پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | منابع خبری هفته نامه تخصصی حمل و نقل

پیشروی ایران در تعداد فرودگاه‌داری
چهارشنبه 11 دی 1398 1 سال قبل ٬ خبر مهم

پیشروی ایران در تعداد فرودگاه‌داری

کشور ما مدت‌ها است که ازلحاظ تعداد فرودگاه گوی سبقت را نه‌تنها از کشورهای منطقه بلکه از بیشتر کشورهای توسعه جهان ربوده‌ است. بنا به خبر مورخ ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ یکی از خبرگزاری‌های داخلی و به استناد گزارش اداره اقتصادی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در خصوص تعداد فرودگاه‌های فعال جهان، کشورمان با دارابودن ۳۱۹ مورد انواع فرودگاه‌های کوچک و بزرگ رتبه ۲۲ جهانی را در این موضوع به خود اختصاص داده که این رقم بیشتر از کشورهای توسعه‌یافته‌ای نظیر ژاپن، اسپانیا،‌ ایتالیا،‌ نروژ، سوئیس و اتریش بوده است.

تاکید بر گسترش تعامل میان شرکت فرودگاه ها و سازمان صدا و سیما

تاکید بر گسترش تعامل میان شرکت فرودگاه ها و سازمان صدا و سیما

در جریان دیدار سرپرست روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با مدیرکل روابط عمومی سازمان صدا و سیما ، گسترش تعامل میان شرکت و سازمان مورد تاکید قرار گرفت .

انتصاب رئیس و اعضای کارگروه توسعه هوانوردی عمومی کشور

انتصاب رئیس و اعضای کارگروه توسعه هوانوردی عمومی کشور

سیاوش امیرمکری با عنایت به ضرورت توسعه صنعت هوانوردی عمومی کشور در جهت اشتغال‎زایی و رونق اقتصادی کشور و در تعامل با آن ، رونق پروازی فرودگاه‎های کم پرواز ، ابراهیم مرادی را به عنوان رئیس ، رامین کاشف‎آذر را به عنوان دبیر و سعید اکبری ، عبدالرحیم کاشف‎علی‎پور ، رضا سیاری و حمیدرضا اکبری‎مقدم را به عنوان اعضای این کارگروه منصوب کرد .

نه به ورود پول دولت به صنعت هوایی
سه شنبه 6 آذر 1397 2 سال قبل

نه به ورود پول دولت به صنعت هوایی

نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران، ایرشو کیش، صبح دیروز افتتاح شد. این نمایشگاه با حضور امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سورنا ستاری، معاون علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری، مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد، امیر نصیرزاده، فرمانده نیروی هوایی، محمدابراهیم انصاری لاری، مدیرعامل مناطق آزاد کیش، علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و سفرای خارجی کشورها برگزار شد.

باک خالی هواپیماهای ایرانی در فرودگاه‌های خارجی

باک خالی هواپیماهای ایرانی در فرودگاه‌های خارجی

بر اساس اعلام مسئولان صنعت حمل‌ونقل هوایی مشکل سوخت در فرودگاه‌های خارجی برای ایرلاین‌های ایرانی حل نشده اما تاکنون پروازی هم به این دلیل متوقف نشده است. اما استمرار این شرایط باعث نگرانی‌هایی مبنی بر از دست دادن پروازهای اروپایی، واگذاری بازار به رقبا، افزایش نرخ بلیت و… شده است. از همین رو در این شماره از هفته‌نامه «حمل‌ونقل» گفتگویی با علیرضا بحیرایی، کارشناس رسمی دادگستری در صنایع هوایی و فضایی، داشتیم. او در این گفتگو به تشریح وضعیت ناوگان شرکت‌های هواپیمایی در راستای مشکل سوخت در پروازهای دوربرد پرداخت و به چالش‌های پیش روی صنعت هوایی در رابطه با این معضل اشاره کرد.

ترکش تیر تحریم در ترکیه
دوشنبه 21 آبان 1397 2 سال قبل

ترکش تیر تحریم در ترکیه

حدود ۱۰ روز گذشته بود که رویترز در گزارشی خبر از ممانعت شرکت سوخت‌رسان فرودگاه ترکیه برای تحویل سوخت به چند شرکت هواپیمایی ایرانی داد و اعلام کرد؛ هواپیماهای متعلق به چند شرکت هوایی ایرانی نتوانسته‌اند امروز جمعه ۱۱ آبان در فرودگاه بین‌المللی استانبول سوخت‌گیری کنند و به همین دلیل، دست‌کم یک پرواز لغو شده و دیگر هواپیماها هم برای کاهش وزن و ایجاد امکان رسیدن به مقصد با همان سوخت کم موجود، برخی از مسافران خود را سوار نکرده‌اند.

سنگینی پروازهای تکلیفی بر دوش ایرلاین دولتی

سنگینی پروازهای تکلیفی بر دوش ایرلاین دولتی

صنعت هوانوردی غیرنظامی در ایران باوجود ضعف‌های ساختاری و مهارت مدیریتی مشهود در آن، در دو دهه اخیر با رشد و شتاب بسیار خوبی همراه بوده است. افزایش حضور بخش خصوصی در صنعت هوانوردی چه در زمینه تأسیس و راه‌اندازی ایرلاین‌های مختلف و چه در آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز این صنعت بسیار فعال و پویا بوده است.

پروازهای اجباری از قباحت اخلاقی تا جهالت اقتصادی

پروازهای اجباری از قباحت اخلاقی تا جهالت اقتصادی

تأسیس شرکت هواپیمایی، ساخت فرودگاه و برقراری پرواز با فشار سیاسی که به‌هیچ‌عنوان توجیه اقتصادی ندارند سال‌های متمادی است که گریبان صنعت حمل‌ونقل هوایی کشور را گرفته، چراکه اغلب مدیران، نمایندگان مجلس و مسئولان سعی دارند ایرلاین و یا فرودگاهی تأسیس کرده و یا اقدام به برقراری پروازهای تکلیفی کنند تا بگویند در دوره ما چنین اقدامی صورت گرفته، حال اینکه قرار است این اقدامات با چه مشکلات و ضررهای همراه باشد خیلی اهمیت نخواهد داشت.

دانستنی‌های هوایی

دانستنی‌های هوایی

اکثر ما خودمان را درباره مسافرت‌های هوایی خیلی آگاه و مطلع می‌دانیم. ما می‌توانیم دستورالعمل‌های ایمنی هواپیما را از حفظ و به درستی بگوییم، دلیل تلاطم‌های هواپیما را درک می‌کنیم و حتی می‌توانیم از لیست قیمت‌های عجیب و غریب پروازهاسر در بیاوریم. اما ویژگی‌های کمتر شناخته شده‌ای که در این گزارش تلگراف آمده، می‌تواند هر مسافری را حتی آنها که پروازهای زیادی را انجام داده‌اند، متعجب کند.

لزوم تشکیل لیزینگ کرو خلبانان

لزوم تشکیل لیزینگ کرو خلبانان

بازشدن پای خلبانان ایرانی برای ادامه فعالیت حرفه‌ای خود به شرکت‌های هواپیمایی خارجی، موضوع جدیدی نیست و تا چند ماه پیش که مهاجرت خلبانان ایرانی سرعت گرفت، یکی از افتخارات هوانوردی کشورمان، حضور خلبانان ایرانی در ایرلاین‌های مطرح بین‌المللی بوده و شبکه‌های اجتماعی داخلی سرشار از عکس و تصویر این خلبانان وطنی بود اما آنچه باعث شد تا موضوع مهاجرت خلبانان از طبقه افتخارآمیز به بحران تبدیل شود، خالی‌شدن صندلی‌های خلبانان در شرکت‌های هواپیمایی داخلی است.

لجستیک، دروازه توسعه
دوشنبه 30 مهر 1397 2 سال قبل

لجستیک، دروازه توسعه

معاونت حمل‌ونقل وزارت راه‌وشهرسازی در باب اهمیت لجستیک و زنجیره تأمین، ﻣأﻣﻮرﻳﺖ اﺻﻠﻰ خود را ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﻘﻮﻻت ﻓﺮاﻣﺪى و ﻓﺮاﺑﺨﺸﻰ عنوان کرده است. این معاونت ﻳﻜﻰ از ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت ﻛﻠﻴﺪى ﺑﺨﺶ ﺣﻤﻞوﻧﻘﻞ را ﻟﺠﺴﺘﻴﻚ دانسته و آورده است که ﺑﺮاى اوﻟﻴﻦ ﺑﺎر در ﻛﺸﻮر در ﺳﻨﺪ اﺳﺘﺮاﺗﮋىﻫﺎى ﺑﺨﺶ ﺣﻤﻞوﻧﻘﻞ، لجستیک ﺗﻮﺳﻂ اﻳﻦ ﻣﻌﺎوﻧﺖ ﺗﻬﻴﻪ و در ﺷﻮراىﻋﺎﻟﻰ ﻫﻤﺎﻫﻨﮕﻰ ﺗﺮاﺑﺮى ﻛﺸﻮر ﺑﻪ ﺗﺼﻮﻳﺐ رﺳﻴﺪ.

شاپرک‌های پول‌ساز

شاپرک‌های پول‌ساز

اکرم فیض‌آبادی|   کاپیتان رامتین رنجبر، مدیر ناوگان «ای.‌تی.‌آر» هواپیـــــمایی جمهوری اسـلامی «هـما»، جـزء اولین کسانی است که برای آموزش هدایت«ای.تی.‌آر» به تولوز فرانسه رفت. او که سابقه ۳ هزار ساعت پرواز با جت فوکر ۱۰۰ به‌ عنوان خلبان دوم و همچنین، ۳ هزار ساعت پرواز با ایرباس ۳۱۰ را دارد، برای کاپیتانی ایرباس ۳۰۰

لزوم اصلاح قوانین برای پرورش متخصصان هوایی

لزوم اصلاح قوانین برای پرورش متخصصان هوایی

اکرم فیض‌آبادی|   دانـشـکده صـنـعت هواپـیمـایی کشوری، قدیمی‌ترین مرکز آموزشی تأمین‌کننده نیروی انسانی متخصص مورد نیاز صنعت هوانوردی ایران بوده که برنامه‌های آموزشی دانشگاهی خود را همسو با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با توجه به نیازهای صنعت هوانوردی تدوین و اجرا می‌کند و در حال حاضر، در چهار رشته اصلی تعمیر و نگهداری

چرایی ساخت دومین شهر فرودگاهی کشور

چرایی ساخت دومین شهر فرودگاهی کشور

اوایل مهرماه سال جاری بود که خبر راه‌اندازی دومین شهر فرودگاهی در اهواز رسانه‌ای شد. بر اساس گفته استاندار خوزستان، وزارت راه و شهرسازی مجوز احداث شهر فرودگاهی اهواز را پس از شش ماه پیگیری به تازگی صادر کرده است که دومین شهر فرودگاهی کشور پس از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با مساحتی حدود ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار در اهواز احداث می‌شود.غلامرضا شریعتی در ادامه سخنان خود گفته: «چند روز گذشته، در روزنامه «ایران دیلی» از شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذار به صورت «دی‌ال‌تی» برای ساخت فرودگاه اهواز دعوت شده است و چند شرکت سرمایه‌گذار بزرگ دنیا هم آمادگی خود را برای همکاری و ساخت فرودگاه اعلام کرده‌اند که پس از طی‌کردن مراحل فنی، اقتصادی و استعلام انجام‌شده در کمیسیون حقوقی دولت، یکی از این شرکت‌های بین‌المللی انتخاب می‌شود و کار احداث فرودگاه را آغاز می‌کند.

بخش خصوصی برای واگذاری فرودگاه‌ها نیامد

بخش خصوصی برای واگذاری فرودگاه‌ها نیامد

اکرم فیض‌آبادی|   سال‌هاست بحث خصوصی‌سازی در حوزه هوانوردی جریان دارد، اما تاکنون دیدگاه مشترکی بین متولیان و بخش خصوصی شکل نگرفته است. از یک‌سو، برخی کارشناسان اعتقاد دارند برای بهبود کیفیت خدمات باید اداره فرودگاه‌ها را به بخش خصوصی یا عمومی سپرد. آنها حتی اعتقاد دارند مدیریت بخش‌های خاص مثل هوانوردی را هم می‌توان

تشکیل صندوقی برای تأمین مالی خرید هواپیما

تشکیل صندوقی برای تأمین مالی خرید هواپیما

اکرم فیض‌آبادی|   پس از آغاز سال ۹۶، چهار شرکت هواپیمایی تفاهم‌نامه خرید هواپیما با دو کمپانی بزرگ سازنده هواپیما، یعنی بوئینگ و ایرباس را به امضاء رساندند. همچنین، اواسط فروردین‌ماه خبر امضای تفاهم‌نامه میان شرکت هواپیمایی آسمان و بوئینگ رسانه‌ای شد. شرکت هواپیمایی آسمان با بوئینگ برای خرید ۶۰ فروند هواپیما قرارداد امضا کرد

نهادهای مدنی در جهان مدرن چگونه عمل می‌کنند
دوشنبه 13 شهریور 1396 3 سال قبل

نهادهای مدنی در جهان مدرن چگونه عمل می‌کنند

  زهرا ایرانشاهی|   از ابتدای تاریخ بشر، نحوه جابه‌جایی و حمل‌ونقل از ضروریاتی بوده که بشر به پیگیری و پیشرفت آن علاقه‌مند بوده است. تحول و تغییر وسایط حمل‌ونقل از شکل دست‌ساز آن با اختراع چرخ، ارابه، دلیجان، گاری و…، به شکل امروزی‌اش با اختراع انواع خودروها، واگن‌های قطار و هواپیما و… خود حکایت

هیچ ایرلاینی در ایران سودده نیست

هیچ ایرلاینی در ایران سودده نیست

اکرم فیض‌آبادی|   در حال حاضر، شرکت‌های هواپیمایی یکی از ستون‌های اصلی و ارزشمند صنعت حمل‌ونقل هوایی به شمار می‌روند که با رشد آنها ما شاهد ارتقای این صنعت خواهیم بود. در این باره، هفته‌نامه حمل‌ونقل در نظر دارد به صورت مستمر به بازدید شرکت‌های هواپیمایی برود و در گفتگویی اجمالی درباره وضعیت ایرلاین‌های فعال

باید سرمایه‌گذاری در حوزه هوایی تسهیل شود

باید سرمایه‌گذاری در حوزه هوایی تسهیل شود

دولت دوازدهم در ۱۴ مردادماه سال جاری به طور رسمی آغاز به کار کرد. با پایان دولت یازدهم و روی کار آمدن دولت جدید، همه بخش‌های اقتصادی به‌ویژه بخش خصوصی به دنبال تغییر برخی نگاه‌ها در بخش مدیریتی کشور هستند تا بتوانند با وضعیت مطلوب‌تری ادامه حیات دهند. یکی از مهم‌ترین انتظارات بخش خصوصی از دولت دوازدهم اجرای واقعی قوانین و تعیین سازوکاری برای حل مشکلات بخش خصوصی است.

سه سال بعد از فاجعه‌ «ایران ۱۴۰»
دوشنبه 23 مرداد 1396 3 سال قبل

سه سال بعد از فاجعه‌ «ایران ۱۴۰»

ساعت ۹ و ۱۷ دقیقه‌ صبح ۱۹ مرداد ۹۳، معلمِ خلبان علی ایزدپناهی، باند فرودگاه مهرآباد را به مقصد طبس ترک کرد اما زودتر از آنکه فکر می‌کرد به مقصد رسید: دیار باقی. پروازی که کمتر از نیم ساعت طول کشید و کسی چه می‌داند در این مدت بر کاپیتانِ کارکشته و ۴۷ سرنشین هواپیما

نتایج اجرای طرحASQ در فرودگاه‌های هدف

نتایج اجرای طرحASQ در فرودگاه‌های هدف

بر اساس گفته‌های دو تن از مسئولان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران هم‌اکنون به صورت مرتب کیفیت خدمات‌دهی به مسافران در فرودگاه‌های مشهد و مهرآباد ارزیابی می‌شود و حتی برنامه‌های بهسازی و اصلاح سیستم بر اساس این شاخص‌ها تدوین می‌شود. بنابراین هدفگذاری شرکت فرودگاه‌ها رفع مشکلاتی است که نهایتا از طریق سنجش نظرات مردم

هماهنگی برای بارگیری هواپیما چگونه انجام می‌شود

هماهنگی برای بارگیری هواپیما چگونه انجام می‌شود

لود کنترل بوسیله سیستم‌های کامیپوتری از تعداد مسافر هر پرواز اطلاع کامل دارد و بر نحوه چینش مسافر در پرواز نظارت آنلاین دارد و در صورت کم‌بودن مسافر و نیاز تعادلی پرواز ردیف‌های خاصی از صندلی‌ها را برای اختصاص به مسافر مشخص و تعدادی را مسدود می‌کند تا با استفاده از نیروی وزن مسافران تعادل هواپیما حفظ شود و پرواز دارای بهترین شرایط تعادلی هنگام برخاستن و پرواز باشد.

ایران در نمایشگاه هوایی ماکس مسکو

ایران در نمایشگاه هوایی ماکس مسکو

نمایشگاه بین‌المللی هوایی ماکس ۲۰۱۷ روسیه با حضور ۸۰۰ شرکت از ۴۰ کشور جهان در مسکو دایر شد. نمایشگاه بین‌المللی هوا ـ فضای ماکس در شهر ژوکوفسکی، واقع در حومه مسکو برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از مسکو، روسیه هر دو سال یکبار میزبان بزرگترین و معتبرترین نمایشگاه هوافضای جهان، با عنوان ماکس است.

۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه فرودگاهی در سال ۹۵

۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه فرودگاهی در سال ۹۵

حمت اله مه آبادی در مراسم اعطای گواهی‎نامه فرودگاهی فرودگاه بین‎المللی یزد گفت: با وجود محدودیت‎های موجود در پی دریافت گواهی‎نامه برای همه فرودگاه‎های بین‎المللی و مرز هوایی هستیم و با توجه به تعداد بسیار زیاد پروژه‎های عمرانی اکنون فرودگاه‎ها به کارگاه‎های سازندگی تبدیل شده‎اند.

جزئیات ساخت فرودگاه جدید بوشهر و خروج فرودگاه نظامی

جزئیات ساخت فرودگاه جدید بوشهر و خروج فرودگاه نظامی

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر خبر داد که ۵ هکتار زمین در ۲۴ کیلومتری شهر بوشهر در منطقه احمدی تحویل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران می‌شود تا عملیات انتقال فرودگاه به بیرون از شهر آغاز شود.

شمارش معکوس برای پرواز در فرودگاه‌های کم‌برخوردار
دوشنبه 12 تیر 1396 4 سال قبل

شمارش معکوس برای پرواز در فرودگاه‌های کم‌برخوردار

برنامه پروازی ای.‌تی.آرها هما با سفر به ۷ استان کشور کلیک خورد و با گذشت دو هفته از عملیاتی‌شدن هر ۴ فروند از این هواپیماها، خدمات‌دهی به مسافران شهرهای ۷ استان از قبیل مازندران، خوزستان اصفهان، گلستان، آذربایجان شرقی، گیلان و استان مرکزی آغاز شده است.

تکنولوژی‌های نوین و پیشرفته در نمایشگاه هوایی پاریس

تکنولوژی‌های نوین و پیشرفته در نمایشگاه هوایی پاریس

پنجاه و دومین نمایشگاه هوایی پاریس در حال برگزاری است. در این نمایشگاه، بزرگترین شرکت‌های صنایع هوایی جهان از جمله ایرباس فرانسه و بوئینگ آمریکا حضور دارند. تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی رونمایی شده در این نمایشگاه هوایی برای بازدیدکنندگان، بسیار خیره‌کننده و جذاب هستند. با تابناک باتو همراه شوید تا در قاب تصاویر، سری به این نمایشگاه

تولید قطعه هواپیما در داخل یک شبه انجام نمی‌شود
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 4 سال قبل

تولید قطعه هواپیما در داخل یک شبه انجام نمی‌شود

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل با بیان اینکه تولید قطعات هواپیما دارای استانداردهای خاص خود است، گفت: برای تولید قطعات هواپیما در کشور باید ظرفیت‌های داخلی مورد بررسی قرار گیرد و هم اکنون این اقدام عملی نیست. اصغر فخریه کاشان در پاسخ به اظهارات برخی نامزدهای انتخاباتی که تولید هواپیما و

یک ایرانی بر مسند هیئت مدیره ACI در آسیا تکیه زد
دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 4 سال قبل

یک ایرانی بر مسند هیئت مدیره ACI در آسیا تکیه زد

مدیر برنامه‌ریزی راهبردی و همکاری‌های بین‌المللی از عضویت باقریان، عضو هیئت مدیره و معاون عملیات فرودگاهی و نماینده شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به‌عنوان نخستین ایرانی در هیأت مدیره ACI در آسیا – پاسفیک خبر داد و گفت: این انتخاب بر چهره بین‌المللی ایران تأثیرگذار بوده و قطعا پنجره‌ای است که به سوی عرصه‌ها و نهادهای بین‌المللی گشوده می‌شود.

بانک‌ها برای خرید هواپیما با هما همکاری کرده‌اند

بانک‌ها برای خرید هواپیما با هما همکاری کرده‌اند

در حالی که خبری منتشر شد مبنی بر این‌که ایران‌ایر به‌دلیل عدم توانایی در تهیه قسط اول خرید بوئینگ ۷۷۷، از دریافت آن انصراف داده، اما شواهد حاکی از آن است که دولت حاضر نشده به‌خاطر تبلیغات انتخاباتی، هواپیمایی را تحویل بگیرد که متناسب با شرایط کشور نیست.

تبیین استراتژی‌های مدیریت منابع انسانی در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران (۱)
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 4 سال قبل

تبیین استراتژی‌های مدیریت منابع انسانی در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران (۱)

امروزه کمتر شاغلی است که روش‌های جذب، نگهداشت و جبران خدمت کارکنان شرکت یا موسسه خود را نشناسد یا اینکه نداند که پایه‌های اساسی جذب و نگهداشت نیروی انسانی بر سه محور اصلی استوار است این محورها عبارتند از ویژگی‌های شغل و شاغل و عملکرد شاغل در شغل که اصطلاحا به آنها « تری پیز» (۳ pies) یا person , position , performance می‌گویند.

تشریح روند خرید هواپیمای صفرکیلومتر و تفاوت آن با هواپیمای مرجوعی
دوشنبه 28 فروردین 1396 4 سال قبل

تشریح روند خرید هواپیمای صفرکیلومتر و تفاوت آن با هواپیمای مرجوعی

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل خبرداد‌ که ایران در حال بررسی پیشنهاد بوئینگ برای خرید هواپیمایی است‌ که شرکت ترکیش از تحویل گرفتن آن انصراف داده است و‌ گفت: دلیل استفاده از واژه مرجوعی از سوی برخی رسانه‌ها یا از روی نا‌آگاهی است و یا به قصد تخریب بزرگترین اتفاق صنعت هوایی کشور است.

همکاری با شرکت‌های بزرگ هوایی در زمینه تولید قطعات
دوشنبه 28 فروردین 1396 4 سال قبل

همکاری با شرکت‌های بزرگ هوایی در زمینه تولید قطعات

سالهای طولانی و سخت تحریم‌های اقتصادی که برای صنعت هوایی ایران چند دهه طول کشید باعث شد فکر ساخت هواپیمای داخلی به عنوان یک گزینه جدی مطرح شود، گزینه‌ای که سابقه چند ساله گذشته نشان از عدم موفقیت آن دارد.

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

خرید بلیط آنلاین

آرشیو

گردشگری داخلی

آرشیو

خدمات اقامتی داخلی

آرشیو

آموزش هوانوردی

آرشیو

گردشگری خارجی

آرشیو

خدمات اقامتی خارجی

آرشیو

نگهداری و تعمیر (نت)

آرشیو

تامین خدمات پرواز

آرشیو