 21 دی 1399 1 هفته قبل

بدهی ۷ هزار میلیارد تومانی هواپیمایی هما

مهم ترین ایرلاین کشور به دلیل بدهی‌های سنگین و عدم تسویه تسهیلات بانک‌ها که به واسطه تامین هزینه‌های جاری این ایرلاین فراهم شده در نقطه‌ای قرار گرفته که احتمال تعطیلی این هواپیمایی رسمی دولتی شنیده می‌شود. میزان بدهی های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تا کنون قریب به ۷هزارمیلیارد تومان و۷۰۰ میلیون دلار بدهی برای امور متفاوتی نظیر تسهیلات بانکی می باشد.

۱۰ برابر دیه فرد مسلمان برای شما غرامت تعیین کرده ایم!
شنبه 20 دی 1399 2 هفته قبل خبر مهم

۱۰ برابر دیه فرد مسلمان برای شما غرامت تعیین کرده ایم!

به گفته این فرد مطلع، اگر قرار بود دیه پرداخت شود، دیه فرد مسلمان حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان است اما ۱۵۰ هزار دلار ۱۰ برابر دیه فرد مسلمان است؛ اما تصمیم کلان و خوبی در کشور اتخاذ و قرار شد بین اتباع ایرانی و غیر ایرانی فرقی گذاشته نشود.

فناوری تشخیص چهره در فرودگاه
چهارشنبه 6 مرداد 1395 4 سال قبل ٬

فناوری تشخیص چهره در فرودگاه

همه ما به این موضوع واقفیم که برای انجام پرواز باید از فیلترهای فرودگاهی گذر کنیم به خصوص اگر مقصدمان خارج از مرزهای کشور باشد. فیلترهایی مثل چک کردن مدارک و احراز هویت مسافران، تطبیق مدارک با آنها و مواردی از این دست. اما با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و اهمیت زمان و ذخیره هرچه بیشتر آن، تعجبی ندارد که با ظهور یک سیستم فوق العاده ، گذر از این فیلتر ها فقط به یک عامل بستگی دارد، چهره مسافر!

چاله هوایی چیست و چرا رخ می دهد؟
پنج شنبه 2 اردیبهشت 1395 5 سال قبل ٬

چاله هوایی چیست و چرا رخ می دهد؟

اولین تصویری که با شنیدن چاله هوایی (توربولانس) در ذهنتان نقش میبندد چیست؟ البته با فرض اینکه با وجود داشتن چاله در آسمان کنار آمده باشیم! اینکه مثلا هنگام پرواز خلبان لحظه ای حواسش پرت میشود و کنترل هواپیما از دستش خارج شده و گرفتار یکی از چاله-های آسمان که مثل تله در مسیرش کمین کردند میشود، یا اینکه مثلا لحظه ی هواپیما به چاله ای می افتد و مسافران تکانی میخورند و خلبان ناراضی از خطوط هوایی زیر لب غرولند میکند که: (بی مسئولیتها! پس کی میخواهند این مسیرهای هوایی را تعمیر کنند؟).

صندوق بازنشستگی ۵ هواپیما خرید
شنبه 28 فروردین 1395 5 سال قبل ٬

صندوق بازنشستگی ۵ هواپیما خرید

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور از خرید ۵ هواپیما توسط صندوق بازنشستگی خبر داد و گفت: ۳ ایرباس و ۲ بوئینگ تا کنون خریداری شده است محمود اسلامیان به سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری اشاره کرد و افزود: این صندوق شرکتها و کارخانجات زیادی دارد که سالانه از طرق آنها سودی به دست می آورد به‌طوری‌که سال گذشته سود حاصل از سرمایه گذاری‌ها ۳۰ درصد بود.

انواع فرود اضطراری (emergency landing)
دوشنبه 21 دی 1394 5 سال قبل ٬

انواع فرود اضطراری (emergency landing)

شنیدن کلمه اضطراری معمولا باعث ایجاد استرس و تصور یک موقعیت پرتنش میشود.حال اگر کلمه فرود هم چاشنی اضطراری شود و عبارت فرود اضطراری را بشنویم دیگر شکی باقی نمیماند که حتما یک جای کار میلنگد و مشکلی به وجود آمده است. اما نباید از فرود اضطراری ترسید زیرا این کار برای جلوگیری از ایجاد یک موقعیت خطرناکتر و پیشگیری از بروز فاجعه انجام میشود. اگر خلبان کاربلد باشد ، فرود اضطراری راه گریزی است که مانع از وقوع اتفاق بدتری میشود.

تعامل مدیران فرودگاهی با مدیریت شهری
دوشنبه 30 آذر 1394 5 سال قبل ٬

تعامل مدیران فرودگاهی با مدیریت شهری

چالش ها و ضرورت ها: امروزه فرودگاه ها به عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه شهری ، ظرفیت های خوبی در جهت رشد و پیشرفت شهرها فراهم کرده اند. در این میان، مدیران موفق فرودگاهی با ایجاد تعاملات مثبت با ارگان های ذی ربط، توانسته اند از پتانسیل های موجود در این بخش در جهت

معرفی کامل هواپیماهای تشریفاتی ایران

معرفی کامل هواپیماهای تشریفاتی ایران

تمام وسایل نقلیه از نظر نوع، کیفیت، امکانات، امنیت، قیمت و … درجات مختلفی دارند. هواپیما هم از این قضیه مستثنی نیست و انواع گوناگونی دارد. اکنون میخواهیم به بررسی نوع خاصی از هواپیما که مخصوص جابجایی سران کشور اعم از سیاسی، نظامی، تجار و … میباشد بپردازیم که به آنها هواپیماهای تشریفاتی گفته میشود و نسبت به هواپیماهای معمولی و مورد استفاده عموم دارای امکانات و راحتی و امنیت بیشتر میباشند.

همه چیز درباره شرکت های هواپیمایی ایرانی
یکشنبه 20 اردیبهشت 1394 6 سال قبل

همه چیز درباره شرکت های هواپیمایی ایرانی

اگر اهل سفر با هواپیما باشید حتما حساسیت‌های خاص خود را برای انتخاب ایرلاین دارید تا سفرتان را همه جانبه و از هر بعد به یک سفر مطمئن و با امکانات مناسب تبدیل کنید. زیرا هر یک از شرکت‌های هواپیمایی با ارائه خدمات خاص خود امکانات متفاوتی را برای مسافران فراهم می‌کنند. حال تصمیم گیرنده مسافران هستند که کدام ایرلاین را برای رسیدن به مقصد خود انتخاب کنند.

شرایط و علل ممنوع الخروجی
شنبه 29 آذر 1393 6 سال قبل

شرایط و علل ممنوع الخروجی

همانطور که مستحضرید یکی از شرایط ورود به کشورهای دیگر این است که برای خروج از کشور هیچ مشکل و مانعی وجود نداشته باشد. در واقع خروج از کشور در حالت عادی بلامانع است، اما زمانی که عبارت ممنوع الخروجی به گوش میرسد به قول معروف یک جای کار میلنگد. ممنوع الخروجی افراد پنج علت کلی دارد و تنها این پنج گروه برای خروج از کشور دچار مشکل میشوند

بازشدن درهای هواپیما در حین پرواز

بازشدن درهای هواپیما در حین پرواز

یکی از کابوس های بسیاری از مسافران در طول پرواز، تصور باز شدن درهای هواپیما یا کنده شدن تکه ای از هواپیما است. ممکن است یک مسافر در حالتی غیر عادی بر اثر یک حادثه عصبی شده و کنترل رفتار خود را از دست داده و با یک ضربه شدید قصد باز کردن در هواپیما را داشته باشد و همه چیز به داخل آسمان مکیده می شود.

معرفی شرکت هواپیمایی معراج
یکشنبه 10 شهریور 1392 7 سال قبل

معرفی شرکت هواپیمایی معراج

شرکت هواپیمایی معراج در سال 1389منطبق با استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری تاسیس و خدمات رسانی به مشتریان محترم را آغاز نمود . این شرکت با استفاده از تجارب مدیران و پرسنل خود ، خدمات رسانی به مشتریان را با استانداردهای بالای فنی و عملیاتی در بستر جدیدی از ارائه خدمات و احترام به مشتری را مد نظر قرار داده است.

معرفی فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز
یکشنبه 5 آذر 1391 8 سال قبل

معرفی فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز

فرودگاه جدید شیراز به نام فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز در سال 1340 به عنوان فرودگاه اصلی شیراز در زمینی به مساحت حدود 500 هکتار موردبهره برداری قرار گرفت و از سال 1345 به عنوان فرودگاه بین المللی مطرح گردید.

معرفی فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد
پنج شنبه 26 آبان 1390 9 سال قبل

معرفی فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد

فرودگاه بین المللی مشهد یا فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد در سال ۱۳۳۰ در محل زائرسرای فعلی احداث شد, اولین باند فرودگاه مشهد در توسعه فرودگاه مشهد به صورت تاکسی وی الحاقی پارکینگ هواپیمای فرودگاه قدیم به ابتدای باند ۱۳ و ادامه آن بصورت تاکسی وی تا پارکینگ نیروی هوائی بهسازی گردید.

معرفی فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز
شنبه 26 شهریور 1390 9 سال قبل

معرفی فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز

فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز در شمال‌غرب شهرستان تبریز و در ارتفاع ۱۴۹۴ متری از سطح دریا در زمینی به مساحت ۴۲۰ هکتار با قدمت ۶۵ سال که از یک طرف به پایگاه دوم شکاری، از طرف دیگر به سه‌راهی غیرهم‌سطح جاده فرودگاه و مرند و از طرفی به پلیس‌راه تبریز – مرند مشرف شده است.

تاریخچه فرودگاه بین المللی مهرآباد
یکشنبه 1 دی 1387 12 سال قبل

تاریخچه فرودگاه بین المللی مهرآباد

نام اصلی این منطقه یا نام اصلی روستای مهرآباد “حسین آباد”بود . تا اینکه جزو مهریه عصمت الدوله درآمد و نام مهرآباد را بر آن گذاشتند . اما بعدها به مناسبت خرج های بی رویه مهرآباد به گرو رفت و از تملک خانواده او خارج شد و دادخواهی او نزد رضاخان هم بی فایده بود و به خاطر بی مهری خویشاوندان ، چنان آزرده شد که دست از مهرآباد کشید .

معرفی شرکت هواپیمایی زاگرس
دوشنبه 19 فروردین 1387 13 سال قبل

معرفی شرکت هواپیمایی زاگرس

شرکت هواپیمایی زاگرس در سال 1384 با ثبت در منطقه آزاد اروند و با ورود دو فروند هواپیمای توپولوف فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1386 با ورود دو فروند هواپیمای بویینگ MD رنگ و بویی دیگر گرفت. اولین پرواز بین المللی زاگرس در سال 1387 با پرواز در مسیر تهران – دمشق انجام شد.

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

خرید بلیط آنلاین

آرشیو

گردشگری داخلی

آرشیو

خدمات اقامتی داخلی

آرشیو

آموزش هوانوردی

آرشیو

گردشگری خارجی

آرشیو

خدمات اقامتی خارجی

آرشیو

نگهداری و تعمیر (نت)

آرشیو

تامین خدمات پرواز

آرشیو