پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | منابع خبری صنعت هواپیمایی

قشم ایر ۱۰ فروند ۷۳۷MAX خریداری کرد
جمعه 2 تیر 1396 4 سال قبل

قشم ایر ۱۰ فروند ۷۳۷MAX خریداری کرد

تنها یک روز پس از نهایی شدن فروش ۷۳ فروند هواپیمای مسافرتی جدید از سوی ایرباس به ایرلاین های ایرانی، امروز یکی از شرکت های ایرانی خبر از نهایی شدن توافق خود با بویینگ برای خرید هواپیماهای جدید داد.

مقررات و قوانین هواپیماهای عبوری از فضای کشور

مقررات و قوانین هواپیماهای عبوری از فضای کشور

هدف از ارائه این مقاله بررسی آیین نامه، مجموعه مقررات سـازمان بـین المللـی هواپیمـایی کـشوری(ICAO)، مقررات هوانوردی (اصول کلی واجرای پیمان شیکاگو)، مقررات وقوانین مربوط به گواهینامه هـای ثبـت (R/C )، قابلیت پرواز (A/C) و بیمه نامه معتبر (I/C) طبق مقررات ایکائو بر اساس انکس ٨ و سند ٩٧۶٠ ، گواهینامه هـای فعالیت عملیات هوایی (C.O.A )،رادیویی، اویونیکی و صـدا(N/C )، طبـق انکـس ۶ و سـند ٩٧۶٠ و همچنـین الزامات دررابطه تجهیزات و چگونگی نصب (وسایل) ارتباطی، ناوبری و نحوه اعطای مجـوزبرای عملیـات پـروازی (F.T.P ) شرکت هواپیمـایی وبازرسـی هواپیمـا درفرودگـاه براسـاس چـک لیـست های تـیم بازرسـی و درپایـان نتیجه گیری و تحلیل کلی دردو مقوله کلیات الزامات و مقررات برای وسایل پرنده عبوری از فضای کشور و روش بازرسی وسایل پرنده درفرودگاه های کشور ارائه می گردد.

ادامه تحصیل خوب است، اما نه به قیمت تهدید ایمنی پروازها !!!
سه شنبه 15 دی 1394 5 سال قبل

ادامه تحصیل خوب است، اما نه به قیمت تهدید ایمنی پروازها !!!

در کشور ما ایران، کنترلرهای ترافیک هوایی به علت شرایط نامناسب کاری، به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر ( ارشد و دکتری) اقدام می کنند تا از این طریق بتوانند با اشتغال در شغلی عادی! حداقل بخشی از هزینه های زندگی خود را تأمین کنند. در حالی که در همه ی کشورهای دنیا به علت حساسیت و مسئولیت سنگین کاری، کنترلرها ملزم هستند تا وقت غیرکاری خود را به امور مورد علاقه ی خود بپردازند و به دور از دغدغه های روزمره، خود را برای حضور در محل کار و ارایه ی سرویس ایمن و استاندارد به پروازها آماده می کنند.

به دلیل تاخیر ۴ ساعته: پیاده نشدن مسافران پرواز زاگرس از هواپیما
سه شنبه 14 بهمن 1393 6 سال قبل

به دلیل تاخیر ۴ ساعته: پیاده نشدن مسافران پرواز زاگرس از هواپیما

تاخیر چهار ساعته پرواز تهران مشهد و پیاده نشدن مسافران از هواپیما در مقصد، با حضور مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی در پرواز و عذرخواهی وی پایان یافت. پرواز هواپیمایی زاگرس که قرار بود ساعت ۱۶:۲۰ روز پنج‌شنبه از فرودگاه مهرآباد عازم فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد شود، بعد از چهار ساعت تاخیر پرواز کرد و همین

آخرین خبرها از سانحه هوایی فرود خونین در فرودگاه مشهد
جمعه 10 شهریور 1385 14 سال قبل

آخرین خبرها از سانحه هوایی فرود خونین در فرودگاه مشهد

هواپیمای توپولوف ۱۵۴ شرکت هواپیمایی ایران ایرتور به شماره پرواز ۹۴۵ که از بندرعباس عازم مشهد بود، در ساعت ۱۳:۴۵ و به هنگام فرود در باند ۱۴L فرودگاه شهید هاشمی نژاد به علت ترکیدگی یکی از لاستیک های هواپیما از باند خارج شد که متعاقب آن هواپیما دچار آتش سوزی در قسمت جلوی بدنه گردید.

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

خرید بلیط آنلاین

آرشیو

گردشگری داخلی

آرشیو

خدمات اقامتی داخلی

آرشیو

آموزش هوانوردی

آرشیو

گردشگری خارجی

آرشیو

خدمات اقامتی خارجی

آرشیو

نگهداری و تعمیر (نت)

آرشیو

تامین خدمات پرواز

آرشیو